דף הבית > אקטואליה וחדשות > מתקשה להשלים עם ההפסד: "לא רציתי לצאת מהבית"

מתקשה להשלים עם ההפסד: "לא רציתי לצאת מהבית"

הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, התייחסה לתוצאות הבחירות בנאום בווישנגטון. מאוכזבים מתוצאות הבחירות - יותר משאוכל לבטא במילים"

"כל מה שרציתי לעשות היה לקרוא ספרים ולא לצאת מהבית יותר". כך אמרה הבוקר (ה') הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, בהתייחסות להפסד המפלגה הדמוקרטית בבחירות שנערכו שבוע שעבר. מלבד נאום ההפסד הרשמי – זו הייתה ההופעה הפומבית הראשונה של קלינטון לאחר הבחירות.

דבריה של קלינטון נאמרו במסגרת כנס איסוף כספים בוושינגטון."הקמפיין שלנו מעולם לא היה סביב בן אדם אחד או אפילו מערכת בחירות אחת. הוא היה על המדינה שאנחנו אוהבים ועל אמריקה מלאת התקווה, המכילה ורחבת הלב".

קלינטון מצביעה
קלינטון ביום הבחירות. מתקשה להשלים עם ההפסד

קלינטון הוסיפה: "אני יודעת שזה לא קל. אני יודעת שרבים שאלו את עצמם לאורך השבוע האחרון אם אמריקה היא המדינה שהם חשבו שהיא. הפילוג בחברה במהלך קמפיין הבחירות היה עמוק. אבל בבקשה תקשיבו לי כשאני אומרת את זה – אמריקה שווה את זה. הילדים שלנו שווים את זה"

למרות שהנאום של הילרי קלינטון הכיל הרבה מסרים של יאוש, יו"ר המפלגה הדמוקרטית ניסתה להחדיר תקווה בקרב קהל תומכיה. "הילחמו על הערכים שלכם ולעולם אל תוותרו. אני מבקשת מכם להישאר מעורבים בכל שלב. אנחנו זקוקים לכם. אמריקה זקוקה לכם. האנרגיה שלכם, הכישרון, האמביציה – רק כך נוכל להתגבר על המכשולים".

בסיום דבריה, קלינטון שלחה רמז עוקץ לנשיא הנבחר. "יש ילדים שמפחדים היום. ילדה קטנה ניגשה אליי בוכה ואמרה לי שהיא חוששת שהוריה יילקחו ממנה. אף ילד לא צריך לפחד ללכת לבית הספר בגלל שהוא לטיני, מוסלמי, שחור או בעל מגבלה כלשהי. אנחנו צריכים לחנך את ילדינו לאהוב את עצמם ואת האחר"

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.