22:28 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עיתון חמאס: הקמת "המכשול" תעורר את התנגדות הפלגים

עיתון חמאס: הקמת "המכשול" תעורר את התנגדות הפלגים

'אל-ריסאלה': "בניית החומה בגבולות עזה תגרום להתנגדות שתגביר את המתח הקיים עד למקסימום"

בכתבה שפרסם עיתון חמאס 'אל-ריסאלה' על בניית גדר הביטחון בעוטף רצועת עזה, נכתב כי צה"ל מנסה "לעורר את ההתנגדות הפלסטינית בעזה על ידי חשיפת פרטים חדשים על בניית החומה בגבול רצועת עזה, במטרה לגרור אותה לזירת העימות ומאיים לפתוח במתקפה חדשה על רצועת עזה".

בצה"ל ובמשרד הביטחון ממשיכים במרץ להקים את המכשול שאמור לפתור את בעיית מנהרות הטרור החודרות לשטח ישראל, בפיקוד הדרום נחשפו בשבוע שעבר שני מבנים חדשים שנבנו על ידי ארגון החמאס ותחתם נחפרו מנהרות טרור חדשות.

צילומי אוויר של המנהרות שנחפרו בגבול הרצועה. צילום: דובר צה"ל
צילומי אוויר של המנהרות שנחפרו בגבול הרצועה. צילום: דובר צה"ל

 

על פי עיתון הארגון "הפלגים ברצועה מזהירים כי הפרויקט יגרום להתנגדות". בכתבה הובא "מומחה לענייני ישראל" בשם מחמוד אל-מרדאווי שאמר כי בניית החומה בגבול עזה על ידי הצבא היא "מעשה פרובוקציה נגד ההתנגדות הפלסטינית בעזה" והסביר כי "כי בניית החומה בגבולות עזה תשפיע על החוות ועל האדמות הסמוכות לגדר עם ישראל, ותגרום להתנגדות שתגביר את המתח הקיים עד למקסימום". עם זאת, סייג כי החיכוך עם צה"ל לא יגיע לכדי מלחמה בהיקף מלא כיוון שישראל אינה מעוניינת בכך כרגע.

מומחה נוסף לענייני ישראל שהובא בכתבה, חאתם אבו זאיד, טען כי "בניית החומה והתפשטות כלי רכב, חיילים ועובדים בגבולות עזה תעורר התנגדות, דבר שעלול להעלות את מצב המתיחות בירי ומריבות בין שני הצדדים".

אלוף פיקוד דרום: "המכשול יוקם גם במחיר עימות"

מתוך 'לפני כולם', א'-ה' ב-21:00

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, חשף בשבוע שעבר כי לפי שעה חמאס מכיל את בניית המכשול מחד וממשיך להתכונן לעימות מול ישראל מאידך. "אנחנו עוקבים אחרי הנהגת החמאס ויכולים לומר ששום דבר לא השתנה", אמר אתמול האלוף זמיר בתדרוך לכתבים צבאיים. "החמאס ממשיך להפנות תקציבים ולהכין עצמו למערכה נוספת ברצועת עזה ושוב על חשבון האזרחים. הזרוע הצבאית מתועדפת תקציבית על פני המדינית".

שתי המנהרות שחפר חמאס תחת בתים בגבות רצועת עזה. צילום: דובר צה"ל
שתי המנהרות שחפר חמאס תחת בתים בגבות רצועת עזה. צילום: דובר צה"ל

 

על בניית התשתית שאמורה למנוע חדירת מנהרות סיפר מפקד פיקוד הדרום כי העבודות נמשכות בקצב טוב וכי חמאס מכיל את העובדה שהנשק האסטרטאגי ביותר שלו מאבד מערכו. אולם לצד השקט, בכל רגע גזרת הדרום יכולה להתחמם. "ההבנה היא שהמציאות היא מתסיסה וכל רגע אפשר להדרדר למערכה", הסביר האלוף זמיר. "יש יציבות ונפיצות רבה ואנחנו מתקדמים על פי התוכנית בבניית המכשול ובחודשים הקרובים העבודות יורחבו. אנחנו מעריכים שתוך שנתיים נסיים את העבודות ואנחנו מקווים מאוד שלא ינסו לאתגר אותו במרחב הזה".

מחבלי חמאס בעזה. צילום: עבד ראחים חאטיב, פלאש 90
מחבלי חמאס בעזה. צילום: עבד ראחים חאטיב, פלאש 90
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

סומברג איכות פחותה

נאבקים ברגב, מחבקים את בכרי

מוחמד בכרי טען כי "נורמליזציה עם ישראל היא בגידה". דנה סומברג תוהה מדוע לא נשמע גינוי לדבריו מהאמנים