22:18 29/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "עברה אצלי מחשבה בראש – אצא אזריה 2?"

"עברה אצלי מחשבה בראש – אצא אזריה 2?"

חדשות 0404: חייל שנכח בפיגוע בארמון הנציב מעיד כי היסס לירות – בגלל משפט הלוחם: "אני אכנס לכלא? תנו לנו גב. ניתן לכם בחזרה"

מתוך 'לפני כולם' הערב (א')

החיילים היססו לפתוח באש – בגלל משפט הלוחם: כך מעיד היום (א') חייל שלטענתו ביצע ירי כדי לנטרל את המחבל שדרס את קבוצת החיילים בטיילת ארמון הנציב בירושלים בפיגוע שאירע מוקדם יותר. בדבריו, אותם פרסם בעמוד הפייסבוק שלו, מאשר החייל את גרסת המדריך שאמר כי החיילים חוששים לפתוח באש בגלל פרשת אזריה.

החייל כתב: "אני הייתי נוכח בפיגוע הדריסה הנוראי שאירע היום בצהריים. כל הפלוגה ירדה מהאוטובוס ואמרו לנו לפרוק את התיקים כי האוטובוס לא ממשיך איתנו. לאחר שפרקנו, אמרו לנו להחזיר את התיקים לאוטובוס כי הוא כן ממשיך איתנו, אז התחלנו להחזיר".

"פתאום אחד הצוערים דחף אותי ואמר לי זהירות והסתכל לצד השני, הסתכלתי גם וראיתי את הסמי טריילר שחצי שניה אחרי זה דרס חברים שלי לפלוגה ורצח את חלקם. בזכות הדחיפה הזו אני כותב את הפוסט", כותב הצוער.

צילום מסך: פייסבוק

צילום מסך: פייסבוק

לדבריו, "המראה הנוראי הזה של חברים שלי על הרצפה והסמי טריילר עושה עליהם רוורסים… השתגעתי פשוט, רצתי אחורה והתחלתי לצעוק תוך כדי שאני מכניס (מחסנית – ע"ל) להכנס ודורך, התאפסתי על עצמי, כיוונתי את הנשק לכיוון מקום הנהג, לא ראיתי אותו בבירור".

בנקודה זו, מתאר החייל את הלך מחשבותיו, רגעים ספורים לפני שפתח באש. "עברה אצלי מחשבה בראש – מה עכשיו? לירות? לא לירות? אני אכנס לכלא? אני אעשה את הדבר הנכון? אני אצא אזריה 2? מה? חברים שלי על הרצפה מתים, בטח שאני יורה! יריתי".
בסיום הפוסט פנה למדינה וקרא לה לתת לחיילים גב: "מדינה יקרה, אל תתפלאו שאנחנו לא מתפעלים. תנו לנו גב, נתן לכם בחזרה".

"לא נכון לקשר בין המקרה הזה למקרה של אזריה"

מוקדם יותר היום ביקש דובר צה"ל וראש אכ"א מוטי אלמוז כי "לא נכון לקשר בין המקרה הזה למקרה של אלאור אזריה, נוכח העובדות שעלו בתחקיר הראשוני. במציאות שבה הכול מצולם קשה להחזיק מידע על פגיעה בחיילים", אמר אלמוז. "אין עדות בנוגע לחייל שאמר 'פחדתי לפתוח באש'".

"לא נכון לקשור בין המקרים". אזריה בהארכת מעצר. צילום: TPS
"לא נכון לקשור בין המקרים". אזריה בהארכת מעצר. צילום: TPS

מנגד, מדריך הצוערים איתן רונד שחיסל את המחבל בפיגוע בירושלים סיפר בראיון לתחנת הרדיו גלי צה"ל: "בתור אחד שכן שלף אקדח וירה במחבל, היה לי הרבה יותר קל אלמלא הייתי יודע שיתכן ויום אחד יגישו נגדי כתבי אישום. לקחה לפחות חצי דקה עד שכל החיילים, שלכולם יש רובה ביד התחילו לירות".

