11:57 23/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עליה במספר המסתננים שעוזבים את הארץ מרצון

עליה במספר המסתננים שעוזבים את הארץ מרצון

עפ"י נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, מתחילת ינואר ועד סוף אוגוסט יצאו ברצון מגבולות הארץ 2752 מסתננים, כאשר במקביל נכנסו לארץ 18 מסתננים בלבד

מתחילת 2016: 2752 נתיני אפריקה יצאו מישראל במסגרת מסלול יציאה מרצון, כך על פי נתונים שמפרסמת היום רשות האוכלוסין וההגירה.

"מסתננים תחילה". מתוך הפטריוטים 1.9

בשנת 2016 יצאו מרצון 2752 נתינים אפריקאים, ביניהם מסתננים מאריתריאה ומסודן. בשנת 2015, בתקופה המקבילה, יצאו במסלול זה 2030 נתינים אפריקאיים.
במקביל, נרשמה כניסתם של 18 מסתננים מתחילת השנה הנוכחית לעומת 146 מסתננים בתקופה המקבילה בשנת 2015.

ההתמודדות עם התופעה כללה במהלך השנים מכלול צעדים אשר יחד סייעו להפחית את מספר המסתננים בצורה משמעותית עד אפסית. בין הצעדים שנקטו ממשלת ישראל בכלל ורשות האוכלוסין בפרט: בניית הגדר בגבול הדרומי, תיקוני חקיקה, הקמת מרכז השהייה הפתוח וסיוע ליציאה מרצון של מסתננים, לרבות למדינה שלישית.

במסגרת היציאה מרצון, ניתן למסתנן מענק על סך 3,500 דולר וכן מימון כרטיס הטיסה. עד היום, מאז שנת 2013, עזבו מרצון כ-15,000 איש, מרביתם מסודן ומאריתריאה.

יכולים לחזור לארצם. צילום: פלאש 90
"עליה של כ-35% במספר היוצאים מישראל היא הישג". צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, התייחס לנתוני העזיבה מרצון ובמקביל גם למספר המסתננים ואמר כי "הנתונים מוכיחים מעל לכל ספק שההתמדה שלנו והעבודה הבלתי פוסקת סביב מציאת פתרונות ליציאתם של המסתננים מישראל, נושאת פרי".
עוד אמר דרעי כי "כבר תקופה ארוכה שכובד המשקל של הפעילות עבר למי שכבר שוהה כאן ומסיבה זאת, נעשים אינספור צעדים להגדלת מספר היוצאים מרצון למדינת המוצא או למדינה שלישית. עליה של כ-35% במספר היוצאים מישראל היא הישג ואנו צריכים להמשיך במגמה זאת״.

"זה מגוחך שיש פה כעשרת אלפים ילדי מסתננים שלא נספרים"

"כמה אני יכולה לבלות בתחנת משטרה?" פז. מתוך עמוד הפייסבוק
"אנחנו לא מתייחסים ברצינות לשום נתון מספרי של רשות ההגירה" פז. מתוך עמוד הפייסבוק

אך יש מי שהנתונים הללו לא עושים עליו רושם. שפי פז, מובילת המאבק נגד השתלטות המסתננים על שכונות דרום תל אביב, אומרת בתגובה לפרסום הנתונים כי "קודם כל, עד שלא נקבל הסבר מניח את הדעת להופעתן הפתאומית של נשים אריתראיות חדשות בשכונות, אנחנו לא מתייחסים ברצינות לשום נתון מספרי של רשות ההגירה".

"שנית", אומרת פז, "אנחנו רוצים שיכניסו לכל הסטטיסטיקות והנתונים גם את הילדים. זה מגוחך שיש פה כעשרת אלפים ילדי מסתננים שלא נספרים בשום מקום. ושלישית, בואו נעשה חשבון. אם לפי נתוני המדינה יוצאים בשנה כ-2000 ונולדים כ-1000, אז יש לנו יציאה של כ-1000 מסתננים בשנה. אם הייתי טובה בחשבון הייתי מחשבת כמה שנים ייקח לנו להשתחרר מכל המסתננים, אבל גם בלי חישוב מתמטי ברור שזו בדיחה עצובה על חשבוננו".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמש לאחר ביקורו בכותל. צילום: פלאש 90

נעצר מחבל שתכנן פיגוע בעת ביקור טראמפ

הותר לפרסום כי המשטרה עצרה תושב מזרח ירושלים בחשד שתכנן לבצע פיגוע בתל אביב במהלך ביקורו של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ.

7 תגובות

 1. ראש ממשלת "מתווה הגז" – מחרבן על דרום תל אביב
  אספקה שוטפת של כח אדם זול (פלשתינים, מסתננים וכו) – חלק מהאג'נדה שלו

 2. ממש לא משנה כמה עזבו, מה שמשנה כמה נשארו… ואלה שנשארו חייבים הם רבים מדי ולא רצויים. חייבים להחזירם לאפריקה ויפה ש-נ-ה אחת קודם!!!

 3. עלאק ממשלת ימין

 4. ברוכים תהיו ואל תחזרו!!

 5. מרדכי ליפמן

  זו אמירה חסרת תוכן אמיתי, משום שרשות האוכלוסין וההגירה איננה מוסרת בו זמנית את מספר הלידות של ילדים שנולדו למסתננים בדרום תל אביב. הנתון הזה לא מייצג את המציאות.

 6. להעיף את כל העמלקים האלה מי שלא יעזוב בעצמו להעיף אותו בכוח לא חיבים לזבל האלה שום דבר לא להם ולא לשמאלנים חולי הנפש שתומכים בהם לא מספיק הם עוזבים ביום אחד כולם שיזבו ויקחו אתם את עמלק 48

 7. עבודת 40,000 פלשתינים בבניין + תאילנדים בחקלאות = זאת המדיניות
  של ממשלת לוביסטים שמתיישרת עם החתירה של בג"ץ לחיסול מדינת היהודים /
  קידום מדינת "כל אזרחיה" – אלה עובדות בשטח

  שום ברווז עתונאי על "עזיבת 2 וחצי מסתננים" לא מחפה על ההפקרות השלטונית הזו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.