מבזקים

קבלת שבת מחאתית מול ביתו של השר נפתלי בנט

צביעות האו"ם נחשפה בארמון הנציב

עד שהרצפה תתייבש - לפרשת שמות

לזכרו של דוד דלארוזה הי"ד

ח״כ טלב אבו עראר: דורשים את גופת "השהיד"

3 חיילים ואזרח הותקפו בכפר בשומרון וחולצו בשלום

מפולת השלג באיטליה: שישה בני אדם אותרו מתחת להריסות כשהם בחיים

משה זר: ''איבדנו את הנגב - וגם את השכל''

התפרעויות מחוץ לחגיגה של טראמפ

ראש לשכת עורכי הדין: מגבים את מערכת המשפט בכל עת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > פנייה לנתניהו: אין צורך לחוק חדש נגד בצלם

פנייה לנתניהו: אין צורך לחוק חדש נגד בצלם

התנועה למשילות ולדמוקרטיה שיגרה מכתב לראש הממשלה נתניהו: "החוק הקיים מאפשר ליטול את תקני השירות הלאומי מהארגון"

אין צורך בחקיקה מיוחדת נגד ארגון השמאל "בצלם", אפשר לבטל את תקן השירות הלאומי בעמותה בהחלטה, כך טוענים בתנועה למשילות ודמוקרטיה. התנועה שלחה אתמול (א') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר הקואליציה דודי ביטן, לאחר שהשניים שוחחו על שאיפת נתניהו לבטל את תקני השירות הלאומי בעמותת השמאל. זאת בעקבות השתתפותו של מנכ"ל בצלם חגי אלעד בדיון נגד ישראל במועצת הביטחון של האו"ם.

ראש הממשלה עם יו"ר הקואליציה, דוד ביטן והחליט כי עם תחילת מושב הכנסת ישונה חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי, בשורות ארגון "בצלם". נתניהו אף פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון ראש הממשלה לפעול.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

במכתב ששיגרה התנועה למשילות ודמוקרטיה לראש הממשלה וליו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד נכתב כי " החוק הקיים מאפשר ליטול את תקני השירות הלאומי מהארגון ואין כל צורך בחקיקה חדשה ופרסונאלית".

במכתב מוזכרת חוות דעתה של המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר שהוגשה לפני כשנתיים שקבעה כי שלילת תקני השירות מהווה בעיה משפטית. בתגובה לכך, כתבו בתנועה למשילות כי "המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, התערבה בעניין בחוסר סמכות ובניגוד לחוק, ומנעה ממנהל השירות הלאומי ומהשר לפעול בהתאם לסמכותם". עוד נכתב בפנייה כי "מקריאת חוות דעתה של עו"ד זילבר נראה דווקא כי אין כל מניעה חוקית לצעד זה, ופרשנותה היא העומדת בסתירה למבחן הסבירות".

בפנייה לראש הממשלה מוסבר כי אין בצעד כזה פגיעה חוקתית בזכויות "משום שחוק יסוד כבוד האדם וחירותו אינו כופה על המדינה להעניק כלים ותקציבים לארגונים או לפרטים, וכמובן שלא יוטלו מגבלות על חופש הביטוי או הפעולה שלהם בעקבות כך".

ספליט נתניהו חגי אלעד
בנימין נתניהו וחגי אלעד. צילום: פלאש 90, התנועה לזכויות האזרח

בתנועה למשילות אומרים כי החוק הקיים אינו מחייב לתת תקן של שירות לאומי לארגון זה או אחר. לשר הממונה יש את הסמכות לקבוע הוראות כוללות בעניין ולמנהל מנהלת השירות הלאומי יש את שיקול הדעת. משאבי הזמן של ממשלת ישראל וכנסת ישראל הינם משאבים מוגבלים, ולא ייתכן שכל פעם שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה זורקת אבן לבור, בחוסר סמכות, בחוסר עקביות, ותוך שקילת שיקולים פוליטיים זרים, ייאלצו כל החכמים להשקיע את זמנם ומרצם כדי להוציא אותה.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

מספר המהגרים באירופה הולך ועולה. צילום: גילי יערי/פלאש90

שבדיה: הממשלה מסרבת לחשוף נתוני פשיעת מהגרים

הממסד השבדי מואשם בהסתרה מכוונת של הקשר בין הגירה לפשע במדינה. שר המשפטים: "אין צורך לבחון הנתונים. המצב הסוציו-אקונומי של המהגרים משפיע"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.