המדריך המשיך להצביע על ההתמהמהות כבעיה המרכזית: "זה שהיריות שלהם התחילו רק אחרי שאני סיימתי לירות מראה שהיתה פה התמהמהות של עשרות חיילים עם נשק. אני לא רוצה להגיד את המילים "אלאור אזריה" בצורה מפורשת אבל אין לי ספק שזה היה גורם משפיע. המשאית נסעה גם רוורס, מה ששולל את האפשרות שזו תאונה. חיילים יושבים שבועיים וחצי בצבא וכל מה שהם שומעים, גם בבה"ד 1, זה "להיזהר, להיזהר, להיזהר"".

רונד הוסיף: "חלק מהפציעות היותר קשות פה נגרמו מהרוורס. יכול להיות שפחות כמה שניות של התמהמהות והמצב שלנו היה יותר טוב עכשיו".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

דיווח ערבי: ישראל תקפה בקונייטרה

כלי תקשורת ערביים דיווחו על פיצוצים שנשמעו באזור בסיס של צבא סוריה, כתוצאה מתקיפה ישראלית. לפני יומיים השמיד צה"ל נשק איראני שיועד לחיזבאללה באזור דמשק

8 תגובות

 1. החייל לא היסס לירות בגלל ששפטו את אזריה. החייל היסס לירות בגלל ש*תומכי אזריה* מנסים להכניס לכולם לראש שעלולים לשפוט אותם למרות שאין קשר בין זה לבין מה שהיה במשפט של אזריה.
  אתה מרגיש סכנת חיים – תירה. אתה לא מרגיש בסכנה (מקרה אלאור כפי שהוכח במשפט, תקראו את פסק הדין) – אל תירה.

  • נתין מדמנת ישראל

   ממש לא חשוב הניתוח המשפטי שלך. חשוב מה החיילים הרגישו, לד-ב-רי-הם! גם במקרי זריקת אבנים עליהם ובקבוקי תבעירה, ההוראה היא לברוח. אז ברחו! ולדובר צבא הבריחה: חבל על המלים. שומעים את הצ'יפ מדקלם מהגרון שלך.

 2. לרמטכ"ל זה הילדים שלנו או סתם חיילים

  • כתבה מניפולטיבית וחסרת בסיס . לקשור זאת למשפט אזריה זו ירידה לתחתית.
   יש עוד כמה אופציות

 3. לאזה עידן הגענו אנחנו בנפילה המובילים שלנו סרחו.
  שר הביטחון בוגי ( צר לי זה שמו של הכלב שלי) מרגע ששמעתי אותו אומר על הנעלים הגבהות שהוא נועל שיש נחשים ידוע שנחשים הם שוכנים יחד לכן שר ביטחון עלוב לא עברו שעות והוא יצא נגד החייל מתברר היום שהוא יצא נגד כל הצבא
  וחרץ חיים של חיילים שאבדנו היום ופצועים לכל ימי חייהם והרס של משפחות ועוד חייל אזריא תלוי.

  הרמטכל לא פחות משר הביטחון לשעבר (בוגי) חרץ גורלם של חיילים ויש לנו היום עוד משפחות שכולות בהכריזו כבעל עם ועדה חיילים שלנו הם לא ילדים שלנו מיד נענשנו ואבדנו חיילות וחיל שהם לא שלנו.
  אני זועק מה קורה לנו השמאל עולה עלנו כמו החברה ״הגאה״ כולם פוחדים להגיב נגדם והם יוצרים מצב שמצטרפים אלהם ומעודדים אותו זבל

 4. אחרי שהרמטכל קבע שחיילי צהל = "לא ילדים של כולנו" – לא פלא שהם בורחים
  גם אני הייתי בורח

 5. אה יפה אז הוא מתאר תסמינים של פניקה ואז מתרץ אותה ב"בגגגגגגגגגגגללללללללל משפט אזזזזריה".

  וואלה, לי נראה שהחייל הזה לא פתח באש בזמן בגלל משכב זכר.

  • החייל לא ירה כי הוא אפס פחדן. למעשה לא ברור אם בכלל "החייל" קיים. עוד כתבה מגוחכת בעילום שם. אז אני אגיד לכם, אני דיברתי עם חייל שהיה שם והוא אמר שהרוצח האזריה יכול להירקב בכלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.