13:35 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > תרבות > פסח בפתח

פסח בפתח

71 אלף איש עברו בנתב"ג ביממה האחרונה רה"מ קורא למי שנשאר בארץ לבקר באתרי המורשת

חג הפסח כבר כאן ואתמול נרשמה היממה העמוסה ביותר בנתב"ג. לא פחות מ71 אלף איש יצאו לחגוג את פסח בחו"ל ועל פי הערכות יותר ממיליון איש צפויים לעבור בנתב"ג במהלך השבוע של החג. על פי רשות שדות התעופה מדובר בעלייה של 15% ביחס לשנה שעברה. רבים מהנוסעים הללו יצאו מהארץ כדי להעביר את החג באתרי התיירות השונים. כאשר טורקיה היא היעד המוביל זאת מכיוון שהיא משמשת עבור רוב הנוסעים תחנת מעבר למזרח הרחוק או לארצות הברית. היעד השני בפופולריות שלו הוא ארצות הברית, ואחריה גרמניה, יוון ואיטליה.

 

מי שבכל זאת נשאר בישראל לחגוג עם המשפחה יוכל לבלות באתרי הנופש השונים, למרות השרב הצפוי בימי חול המועד. בירושלים צפוי להתקיים טקס ברכת כהנים המסורתי בהשתתפות הרבנים הראשיים אליו צפויים להגיע עשרות אלפי מתפללים. במחוז ירושלים נערכים לעשרות אלפי המבקרים בעיר ומעלים כוננות לאור המצב הבטחוני הרגיש.

רה"מ נתניהו שיגר איגרת לתושבי יהודה ושומרון לרגל חג הפסח בה קרא לאזרחי ישראל לצאת בימי הפסח אל הטבע, לבקר בחבלי התנ"ך ובאתרי המורשת.
בתוכנית הפטריוטים אמרה הפאנליסטית עירית לינור כי אתר המורשת המועדף עליה הוא הקניון אך בחול המועד נורא עמוס שם.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

רוח אחרת, הסרט

מאחורי הקלעים של חידוש ההתיישבות ביהודה ושומרון

סרטר דוקומנטרי חדש שהכינה מנורה חזני, בתו של בני קצובר, מביא לראשונה את הסיפורים, העדויות והחוויות של מי ששינו את מדינת ישראל לבלתי היכר. "הם גיבורים, עם ישראל מעריץ אותם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.