מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר: לאפשר לפלשתינים להקים תחנת חשמל?

סקר: לאפשר לפלשתינים להקים תחנת חשמל?

המחוות לרשות הפלשתינית נמשכות: היום פורסם כי ישראל אישרה הקמת תחנת חשמל שתספק את צורכי הפלשתינים בסמוך לג'נין ואנחנו שואלים, האם אתם תומכים?

ממשלת ישראל ממשיכה לחפש דרכים יצירתיות לקדם את הרגיעה מול הרשות הפלשתינית. היום פורסם כי הממשלה נתנה אישור עקרוני להקמת תחנת חשמל פלשתינית ראשונה ביהודה ושומרון.

התחנה, שתקום באזור התעשייה של ג'נין סמוך למעבר גלבוע, אושרה  ע"י לשכת ראש הממשלה בעקבות בקשה שהופנתה ליחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים על ידי קרן ההשקעות הפלשתינית שבראשה עומד ד"ר מוחמד מוצטפא, כלכלן בכיר שמקורב מאוד לאבו מאזן ושימש בעבר סגן ראש הממשלה ברשות.

על פי הפרסום, תחנת הכוח אמורה לספק לשוק הפלשתיני 450 מגה וואט כשתפעל באופן מלא, והיא תחובר למאגר לוויתן באמצעות צינור גז. תאריך היעד של הקמת התחנה הוא שנת 2020. חשוב לציין כי בטווח הארוך התחנה אמורה לקבל את הגז מהמאגר שנמצא מול חופי עזה ושייך לרשות הפלשתינית, אולם מדובר עדיין רק בחזון משום ששליטת חמאס אינה מאפשרת פיתוח מאגר שכזה.

תזמון ההחלטה מעניין במיוחד, על רקע גל הטרור והאיום מהצעת מחליטים של הנשיא האמריקאי במועצת הביטחון של האו"ם. כמו כן, בשבוע האחרון החליטה חברת החשמל לנתק את הזרם למספר ערים ביהודה ושומרון בעקבות חוב בן למעלה ממיליארד שקלים שחייבת הרשות לחברה. לכן עולה השאלה, האם אתם תומכים או מתנגדים בהקמת תחנת חשמל לפלשתינים?

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

דוחה את רעיון האי המלאכותי. ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון על דו"ח מבקר המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רה"מ נתניהו: "מצר על הוויכוח עם ההורים השכולים בכנסת"

רה"מ אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה. הסופ"ש התראיין נתניהו לרשת "פוקס ניוז" והכריז: "המבחן לשלום עם הפלסטינים - הפסקת מימון הטרוריסטים"

תגובה אחת

  1. לפחות ארגון גדול יצבור חוב מולנו על הגז במקום אזרחים בודדים.
    זה יאפשר לנו לדרוש חובות יותר בקלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.