13:42 18/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ערוכים לגל טרור נוסף

ערוכים לגל טרור נוסף

מערכת הבטחון: לקראת יום העצמאות הטרור עלול להתפרץ מחדש

יממה לאחר שגבר נדקר בבירה סמוך לשער האריות, נפצעו 3 חיילים מגדוד דוכיפת של חטיבת כפיר. הכוח במקום היה עסוק בפעילות מבצעית על הציר בסמוך לצומת הפרסה ליד דולב לא רחוק מהמקום בו נרצח דני גונן ז"ל. בסרטון שפרסמו אמש הפלשתינים שממנו ניתן להסיק כי המחבל לא פעל לבד וכי היו לו שותפים בתכנון הפיגוע, נראה טנדר נוסע על הכביש כשלפתע סוטה ממסלולו ודרוס את החיילים. הכוח במקום הגיב מיד וחיסל את המחבל. על-פי החלטת הדרג המדיני הוחזרה גופת המחבל למשפחתו שעות לאחר האירוע בעוד חיילנו שוכבים פצועים בבתי החולים.
כאמור שלושה מחיילנו נפצעו באירוע. מצבו של אחד מהחיילים ממשיך להיות קשה והוא מאושפז בבית חולים שיבא. מצבם של שני הפצועים הנוספים קל והם מאושפזים בהדסה עין כרם בירושלים.
במערכת הביטחון לא מופתעים. למרות השקט היחסי שנרשם בשבועות האחרונים בצה"ל ובשב"כ העריכו כי המוטיבציה לביצוע פיגועים לקראת יום העצמאות תגדל. בשבועות האחרונים חזרו במערכת הביטחון על החשש כי גל הטרור טרם הסתיים ודאגו להדגיש זאת על רקע הירידה החדה במספר הפיגועים נגד כוחות צבא ואזרחים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

טיפול בפצוע על גשר ווסטמינסטר, לונדון. צילום: רויטרס

פיגועי הדריסה באירופה: ציר הזמן של הטרור הרצחני

מראות הזוועה מפיגועי הדריסה מוכרים היטב לישראלים, אך בתקופה האחרונה נפוצים יותר ויותר גם באירופה. צרפת, גרמניה, אנגליה וכעת ספרד: זהו ציר הזמן של הטרור האסלאמי בערי היבשת