17:29 21/07/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פיצוץ של אדישות

פיצוץ של אדישות

החשש במערכת הבטחון הוא שהפיגוע אתמול יגביר את המוטיבציה של המחבלים לנטוש את הסכינים ולחזור לפיגועי תופת

לאורך כל התקופה האחרונה, מאז הרצח של משפחת הנקין הי"ד ותחילת הפיגועים, הרגיעו אותנו במערכת הבטחון שאנחנו לא באינתיפאדה. הזכירו לנו כל הזמן שאינתיפאדה היא האוטובוסים שהתפוצצו בכל אותם השנים. בשביל מערכת הבטחון זה היה תירוץ לאדישות, תירוץ שלצערנו הפך אתמול למציאות. אמנם ב"ה בפיצוץ האוטובוס בירושלים לא היו 30 הרוגים כמו אז, אבל אם ימשיכו להתייחס לטרור המשתולל באדישות זה יכול מאוד להגיע גם למימדים כאלה.

היה כבר פיגוע תופת בגל הטרור הנוכחי, כאשר מחבלת פוצצה את עצמה סמוך לחיילים במחסום מעלה אדומים. הפיגוע הזה 'יחסית' נכשל והחייל שנפצע פונה לבית החולים עם כוויות בפניו. החשש של מערכת הבטחון הוא שהפיגוע אתמול יגביר את המוטיבציה של המחבלים לחזור לאותם פיגועי תופת. פיגועים שגבו מחיר כבד מאוד מאזרחי ישראל.

כדאי שבמערכת הבטחון יתחילו לעסוק במלחמה בטרור ויפסיקו להתעסק בחייל שהרג מחבל או בנערים שעדיין לא ברור במה הם חשודים. מניין הנפגעים ממשיך לעלות וגם מה שנראה כסיום פיגועי הדקירה מתברר שהיה רק השקט שלפני הסערה. אם במערכת הבטחון לא יתעוררו ויתחילו להילחם במי שצריך להילחם ולנקוט בצעדים מרתיעים יותר, אז אנו בהחלט עלולים להגיע למציאות של אוטובוסים מתפוצצים ואובדן חיי אדם עקב כך.

הטרור חזר לי-ם. צילום: הלל מאיר TPS
הטרור חזר לי-ם. צילום: הלל מאיר TPS

כל זה מגיע על רקע הדיבורים על יציאה ישראל משטחי Aו-B וכניסה לשם רק בעת הצורך. יציאה משטחים אלו לא רק שלא תפחית את הטרור אלא תיתן לו יד חופשית יותר להתארגן ולפעול בתוך שטחי יהודה ושומרון. בימים אלו לא צריך לתת פרס לערבים. לא מגיעות להם הקלות או נלך לקראתם. לא בזמן שהטרור משתולל ומקבל גיבוי מלא מאבו-מאזן ומהציבור הערבי בישראל. ההקלה הזאת היא טעות שגם עליה ישראל עלולה לשם ביוקר בעוד דם יהודי.

מרדכי שטכלברג

מרדכי שטכלברג

אולי יעניין אותך גם

הח"כים הערבים בשער האריות. צילום: דוברות הרשימה המשותפת

סיכום יום הזעם: הנחישות משתלמת | פרשנות

זעם רב בקרב הפתח על אדישות הרחוב. לישראל נפתח חלון הזדמנויות נדיר לשינוי להחזרת השליטה בהר הבית בלי לפגוע במוסלמים