18:52 24/03/2018
דף הבית > כלכלה > סוף ל"חבילות הבסיס" בכבלים ובלוויין?

סוף ל"חבילות הבסיס" בכבלים ובלוויין?

'ישראל היום': שר הכלכלה אלי כהן מקדם את ביטול הדרישה מהצרכנים לשלם עבור חבילות ערוצים מנופחות: "אין סיבה שהציבור ימשיך לשלם בעבור רגולציה ארכאית"

שר הכלכלה אלי כהן פועל כדי לבטל את יכולתן של חברות הכבלים לחייב לקוחות עבור חבילות ערוצים גדולות שהם אינם צורכים. כך דיווחה הבוקר (ראשון) בי'שראל היום' היאלי יעקבי־הנדלסמן.
יקבל את סמכויותיו של כחלון בתחומי הגז והתקשורת. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. צילום: יונתןזינדל, פלאש 90
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפי הדיווח כהן פנה בנושא במכתב ליו"ר מועצת שידורי הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב בדרישה לביטול חבילות הבסיס. כידוע, כיום גובות החברות תשלום גבוה עבור החבילות שלעתים מכילות עשרות ערוצים. שר הכלכלה צוטט ב'ישראל היום' כשהוא מתייחס לנושא ואמר כי "ביטול חבילות הבסיס יביא להפחתת יוקר המחיה בסעיף זה. אין סיבה שהציבור ימשיך לשלם בעבור רגולציה ארכאית שאינה משרתת עוד את המטרה שלשמה נועד".

עוד התייחס כהן בדברים שצוטטו בידיעה, לכניסתן של חברות חדשות לתחום השידורים בכבלים ואמר: "החברות החדשות צברו נתחי שוק של אחוזים בודדים בלבד, ולכן הן עדיין לא הביאו לירידת המחירים המיוחלת. אחד החסמים הוא מגוון ערוצי הספורט. יש תהליך שקורה, שמטרתו היא שערוצי הספורט ימכרו לכל החברות ובכך הן יגדילו את התחרות. זה נמצא כעת בקריאה ראשונה וזה אמצעי נוסף שיביא להורדת מחירים".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חברה יוונית תשקיע מיליארדים במאגרי הגז של ישראל

חברת אנרג'יאן היוונית, חתמה על הסכמי אספקת גז ארוכי טווח עם יצרני חשמל פרטיים וחברות תעשייה בישראל