דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר חדש: רוב הציונות הדתית בעד איחוד של הבית היהודי והאיחוד הלאומי

סקר חדש: רוב הציונות הדתית בעד איחוד של הבית היהודי והאיחוד הלאומי

סקר עומק שערכה ד"ר מינה צמח ממכון מדגם קובע כי 59.5% מצביעי הבית היהודי, תומכים בריצה משותפת של האיחוד הלאומי והבית היהודי גם בבחירות הבאות. השר אורי אריאל: "מאמינים באיחוד עם הבית היהודי"

הציונות הדתית רוצה אחדות. כך עולה מסקר שערכה מינה צמל ממכון "מדגם", אשר בחן את עצמת הציבור הדתי-לאומי בסוגית מיזוג המפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי. במחקר שהשתתפו 500 נשאלים המגדירים עצמם דתיים לאומיים ושהצביעו למפלגות הבית היהודי ויחד עולה כי רוב ברור תומך באיחוד של מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי ודוחה את הטענה שהחיבור עם האיחוד הלאומי ״מבריח״ בוחרים למפלגה.

אריאל ובנט. צילום: האיחוד הלאומי
אריאל ובנט. צילום: הלל מאיר ואור אולכסנברג

הנסקרים נשאלו לגבי עמדתם על ריצה משותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי גם בבחירות הבאות ונמצא- 59.5% מקרב מצביעי הבית היהודי ענו כי הם תומכים באיחוד מלא של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בריצה משותפת. רק 27% הסכימו עם הטענה כי האיחוד הלאומי הנה מפלגה ימנית מידי ולכן עם תומכים בריצה נפרדת של המפלגות.

בקרב מצביעי מפלגת יחד של אל ישי, ענו 47.6% כי הם תומכים בריצה באיחוד המלא של הבית היהודי עם האיחוד הלאומי. 32.9% ממצביעי יחד, תומכים בריצה נפרדת של המפלגות, משום שלטענתם אי אפשר לסמוך על הבית היהודי בנושאים האידאולוגים.

55% מכלל המדגם ענו שהם תומכים באיחוד מלא של הבית היהודי והאיחוד הלאומי ובריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הבאות, לעומת 24.1% שענו כי הם תומכים בריצה נפרדת של שתי המפלגות בטענה שהאיחוד הלאומי ימני קיצוני. בקצה השני 10.4% השיבו כי הם תומכים בריצה נפרדת של האיחוד הלאומי מכיוון שלא ניתן לסמוך על הבית היהודי בנושאים האידאולוגים.

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

בדואים נתי שוחט פלאש 90

תופעה בדרום: בדואים חוטפים פלאפונים באוטובוסים

ההפקרות והמחסור באכיפה בנגב נמשך, הפטריוטים זועמים: "משטרת ישראל פוחדת להיכנס ולעשות מה שצריך"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.