דף הבית > אקטואליה וחדשות > לאחר שהיללה מחבל: עיתונאית התאגיד הושעתה מהגשת תכנים

לאחר שהיללה מחבל: עיתונאית התאגיד הושעתה מהגשת תכנים

בעקבות חשיפת ערוץ 20: סמאח וותד הושעתה מהגשת תכנים בתאגיד השידור הציבורי 'כאן', לאחר ששיתפה ציוץ המהלל מחבל: "הובהרה לה חומרת הציוץ"

פרסום ראשון: בעקבות חשיפת ערוץ 20, תאגיד השידור הציבורי "כאן" החליט היום (ג') כי העיתונאית סמאח וותד, ששיתפה ציוץ המהלל מחבל תושעה מהגשת תכנים בתאגיד עד להודעה חדשה. מהתאגיד נמסר כי וותד הושעתה "לאחר שהובהרו לה חומרת הציוץ ששיתפה והשלכותיו". עוד הוסיפו בתאגיד, כי "וותד הבהירה כי אין בשיתוף הציוץ הבעת תמיכה בתוכנו והיא איננה מעודדת או תומכת באלימות משום סוג". אולם הבהרה זו לא מתיישבת עם תגובתה הראשונית של וותד לערוץ 20 לפיה באסל אל ערג' אינו מחבל. "אני תוהה למה אתם אומרים 'מחבל', בעוד שאפילו בחדשות אמרו 'מבוקש', לא 'מחבל'", טענה העיתונאית. כך או כך, וותד תמשיך לעבוד כתחקירנית בתאגיד השידור הציבורי.

הפטריוטים בדיון סוער בעקבות תמיכת עיתונאית התאגיד במחבל שחוסל על ידי לוחמי ימ"מ

כזכור, אתמול (ב') פורסם לראשונה באתר ערוץ 20 כי עיתונאית תאגיד השידור הציבורי, סמאח וותד, שיתפה בחשבון הטוויטר שלה ציוץ המהלל את המחבל באסל אל ערג' (31) שחוסל בשבוע שעבר בהיתקלות לילית עם כוח ימ"מ ברמאללה.

וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "palestine info center" בו מופיע ציור של המחבל אל ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר". אל ערג' פתח באש על כוחותינו בעת שפעלו לאיתור מבוקשים ואמל"ח באל-בירה שבאזור רמאללה. כוח ימ"מ איתר אותו וחיסל אותו לאחר חילופי אש.

סמאח וותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'
סמאח וותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'

 

בתגובה לפניית ערוץ 20 הראשונית אישרה סמאח וותד את הפרסום ואמרה: "אני תוהה למה אתם אומרים 'מחבל', בעוד שאפילו בחדשות אמרו 'מבוקש', לא 'מחבל'". אולם, מאוחר יותר תקפה בעמוד הטוויטר שלה את ההאשמות ערוץ 20 וכתבה: "איך יכולים אנשי תקשורת להתעלם מהעובדה ש״ריטוויט״ בטוויטר הוא לא בהכרח הסכמה עם התוכן של הציוץ. תהיו בריאים". בהמשך, הוסיפה הבהרה ובה כתבה: "חידוד: ריטוויט אין פירושו נקיטת עמדה. מעולם לא תמכתי באלימות נגד אף צד. דרכי חינוכי וערכיי הם ערכי שלום הוגן שישים קץ להזקת הדמים בין העמים". אמש קרא העיתונאי קלמן ליבסקינד, שאמור להגיש תכנית יומית בתאגיד השידור הציבורי, להדיח מיידית את וותד בשל הציוץ שפרסמה.

סמאח וותד, בת ה-23, היא תושבת ג'ת שבמשולש, מועסקת כתחקירנית בחטיבה הערבית בתאגיד השידור הציבורי. את דרכה בתקשורת החלה כעורכת באתר בשם 'שוף', למדה במכללת אורנים והפיקה שני סרטים שעסקו בשאלת הזהות של פלסטינים ערבים ישראלים. "מאז שהייתי קטנה חלמתי להיות כתבת שטח ובילדותי דמיינתי את עצמי ככתבת מלחמה ערבייה ורציתי מאוד להיות בתקשורת", אמרה לאתר 'וואלה!' בראיון לפני כחצי שנה. באחד הסרטונים שיצרה ופורסם ב'כאן', מתלוננת וותד על האשמת המגזר הערבי בגל ההצתות האחרון. "למה להתייחס לכולנו כמחבלים בפונטציה?", שואלת וותד.

הציוץ בחשבון הטוויטר של וותד
הציוץ בחשבון הטוויטר של וותד

 

במסגרת פעילות של יחידת הימ"מ, מג"ב וצה"ל, ועל פי מידע והכוונה של שירות הביטחון הכללי, הגיעו הכוחות בלילה שבין ראשון לשני בשבוע שעבר לביתו של המחבל באסל אל ערג' ברמאללה. כפי שנראה בתיעוד צה"ל, סרקו לוחמי הימ"מ את הבית של המבוקש וכאשר הגיעו לסרוק את הבוידעם (תא קטן מתחת לתקרה המשמש לאחסון חפצים) נפתחה לעברם אש ע"י המחבל שהתחבא במקום, ירי אותו ביצע מנשק הקרלו שהיה בידו. בסיומו של קרב היריות המחבל נהרג. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

אל ערג' (31), במוצאו מבית לחם, עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצעה פעילות טרור אל מול יעדים ישראליים. הוא תכנן פיגועים והיה מעורב ברכש אמל"ח. אל ערג' עצמו היה אחראי על רכישת האמל"ח.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

החזר 'שק!: למעלה ממיליון פריטים הוחזרו לצה"ל

הסתיים מבצע "שבעים ומשיבים" בו התבקשו האזרחים להחזיר ציוד צבאי, נשק ותחמושת לצה"ל. לראשונה נאספו גם פריטים היסטוריים ופריטים מאחוריהם מסתתר סיפור מרגש