מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > נורבגיה בעד ה-BDS: הקציבה למעלה מחצי מיליון דולר לתומכי התנועה

נורבגיה בעד ה-BDS: הקציבה למעלה מחצי מיליון דולר לתומכי התנועה

מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי זכתה למימון ממשלת נורבגיה. NGO Monitor: "אין קשר בין המטרות הרשמיות בהסכם בין נורבגיה למנהלת לבין פעולותיה באמת"

ממשלת נורבגיה תומכת ב-BDS? בהסכם שחתמה הממשלה עם מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי היא תקצה לארגון מימון של למעלה מ-600 אלף דולר, כך חשף ארגון NGO monitor..

המנהלת היא גוף שמעביר כספים לארגונים לא-ממשלתיים הפעילים במסגרת קמפיין תנועת החרם  ובקמפיינים אנטי-ישראליים אחרים. בעבר תרמו למנהלת ממשלות אירופאיות נוספות כמו אלו של שבדיה, דנמרק שוויץ והולנד.

BDS 2

על פי דו"ח פנימי של המנהלת, שמנוהלת במשותף על-ידי המכון המשפטי באוניברסיטת ביר-זית וחברה אירופאית לייעוץ רב-תחומי (NIRAS), 80% מהמענקים שלה ניתנים כ"מענקי ליבה" לארגונים שונים.

מחקר של NGO Monitor העלה כי מתוך 24 ארגונים הזוכים למענקים אלה, 13 תומכים ב-BDS והם זוכים ליותר מ-5.8 מיליון דולר לתקופה של ארבע שנים, שהן יותר ממחצית מהתקציב הכולל של המנהלת.


חלק מהארגונים שזוכים למענקים משתמשים ברטוריקה אנטישמית, ולאחרים יש קשרים לחזית העממית לשחרור פלשתין, הנחשב לארגון טרור. מענקי הליבה ניתנים בין השאר לארגונים בדיל, אל-חק, אדאמיר, ומיפתאח – כולם ארגונים אנטי-ישראלים בולטים שנמצאים בחזית קמפיין החרם על ישראל

ההחלטה הנורבגית מה-1 ביוני 2016 להצטרף למנהלת התקבלה חרף מגמת הביקורת בעניין המימון שהחלה להתגלות לאחרונה במדינות שונות באירופה.

בחודש יוני הפרלמנט ההולנדי קיבל החלטה שקוראת להעריך מחדש את המימון למנהלת, זאת בשל התרומות לארגונים תומכי BDS. בשוויץ, בעקבות חתימה של 41 חברי פרלמנט על הצעה לסדר היום בעניין המימון למנהלת, תתקיים הצבעה במושב הסתיו הקרוב.

פרופ' ג'ראלד שטיינברג, נשיא מכון המחקר NGO monitor: "אין קשר בין המטרות הרשמיות בהסכם בין נורבגיה למנהלת – קידום שוויון מגדרי, מנהל תקין ודמוקרטיזציה – לבין האופן שבו המנהלת באמת פועלת. ארגוני החרם אינם פועלים בתחומים אלו בכלל, ועובדה זו מעלה שאלות משמעותיות לגבי האופן בו ממשלת נורבגיה קיבלה את ההחלטה בעניין".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

תגובה אחת

  1. נורבגיה היא מדינה מוסלמית לכל דבר ועניין ממש לא מפתיע שהם תומכים בארגון הנ"ל אלא שהמטומטמים האלה יאבדו את המדינה שלהם ועד שהם יבינו את זה הם כבר ייכבשו על ידי המוסלמים לגמרי. יחי הטמטום הנורבגי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.