דף הבית > אקטואליה וחדשות > עגונה מנהלית

עגונה מנהלית

ההחלטה לאסור על מאיר אטינגר להשתתף בטקס ברית המילה של בנו היא חלק ממעצר מנהלי מתמשך שהותיר את אשתו בהריון ללא בעל

מזל טוב. למאיר אטינגר נולד בן בכור. אטינגר נמצא במאסר כבר שבעה וחצי חודשים ללא סיבה. הוא לא נשפט, לא הוגש נגדו כתב אישום והוא לא חשוד בכלום. אלא שמישהו החליט שהוא מסוכן לעם ישראל ולכן צריך לעצור אותו לחצי שנה ואז גם להאריך לו את זה. למישהו הזה קוראים משה יעלון. השבוע החליט בית המשפט לא לאפשר לו לצאת לברית של בנו שנערכה ביום שני.

תחשבו על זה. שבעה וחצי חודשים אשתו מתמודדת עם ההריון לבד. לא רק שבעלה לא לצדה כדי לעזור לה, היא גם צריכה להיאבק על שחרורו. גם בחדר לידה הוא לא היה איתה כי הוא עצור בלי שום סיבה בתנאים קשים.

הפגנה למען אטינגר. צילום: פלאש 90
הפגנה למען אטינגר. צילום: פלאש 90

זה אותו בוגי יעלון שבשבוע שעבר אמר על חייל צה"ל שחיסל מחבל שהוא סורר. זה אותו שר ביטחון שבמשך שנה וחצי הפך בניין ישיבה ביצהר לבסיס מג"ב. זה אותו "מר בטחון" שבמשך הטרור של החודשים האחרונים מנהיג מדיניות רופסת מול הטרור ולא נלחם בו כמו שצריך.

אני לא מסכים עם מאיר בכל תפיסת עולמו ובכל דעותיו, כנראה שגם לא עם רובן, אבל מדיניות הפגיעה בימין חורה לי מאוד. בפעם שעברה זה היה בעז אלברט, חקלאי תושב יצהר, שנעצר מאותה הסיבה – פרסום דעותיו. אצל אלברט זה הגיע עד כדי שימוש בירי באקדח טייזר המחשמל כאשר באו לעצור אותו בביתו. כל זה רק בגלל שחשב מה שחשב והעז לבטא את זה בפומבי.

גם אם נניח שיש סיכון למדינת ישראל בדברים שכותב אטינגר, לא יקרה שום דבר רע למדינה אם הוא ישוחרר לברית. שום מחתרת חדשה לא תקום בשעתיים-שלוש בהן יזכה במצווה למול את בנו. במיוחד כשסביבו אנשי שב"כ שישמרו עליו היטב. הצעד נובע מתוך התנכלות מכוונת נגדו ונגד הימין. יעלון נחוש להלחם ב"טרור היהודי" (מתי היה כזה בחודשים האחרונים?) בכל מחיר והוא אכן עושה את זה.

אז מזל טוב מאיר וסליחה ממך ומעם ישראל כולו שזו המדיניות של שר הביטחון ומערכת המשפט שלנו.

מרדכי שטכלברג

מרדכי שטכלברג

אולי יעניין אותך גם

תמונה: מטה הסייבר האמריקאי

מתקפת הסייבר נגד ישראל כוונה ע"י מדינה זרה

אחרי ניתוח הפרטים של המתקפה שסוכלה, ההערכות ברשות הלאומית להגנת סייבר כי מדובר בקבוצת האקרים מאורגנת ע"י מדינה. גורם בכיר: "יהיה המשך למתקפה הזו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.