8:08 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > על מפגיני השמאל בארה"ב וחופש הביטוי

על מפגיני השמאל בארה"ב וחופש הביטוי

ליטל שמש בטור אישי: "אנשים שנהנים מחופש הביטוי הזה, לא ממש מאפשרים לאף אחד אחר להתבטא בצורה שונה מהם"

מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

על רקע פיגוע הדריסה בשארלוטסוויל ממשיכות ההפגנות מימין ומשמאל ברחבי ארצות הברית. האומה שחַרטַה על דִגלה שמירה על חופש הביטוי, ערך שהוא מקודש בַחוּקה, מוציאה אלפי מפגינים לרחובות. אבל כל קשר בין מה שרואים שם לבין שמירה על חופש הביטוי הוא מקרי בהחלט. כך נראים המפגינים של ארגון השמאל הקיצוני אנטיפה אתמול בבוסטון

כן, עיניכם רואות נכון – מכות וחבטות בֵמפגינים מהמחנות היריבים ואלימות כלפי שוטרים שמגיעה עד לרצח. וכך, למשל, יכולים פעילי אנטיפה להצית את דגל הלאום ללא חשש מפני צעדים משפטיים, ופעילים ניאו-נאצים לנופף בשלטי צלבי קרס, הכל תחת המטרייה הרחבה של חופש הביטוי בארצות הברית. אבל כפי שרואות עיניכם, אותם אנשים שנהנים מחופש הביטוי הזה, לא ממש מאפשרים לאף אחד להתבטא בצורה שונה מהם.

אז בפעם הבאה שיספרו לכם כמה החברַה בישראל היא חברַה אלימה וכמה ה"כיבוש" קִלקל אותנו או יתריעו בפניכם על "זיהוי תהליכים" – תיזַכרו בתמונות האלו שמזכירות לכולנו שאולי חופש הביטוי לא מעוגן כאן בחוקה, אבל על כבוד האדם דווקא שומרים.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פרופ שלמה בן עמי. צילום: Ybenami

פרופ' בן עמי על התהליך המדיני: "הפלסטינים כשלו"

איש השמאל והשר לשעבר שהיה מעורב במו"מ מול הפלסטינים אמר בריאיון ל"מעריב" שהתפרסם בחג: "אין תהליך ואני לא רואה שיהיה בעתיד הנראה לעין"