דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו דחה את ההצבעה על חוק ההסדרה

נתניהו דחה את ההצבעה על חוק ההסדרה

הלחץ של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עשה את שלו וראש הממשלה החליט שלא להחליט. ההצבעה תידחה בשבוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה בצהריים (א') לדחות בשבוע את ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה על חוק ההסדרה, זאת לאחר שצוותו של היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט הודיע כי חוק ההסדרה אינו חוקתי. המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, הודיע במהלך הדיון כי לא ניתן יהיה להגן על החוק בבג"ץ וכי הוא צפוי לגרום לישראל נזק משמעותי בזירה הבינלאומית.

בעקבות הודעתו של ליכט לפיה גם אם החוק יאושר בוועדה, אין בכוונת היועמ"ש לתמוך בבקשת המדינה מבג"ץ לדחות את פינוי עמונה בחצי שנה, כפי שסוכם שייעשה.

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד התנגדו לדחייה, אולם על פי ההסכם הקואליציוני הם מחויבים לפעול על פי קביעתו של נתניהו בעניין. תגובת השרים לדברי ליכט שמשרדו לא יתמוך בבקשת דחיית הפינוי אם חוק ההסדרה יאושר, הייתה נזעמת. השרים זאב אלקין (הליכוד) ואורי אריאל (הבית היהודי) קבעו בזעם כי "זו סחיטה באיומים".

בשלב הזה נכנסה לדיון אחת מנציגות ראש הממשלה וביקשה מיושב ראש הוועדה, שרת המשפטים איילת שקד להצטרף לדיון בפורום ראשי מפלגות הקואליציה – בה כבר ישב שר החינוך נפתלי בנט, שבין היתר דן גם בחוק ההסדרה. בעקבות כך הופסק הדיון בוועדת השרים לחקיקה.

מוקדם יותר סוכם בישיבת שרי הליכוד כי השרים יצביעו בעד הצעת החוק, כשבמהלך הישיבה ביקש רה"מ נתניהו לדחות את ההצבעה על חוק ההסדרה בשבוע. מיד לאחר מכן אמרו אנשיה של שרת המשפטים איילת שקד כי בכוונתה לערוך את ההצבעה על חוק ההסדרה במהלך היום  ושמחו על הודעת שרי הליכוד.

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.