3:07 29/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקרים ראשוניים: קלינטון ניצחה בעימות השני

סקרים ראשוניים: קלינטון ניצחה בעימות השני

העימות השני הבטיח הרבה וקיים מעט. קלינטון גברה על טראמפ, שהשתדל להישאר רגוע

תוצאות הסקרים המעמיקים שיבדקו איך חש הציבור האמריקאי בנוגע לעימות השני בין המועמדים לנשיאות ארה"ב יגיעו רק בעוד מספר ימים. הם יכללו גם את יחס המצביעים הפוטנציאליים לקלטת המביכה של טראמפ וחשיפות ההתכתבויות של קלינטון, המפלילות אותה לכאורה בשחיתות.

על פי סקרים ראשוניים נראה כי הילארי קלינטון יצאה מהעימות עם ידה על העליונה, אם כי באופן פחות משכנע משניצחה בעימות הקודם. סקר של CNN/ORC, שנערך בקרב קהל פרו-דמוקרטי, קבע כי קלינטון ניצחה בעימות בפער משמעותי. 57% חשבו כי היא הייתה משכנעת יותר, בעוד 34% מהמשתתפים בסקר סברו כי דווקא טראמפ ניצח את העימות.

אחת הסיבות, אולי, לפער המשמעותי ב-CNN, הוא העובדה שהפרשנים ברשת החדשות הורו למשתתפים מה לומר, כפי שניתן לראות בסרטון זה. בשנייה 0:05, לוחשת המגישה לקהל מה המילים שהיא מחפשת.

בנוסף, YouGov ערכה סקר בקרב 812 מצביעים רשומים שצפו בעימות והעלו מספרים קרובים יותר, אם כי גם כאן קלינטון ניצחה. ארבעים ושבעה אחוז מהמצביעים חשבו כי קלינטון ניצחה בעימות לעומת ארבעיים ושניים לטובת טראמפ. מבין מצביעים לא משוייכים, קלינטון ניצחה בפער של 44% לעומת 41% של טראמפ.

בקבוצות המיקוד, מצבו של טראמפ מורכב. על פי CNN מצבו היה אנוש, כשרק משתתף אחד הרגיש כי הוא ניצח. בקבוצת מיקוד שנערכה באולפני FOX ניוז, לעומת זאת, הכריזו כי טראמפ חזר למירוץ.

בתמונה הכוללת, הדימום של קמפיין טראמפ ככל הנראה נעצר, אך הוא עדיין במגמת הפסד ומפגר הרחק מאחורי קלינטון.

אולי יעניין אותך גם

אולם בית המשפט העליון בשבוע שעבר טרם הדיון. צילום: התנועה למשילות ודמוקרטיה

"הדו"ח החמור ביותר איי פעם על הפרקליטות"

פרקליטים שהפרו צווי בית משפט, חוות דעת ששונו וראיות שהוסתרו הן רק חלק מדו"ח חמור נגד הפרקליטות. 'היום הזה' עם הפרטים

2 תגובות

  1. המשחק היה מכור! הילארי שאלה אפרו אמריקאית את מורה? והיא ענתה לה כן אני מורה.. ממש דוחה! מן הסתם הילארי אולי גם קיבלה מראש את השאלות! מי יודע… אבל שפת הגוף שלה שידרה זקנה ועייפות והיא התיישבה הרבה וידיה חיבקו זו את זו במגננה…לא הייתי מגדירה את קשקושיה כניצחון! מי יתן ןנראה בתבוסתה של נוכלת זאת!!!

  2. מי שכתב את הכתבה לא ראה את העימות. טראמפ ממש לא היה רגוע וניצח בגדול. פשוט חובבנים אתם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.