מבזקים

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

ראשון לציון: רוכב אופניים חשמלים נפצע בינוני בתאונה

הרצוג מודה לאובמה: "שמונה שנים של ידידות ותמיכה"

צפו: קבלת שבת מול ביתו של בנט

הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב דיזנגוף בתל אביב

דף הבית > אקטואליה וחדשות > פיגועי 11 בספטמבר בעיניים ערביות | דעה

פיגועי 11 בספטמבר בעיניים ערביות | דעה

למרות השנים שחלפו, רבים הם המאמינים כי ידה של ישראל היתה במתקפה הרצחנית. אין זה משנה אם מנהיג אל-קאעידה בעצמו הודה בשליחת המרצחים, הרי שמבחינת שונאי ציון האשם הינו האויב הציוני

אתמול ציינו בארצות הברית 15 שנים לפיגועי התופת שזיעזעו את העולם. מעבר ל-2,996 הנרצחים בפעולת הטרור הגדולה בהיסטוריה, הרי שאלפי הרוגים נוספים ספג המערב כחלק כחלק מהמרדף אחר אוסאמה בן לאדן והמלחמה העולמית בטרור שעדיין נמשכת.

מגדלי התאומים קורסים
מגדלי התאומים קורסים

למרות השנים שחלפו, רבים הם המאמינים כי ידה של ישראל היתה במתקפה הרצחנית. אין זה משנה אם מנהיג אל-קאעידה בעצמו הודה בשליחת המרצחים, הרי שמבחינת שונאי ציון האשם הינו האויב הציוני כפי שנטען באמנת חמאס: "אף מלחמה מתנהלת בשום מקום בעולם בלא שתהיה ידם מעורבת בה". כאמור בשנת 2004 פורסמה קלטת בה מודה אוסמה בן לאדן באחריות לפיגוע בשל נוכחות צבאית אמריקנית בארצות האיסלאם. כמו כן אין זה מין ההגיון שכוחות הביון והצבא של המערב מופנות למדינות שמזוהות עם אל-קאעידה במשך 15 שנים כאשר יד ישראלית היתה במעל – האם כוחות ה-CIA, ה-FBI, האינטרפול ושאר כוחות הביון לא הצליחו לזהות זאת?

כל זאת אינו ידוע לציבור הפלסטיני. לא קיימת ראיה ביקורתית כלפי המידע המתקבל מהתקשורת הממסדית – והמידע תולה את האשם באויב הציוני. כהרגלו. ממש כפי שהוא אשם במהפכה הצרפתית, בקומוניזם, במלחמת העולם השניה וכמובן ברצח יהודים במהלכה – שכידוע סייע ליהודים להקים מדינה בפלסטין.

טענתו של נשיא איראן, אחמדיניג'אד בקיץ 2010, כי אף ציוני לא נהרג בפיגועים עודדה את תיאוריית הקונפרציה וזאת למרות העובדה שכמה מאות יהודים נרצחו בפיגוע וביניהם גם חמישה ישראלים. אל הנשיא האיראני הצטרפו בכירים ערביים ומוסלמים רבים וביניהם שר החוץ הסורי מוסטפא טלאס (מחבר הספר מצת ציון המאשר את קיום עלילות הדם בקהילות יהודיות) שטען כי ידי המוסד בפיגועים כחלק מקונספרציה יהודית; רקאן אל-מג'אלי, בעל טור בעיתון ירדני ממשלתי שטען כי המרוויחה העיקרית מהפיגועים הינה ישראל וביצעה אותם במטרה להשחיר את דמותם של הערבים והאיסלאם בעולם – טענה דומה העלה גם מהדי קארובי, יו"ר הפרלמנט האיראני; השגריר הסורי באיראן, מוחמד סאקר הגדיל לציין כי יהודים רבים הוזהרו שלא להגיע לעבודתם במרכז הסחר העולמי.

עבור המוסלמים, הכל באשמת היהודים
עבור המוסלמים, הכל באשמת היהודים

מכאן והלאה התיאוריות הערביות רק עולות ונעשות מורכבות יותר וכמובן מוכיחות שוב ושוב את מעורבות הציונים בהתקפות ששינו את פני העולם: כמו למשל "העובדה" כי המטוסים לא נחטפו כלל, אלא הונחו בחיישני GPS מתוחכמים בחסות ישראלית שהנחו את המטוסים ליעד.

היהודי, או בגרסתו החדשה, הציוני – הוא האשם כאמור בכל עוולות העולם. כל שנותר בידי הערבים הינו להוכיח את המעורבות הזאת. לא מדובר אלא בגרסא מודרנית של הפרוטוקולים של זקני ציון. מבחינתינו מה שנותר לעשות הינו למסור את האמת. אולם מסירת האמת לקהל דובר עברית או אנגלית אינה מועילה במאומה – יש למסור אותה בשפה הערבית בצורה רהוטה – וזאת על מנת שהמאזין או הקורא הערבי יוכל להיחשף לאמת ולהתחיל להטיל ספק במידע הכוזב הנמסר לו מאת גורמי התקשורת הערביים.

נכון לסקר שנערך בשנת 2006, 36% מתושבי ארצות הברית מאמינים בתיאוריית קונספרציה כזו או אחרת בכל הנוגע לפיגועי 11 בספטמבר. כמה מתוכם מאמינים במעורבותה של ישראל?

איתמר צור

איתמר צור

תחקירן פורום קדם למזרחנות והסברה, פובליציסט ועובד חברת הייטק

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.