17:23 28/05/2017
מבזקים

ערבים הציתו כניסת בית של יהודי בעיר העתיקה בירושלים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר: 100% מבני הנוער הם הילדים של ההורים שלהם

סקר: 100% מבני הנוער הם הילדים של ההורים שלהם

סקר חדש של מכון "הגל החדש" מטעם העיתון קובע כי מרבית בני הנוער היהודים הם ימנים ופטריוטים. מעניין מי חינך אותם ככה

הבוקר, אני בטוח, קמו אנשי השמאל האחרונים שעוד נותרו פה בזעזוע. מי מהם שנתקל בסקר של מכון "הגל החדש" מטעם "ישראל היום" כבר הספיק לברר איך מחדשים דרכון ולפתוח בהתייעצות קדחנית בקבוצות הפייסבוק והוואטסאפ בנוגע לתנאי יוקר המחיה בברלין, אולי אפילו במונטריאול. למרבה הזעזוע, 59% מבני הנוער בישראל מגדירים עצמם כימנים, רק 13% רואים עצמם כאנשי שמאל. אם זה לא מספיק גרוע,"קרוב למחצית מהם (48%) מאמינים כי ערביי ישראל אינם צריכים לזכות לייצוג בכנסת". העתיד של מדינת ישראל, כך עולה מסקר שפורסם בעיתון הנפוץ במדינה, הוא בהכרח אפרטהייד.

 

סקר ישראל היום. הנוער לא ינהג אחרת
סקר ישראל היום. הנוער לא ינהג אחרת

ציניות בצד. הסקר שמתפרסם הבוקר ב"ישראל היום" לא מחדש דבר. הוא אמנם מתיימר, במובלע, לחזות את עתיד הפוליטיקה הישראלית – "הממצאים מרתקים, ונתון אחד בולט מיד לעין: כמעט 60% מבני הנוער מגדירים את עצמם כבעלי דעות ימניות. 23% משייכים את עצמם למרכז, ורק 13% מזדהים עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית" – אך שוכח עובדה אחת פשוטה: מדובר בילדים של ההורים שלהם.

מדובר באותם הורים שהצביעו בהמוניהם לימין אך לפני שנה. אותם הורים שהתרגשו או הזדעזעו מהסכמי אוסלו, אך נחרדו מהתוצאות שלהם. אותם הורים ששמעו את אהוד ברק חוזר ממשא ומתן אינטנסיבי בקמפ דיוויד רק כדי לבשר לציבור הישראלי כי בצד השני "אין פרטנר לשלום". אותם הורים שסבלו מנחת זרועה של האינתיפאדה השנייה וחששו לצאת לרחובות מחשש שפלשתיני יפוצץ אותם לחתיכות יחד איתו. אותם הורים שהיו מוכנים להסכים לניסיון של אריאל שרון בגוש קטיף ואחר כך ירדו בבהלה למקלטים. כמובן, יכול להיות שבני הנוער עצמם זוכרים מעט ממה שהתרחש פה ב-17 השנים האחרונות.

זו גם לא הפעם הראשונה שההורים מביעים את העמדות שלהם, אפילו לא השנה. במרץ האחרון פרסם מכון פיו האמריקני כי מחצית מהיהודים בארץ תומכים בגירוש ערביי ישראל מהמדינה. בסעיף אחר באותו סקר השיבו 42% מהיהודים כי התנחלויות עוזרות לביטחון ישראל ורוב היהודים, 79%, סבורים כי ישראל צריכה להפלות יהודים לטובה. בקיצור, אזרחי מדינת ישראל נואשו מתהליך השלום. באופן טבעי, כהורים מגינים, הם חינכו את ילדיהם בהתאם.

 

 

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

משפט לא הוגן. אלאור אזריה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דחיית הגישור מוכיחה – הצבא רוצה הרשעה מהדהדת | פרשנות

גם השופטים הבינו כי משפט אזריה לא סתם ערער את החברה הישראלית, הוא טלטל את צה"ל ואת הציבור, בגלל שאף אחד לא יכול לראות לוחם מצטיין עומד לדין על חיסול מחבל

3 תגובות

  1. חינכו את ילדיהם שעדיף להרוג ולההרג לנצח? יש איזשהו מרכיב של תבונה בחינוך שכזה?

    • איזו תבונה יש בחנוך שחנכו אותך להתעלם מהחיים האמתיים?
      כמו שהמלחמה של הרופאים במחלות ושל בתי המשפט בעברינות איננה לנצח אלא רק כל עוד פעולתם נחוצה להכהות הסכנות – כך גם הצבא, וכשתעלמנה הסכנות , בין היתר כשהתרבות המודרנית תחדור לאסלאם במדה מספקת ותעקר את כחה של התרבות הג'יהאדיסטית, אז לא נצטרך עוד להתגונן.

  2. אם לא תנצח אתה תנוצח, אתה בטוח לא היית רוצה להיות בצד שמפסיד. למקרה שאתה חושב שכן כדי שאתה כנראה לא הבנת איפה אתה חי אני מציע לך לקרוא על המזרח התיכון והנוצרים בו במהלך ה5 שנים האחרונות ותחזור אלי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.