דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו מתכוון להדיח את חברי הכנסת אמסלם ונגוסה מראשות ועדות הפנים והקליטה

נתניהו מתכוון להדיח את חברי הכנסת אמסלם ונגוסה מראשות ועדות הפנים והקליטה

לראש הממשלה נמאס משני חברי הכנסת מהליכוד שמחרימים את ההצבעות במליאה בגלל התנגדותו להעלות את שארית יהודי אתיופיה. ח״כ אמסלם משגר מסר תקיף לנתניהו כי צעד כזה מצידו יגרום להפלת ממשלתו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש להדיח את שני חברי הכנסת מהליכוד, דודו אמסלם ואברהם נגוסה מתפקידם בראשות הוועדות בכנסת.
אמסלם ונגוסה מחרימים את ההצבעות בכנסת בעקבות החלטת ראש הממשלה שלא להעלות ארצה את שארית יהודי אתיופיה. אמסלם ונגוסה מתואמים ביניהם והם החליטו כי החלטת נתניהו גורמת לנזק בלתי הפיך לשארית הפלשמורה שרוצים לעלות ארצה.
אמסלם משמש כיו״ר ועדת הפנים ונגוסה יו״ר ועדת הקליטה. היחסים בין אמסלם לראש הממשלה מתוחים כבר תקופה ארוכה ואמסלם אמר בשיחות סגורות כי אינו חושש להפיל את הממשלה גם אם יאבד את מקומו בכנסת הבאה.
נתניהו העניק לח״כ החדש אמסלם את התפקיד הנחשק של יו״ר ועדת הפנים והאמין כי יהנה משקט מהגזרה שלו. אולם, מאז כינון הממשלה החדשה בראשות נתניהו אמסלם מפגין עצמאות רבה ולא פעם התעמת עם נתניהו. בליכוד לא אוהבים את העובדה שנגוסה מעדיף להיות מתואם עם אמסלם גם במחיר של התנגדות לממשלה ולנתניהו עצמו.
ראש הממשלה העביר מסרים כי ידיח את השניים מראשות הוועדות, אולם אמסלם כבר שיגר מסר כי אם יודח מראשות ועדת הפנים יהיה זה סוף שלטון נתניהו.
בסביבת ראש הממשלה אמרו כי אם נתניהו ידיח את אמסלם ונגוסה הוא יופתע עד כמה אמסלם יהיה אמיץ להוציא אל הפועל את האיום שלו להפיל את ממשלת נתניהו.
amsalem
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,

אולי יעניין אותך גם

תמונה: מטה הסייבר האמריקאי

מתקפת הסייבר נגד ישראל כוונה ע"י מדינה זרה

אחרי ניתוח הפרטים של המתקפה שסוכלה, ההערכות ברשות הלאומית להגנת סייבר כי מדובר בקבוצת האקרים מאורגנת ע"י מדינה. גורם בכיר: "יהיה המשך למתקפה הזו"

תגובה אחת

  1. צדוק התקוה

    איזה שארית עליה מאתיופיה הרי ידוע לכולם שדובר בנוצרים וכאן לא מדובר בכמה מאות מדובר באלפים הרי מי לא מוכן לעזוב מדינה עוני בערותו רעב ולחיות במדינה מערבית מתי נשים " יהודיות " הולכות עם צלב על המצח כך מסובבות היום " יהדות מאתיופיה" הפלאשמווראה וכוונתי לא ליהודי אתיופיה די העליתם בטעות אותם הגיע הזמן להפסיק יהודי אתיופיה סבלו מאותם פאלאשמורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.