5:40 27/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר ערוץ 20: נתניהו המתאים ביותר לראשות הממשלה

סקר ערוץ 20: נתניהו המתאים ביותר לראשות הממשלה

סקר ערוץ 20 קובע: נתניהו מוביל במידת ההתאמה לראשות הממשלה עם 24.4%, לפיד במקום השני (14.7%). בנט במקום הרביעי

המועמד המתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו, כך עולה מסקר ערוץ 20 בשיתוף מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה, אשר בדק את מידת ההתאמה לראשות הממשלה.

תוצאות הסקר
חמשת המובילים

 

ראש הממשלה מוביל עם 24.4% ואחריו יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד עם 14.7%. לדעת 14.3% מהנשאלים, אף אחד מהמועמדים לא נמצא מתאים לתפקיד. שר הביטחון אביגדור ליברמן עם 5.8% ושר החינוך נפתלי בנט רק במקום הרביעי עם 5.6%.

למרות תוצאות סקרי המנדטים שפורסמו בערוצים 1 ו-2 במהלך השבוע שעבר והצביעו על התחזקות "יש עתיד" והובלה במספר המנדטים על מפלגת השלטון, רה"מ נתניהו עדיין מוביל בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה.

האדישות מנצחת?

הסקר, שנערך בקרב 500 נשאלים מקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל,  הציע לנשאלים גם את השמות וה"כוכבים" ששמם עולה כמתמודדים אפשריים בבחירות הבאות. עם זאת, הצירוף בין "לא יודע", "אחר" ו"אף אחד מהם" מגיע לראש הטבלה עם נתון של 27.7% מהנשאלים. משמעות הדבר היא שיותר מרבע מהבוחרים מביטים על הפוליטיקאים הישראלים ומשוכנעים שאין להם מה להציע.

14.3% מהנשאלים השיבו כי אף אחד מהשמות המוצעים בסקר אינו מתאים לכהן כראש ממשלה, 6.9% השיבו כי אינם יודעים מי הכי מתאים ו- 6.3% בחרו בתשובה "אחר".

המשתרכים מאחור
המשתרכים מאחור

 

עוד בסקר, 4.9% מהנשאלים השיבו כי ציפי לבני היא המתאימה ביותר לתפקיד ראש הממשלה, 4.1% מהנשאלים השיבו כי שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון הוא המתאים ביותר, 3.2% בלבד בחרו ביצחק בוז'י הרצוג, שבבחירות האחרונות היה האופציה הריאלית היחידה מלבד נתניהו, ו-2.3% בחרו בראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. בשר לביטחון פנים גלעד ארדן בחרו 2% מהמשיבים.

1.8% מהמשיבים חושבים ששר האוצר משה כחלון מתאים לתפקיד ראש הממשלה, ו-0.8 מעדיפים דווקא את שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. באשר לשרים החרדים, שר הבריאות יעקב ליצמן עם 1.9% ושר הפנים אריה דרעי עם 1.1% בלבד.

מחיר השבת?

מוקדם יותר השבוע הגיבו בליכוד לסקר חדשות 2 שקבע כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, יש עתיד הייתה מקבלת 24 מנדטים לעומת 22 של הליכוד. בליכוד טענו כי תוצאותיו משקפות את משבר השבת בלבד. נתניהו, שעצר את עבודות הרכבת בשבת, זוכה בסקר ערוץ 20 ל-35.7% תמיכה בקרב הנשאלים הדתיים והחרדים. זאת, בפער גדול מאוד מיאיר לפיד שרק 2.6% מהדתיים והחרדים בחרו בו. עושה רושם שניסיונותיו של לפיד, הפועל מזה זמן רב לרכך את תדמיתו השלילית מול הציבור החרדי, לא נושאים פרי.

נתניהו מוביל, לפיד מאחור. צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
נתניהו מוביל, לפיד מאחור. צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

ח"כ שלי יחימוביץ' ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: פלאש 90

ניסנקורן זכה, יחימוביץ': "גניבת בחירות ממוסדת"

היו"ר המכהן ניסנקורן ניצח ברוב של למעלה מ-60%. המתמודדת ח"כ יחימוביץ' סירבה לקבל את התוצאות: "נגיש עתירה לקיום הבחירות מחדש תחת חוקי המדינה"

5 תגובות

 1. נתניהו = ראש ממשלת הון-שלטון
  טוב בדיבורים והישרדות פוליטית – בהחלט לא מנהיג

  עם ישראל מופקר לביזה מצד בעלי הון, השתלטות ערבית (על הנגב, הר הבית)
  מוצף במסתננים, עובדים פלשתינים ושב"חים – תמורת פיגועים
  נבזז ע"י בועת מחירי הדיור

  הלוואי שאחד מאלה : יואב גלנט, איילת שקד או יואב קיש
  יחליף את נתניהו – ינהיג את עם ישראל בנאמנות – בלי יחצנות ובלי ססמאות

 2. לא צריך סקר
  צריך לצאת ולהכיר אנשים ואת המציאות

 3. נתניהו הכי מתאים ולא יעזור לתקשורת השמאלנית דבר!

 4. מאיר קורא נכוחה

  לפי הסקרים קלינטון היא נשיאת ארה"ב, וטראמפ מדדה אחריה בהפרש של עשרות אלקטורים,

  מי שעדיין מאמין בסקרים, הוא כנראה שוטה חסר-תקוה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.