10:36 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הזדמנות להודיע על חזרה מרעיון הקמת מדינה פלסטינית"

"הזדמנות להודיע על חזרה מרעיון הקמת מדינה פלסטינית"

נפתלי בנט קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לנצל את חלון ההזדמוניות שנוצר עם היבחרו של הנשיא החדש ולחזור בו מנאום בר אילן

"נצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ". כך אמר היום (ד') נפתלי בנט, שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, בתגובה לתוצאות המפתיעות בבחירות לנשיאות ארצות הברית.

"הזדמנות נדירה". בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"הזדמנות נדירה". בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר בנט התייחס לתפיסת העולם אותה הציג  הנשיא הנבחר דונלד טראמפ במהלך קמפיין הבחירות. "הקמת מדינה פלסטינית היא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית"

סמוטריץ': "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו הקפאת הבנייה"

"את רעיון שתי המדינות יש לגנוז באופן מיידי", כך אמר יו"ר השדולה למען ארץ ישראל ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בתגובה לתוצאות הבחירות הסנסציוניות בארצות הברית. "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו גם הקפאת הבנייה הנוראית שנכפתה על מדינת ישראל בידי הממשל הקודם חייבת להתחלף בתנופת בניה והתיישבות".

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "לגנוז את רעיון שתי המדינות" צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סמוטריץ': "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו הקפאת הבנייה"

סמוטריץ' פנה אישית לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני קורא לראש הממשלה ולממשלה כולה לעמוד מאחורי ההתיישבות ביהודה ושומרון, להודיע כבר היום על בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון, לקדם תכנון ובנייה של ערים ויישובים חדשים ולהסיר את הקלון שהממשל הקודם ביקש להטמיע על ההתיישבות כמכשול לשלום". אמר סמוטריץ'. ההתיישבות בירושלים וביהודה ושומרון, כמו המפעל הציוני כולו – הוא זכות היסטורית. חובתנו המוסרית היא לחזק אותה ע"י שיתוף פעולה הדוק עם הנשיא הנבחר"

בסיכום דבריו, ח"כ סמוטריץ' התייחס לחשיבות הברית ארוכת השנים בין ישראל לארצות הברית. "היחסים האסטרטגיים והערכים המשותפים, חירות, דמוקרטיה, אהבת המולדת, שיוויון וצדק הם העומדים בבסיס הקשר האיתן בין ארה"ב לישראל. אני מקווה ומאמין שארה"ב תמשיך להוביל את העולם החופשי ברוח ערכים אלו לעולם טוב יותר ומוסרי יותר. בהצלחה גדולה לנשיא הנבחר".

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

2 תגובות

 1. למה רק אלפי…עשרות ומאות אלפי….שיירדו מחירי הדיור ונחזק את האחיזה על הארץ!

 2. לא הזדמנות אלא חובה להודיע – שאין עם פלשתיני
  ש "שטחים תמורת שלום" = ססמה שיקרית לחיסולנו בדרכי שלום

  הכרת נתניהו ב 2 מדינות ל 2 עמים = התנהלות אובדנית
  של פוליטיקאי קטן שאיננו מאמין בזכותנו על הארץ
  נכנע לכל זובור מהבית השחור
  מפקיר כל מה שלא ניתן להפריט לחברים שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.