10:31 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו על פרשת הצוללות: "השיקול היחיד – ביטחוני"

נתניהו על פרשת הצוללות: "השיקול היחיד – ביטחוני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הפריך הבוקר (א') במהלך ישיבת שרי הליכוד את טענות תחקירו של רביב דרוקר בעניין הצוללות

"הכל ממוסמך, הכל מתועד". כך אמר הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו לשרים בפתח ישיבת הממשלה. נתניהו הוסיף כי לא ידע שעורך דינו, דוד שמרון, מייצג את איש הקשר הישראלי של יצרנית הצוללות הגרמנית.

הפטריוטים דנים על פרשת הצוללות

בישיבת שרי הליכוד הסביר ראש הממשלה כי מיהר לקדם את עסקת הצוללות כדי להעביר אותה בתקופת כהונתה של הקנצלרית אנגלה מרקל: "רציתי לקדם את עסקת הצוללות במהירות האפשרית כל עוד הקנצלרית מרקל בתפקידה", והוסיף כי לא ידע על מעורבותו של עורך דינו ובן-דודו בנושא. "לא ידעתי על מעורבותו של דוד שמרון בנושא עסקת הצוללות. לא שוחחתי איתו מעולם על הנושא הזה".

 בישיבת הממשלה הוסיף נתניהו כי "ביטחון ישראל מחייב רכש צוללות וחידוש צי הצוללות. אלה מערכות נשק אסטרטגיות שמבטיחות את עצם קיומה של המדינה לעשרות שנים. חיזוק העוצמה הביטחונית של ישראל הוא השיקול היחיד שהנחה אותי ברכש הצוללות ואין בלתו"

"הכל ממוסמך, הכל מתועד". רה"מ בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"הכל ממוסמך, הכל מתועד". רה"מ בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"כראש ממשלת ישראל אני מקדיש את מיטב זמני להבטחת ביטחון ישראל. העיקרון שמנחה אותי: ישראל תוכל להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל אויב ובכל מרחב", סיכם נתניהו.

על פי תחקיר חדשות 10 ישנו קשר בין עו"ד דוד שמרון, המשמש גם כעורך דינו של נתניהו, לנציג הישראלי למספנה הגרמנית שאמורה לספק את הצוללות לישראל. בתחקיר אחר נטען כי שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, ניסה לטרפד את עסקת קניית הצוללות מגרמניה, שעלותה כ-1.5 מיליארד ש"ח. אולם, לאחר שיעלון עזב את משרד הביטחון, ולמרות שצה"ל התנגד לעניין, נתניהו הודיע שישראל תרכוש בסופו של דבר את שלוש הצוללות.

"מי שלא ניצח את נתניהו בקלפי פונה לדרכים אחרות"

גם השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפרשת עסקת הצוללות ואמר כי "מי שלא ניצח את ראש הממשלה בקלפי מחפש לנצח אותו בדרכים אחרות". לדבריו, במערכת הביטחון היה ויכוח מקצועי בעניין רכישת הצוללות וההחלטה שהתקבלה הייתה משיקולים מקצועיים בלבד.

עוד אמר אלקין כי פרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דוד שמרון ויצחק מולכו מקפידים על הסדרי ניגוד העניינים עליהם הם חתומים. "כל ניסיון להכניס שיקולים אחרים הוא עורבא פרח", הוסיף.

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

תגובה אחת

  1. ראש ממשלה מר בנימין נתניהו. אתה הוגן ויחיד אשר דואג לשלומה ובטחונה של מדינת ישראל. מי מלין עליך אהוד ברק?ברח באסונות והעיפו אותו. בוג יעלון. פחד להתמודד מולך… בבקשה ממך לא להחזיר את בוגי לליכוד. תודה לך אדוני ראש הממשלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.