18:00 27/07/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו נגד יעלון: "בטחון זה עניין רציני"

נתניהו נגד יעלון: "בטחון זה עניין רציני"

ראש הממשלה השיב לשר הבטחון לשעבר והזכיר כי לפני ארבעה חודשים בלבד אמר יעלון כי האיום האירני הוא קיומי

ראש הממשלה בנימין נתניהו משיב למשה יעלון. "ביטחון זה עניין רציני. אי אפשר לומר בכנס במינכן לפני ארבעה חודשים שאיראן היא איום קיומי לישראל והיום בכנס בהרצליה לומר שאיראן היא לא איום קיומי לישראל", כך אמר הערב נתניהו בהודעה שהפיץ לתקשורת.

"אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההפך הגמור כשאתה בחוץ ולכן לא צריך לייחס חשיבות לכל הניגוחים הפוליטיים הללו", רמז נתניהו לשינוי שחל בדעותיו של יעלון לאחר שהוחלף על ידי אביגדור ליברמן במשרד הבטחון.

נתניהו סיכם את דבריו ואמר כי "מנהיגות אמיתית לא מתכחשת לאיומים, היא רואה אותם נכוחה והיא נערכת לטפל בהם וזה בדיוק מה שנמשיך לעשות ברצינות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחון ישראל".

מוקדם יותר היום תקף יעלון את נתניהו תוך שהקריא את דבריו מהדף ואמר כי "בעת הזו אין איום קיומי על מדינת ישראל, גם לא האירני, לכן ראוי שההנהגה תחדל מלהפחיד את האזרחים ולהפחיד מפני שואה שנייה".

יעלון אמר גם כי "מן הראוי שההנהגה במדינת ישראל תחדל מלהפחיד את האזרחים, תפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו עומדים מול שואה שנייה", והכריז כי בבחירות הבאות יתמודד על ראשות הממשלה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

תקף את רה"מ נתניהו. עבדאללה מלך ירדן. צילום: רויטרס

מלך ירדן: "נתניהו מתיחס לפשע כמפגן פוליטי"

במהלך ישיבה של מועצת המדיניות הלאומית הפנה עבדאללה מלך ירדן אצבע מאשימה לרה"מ נתניהו בעקבות התקרית בעמאן: "התנהגותו מאיימת על ביטחון האזור ומשלהבת קיצוניים"