13:38 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר: לאפשר לפלשתינים להקים תחנת חשמל?

סקר: לאפשר לפלשתינים להקים תחנת חשמל?

המחוות לרשות הפלשתינית נמשכות: היום פורסם כי ישראל אישרה הקמת תחנת חשמל שתספק את צורכי הפלשתינים בסמוך לג'נין ואנחנו שואלים, האם אתם תומכים?

ממשלת ישראל ממשיכה לחפש דרכים יצירתיות לקדם את הרגיעה מול הרשות הפלשתינית. היום פורסם כי הממשלה נתנה אישור עקרוני להקמת תחנת חשמל פלשתינית ראשונה ביהודה ושומרון.

התחנה, שתקום באזור התעשייה של ג'נין סמוך למעבר גלבוע, אושרה  ע"י לשכת ראש הממשלה בעקבות בקשה שהופנתה ליחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים על ידי קרן ההשקעות הפלשתינית שבראשה עומד ד"ר מוחמד מוצטפא, כלכלן בכיר שמקורב מאוד לאבו מאזן ושימש בעבר סגן ראש הממשלה ברשות.

על פי הפרסום, תחנת הכוח אמורה לספק לשוק הפלשתיני 450 מגה וואט כשתפעל באופן מלא, והיא תחובר למאגר לוויתן באמצעות צינור גז. תאריך היעד של הקמת התחנה הוא שנת 2020. חשוב לציין כי בטווח הארוך התחנה אמורה לקבל את הגז מהמאגר שנמצא מול חופי עזה ושייך לרשות הפלשתינית, אולם מדובר עדיין רק בחזון משום ששליטת חמאס אינה מאפשרת פיתוח מאגר שכזה.

תזמון ההחלטה מעניין במיוחד, על רקע גל הטרור והאיום מהצעת מחליטים של הנשיא האמריקאי במועצת הביטחון של האו"ם. כמו כן, בשבוע האחרון החליטה חברת החשמל לנתק את הזרם למספר ערים ביהודה ושומרון בעקבות חוב בן למעלה ממיליארד שקלים שחייבת הרשות לחברה. לכן עולה השאלה, האם אתם תומכים או מתנגדים בהקמת תחנת חשמל לפלשתינים?

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

1

הותר לפירסום: נעצרו חשודים בירי במחסום ג'בארה באפריל

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה״ל ומג״ב, נעצרה חוליית טרור בחשד למעורבות בפיגוע ירי שבוצע בתאריך 29.4.17 לעבר כוח צה"ל במחסום ג'בארה הסמוך לטייבה וטול כרם

תגובה אחת

  1. לפחות ארגון גדול יצבור חוב מולנו על הגז במקום אזרחים בודדים.
    זה יאפשר לנו לדרוש חובות יותר בקלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.