14:07 26/06/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מתייחדים עם הגיבורים

מתייחדים עם הגיבורים

נתניהו: "יום הזיכרון מבטא יותר מכל את הערבות ההדדית בתוכנו"

טקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל  מתקיימים בשעות אלה בכל רחבי הארץ. בשעה אחת עשרה בבוקר נשמעה צפירת דומיה בת שתי דקות וטקסי אזכרה החלו בבתי העלמין הצבאיים.

טקס האזכרה הממלכתי נערך בבית העלמין הצבאי 'הר הרצל' בירושלים בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, והרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אנחנו בני המשפחות השכולות איננו זקוקים ליום הזיכרון כדי לזכור את יקירנו שאבדו". "ביום הזה ביום הזיכרון כל משפחה והשכול הפרטי שלה, אבל לכולם ולכולן אותם ייסורי שאול. זמן קצר לאחר שהתגייסתי לצה"ל אחרי ששת הימים, הצוות שלי התכונן למבצע במהלך התרגיל נפצעו שני חברי למשימה דוד בן חמו וזוהר ארניניק מיהוד מהצוות המקביל. נסענו עם דוד וזוהר בשני כלי רכב לבית החולים. דוד עשה את רגעיו האחרונים בזרועותיי מפרפר בין חיים למוות, וכשהגענו לתל השומר, נקבע מותם של שניהם. גם ברגע זה אני זוכר בדיוק את גודל ההלם והכאב. כשנה לאחר נפילתם, בתעלת סואץ נפתחה עלינו אש, חברי חיים נפל למים. הכרתי את אמו שלומית, ניצולת השואה האצילה, שחיים נולד זמן קצר אחרי שהשתחררה מהמחנות.  אבל היא אמרה שהוא נפל כשלבש מדים של סיירת מטכ"ל. הטון שלה אמר הכל".

צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ

"אחיי ואחיותיי, כאב האובדן הוא כמשקולת שצמודה לרגלנו, במסע נדודים במדבר היגון. אני ומשפחתי צועדים במדבר הזה 40 שנה. במקרים רבים לוחמינו השליכו נפשם מנגד כדי להציל חיים. הם חתרו למגע, הסתערו על המפגעים, ובכך מנעו אסונות כבדים יותר. אמרתי זאת להוריה של הדר כהן זכרה לברכה, לוחמת מג"ב שפעלה בתושייה וּגבורה כשעמדה על משמרתה בשער שכם. התעוזה שהיא גילתה הצליחה לבלום מחבל מסתער, ובמחיר חייה הצילה את חברתה. ימים ספורים אחרי מותה של הדר, תינוקת חדשה נקראה על שמה. משפחת ארבוס מאלון מורה נפעמה מהמעשה האמיץ, באומרה: "מעט נשים זכו להשתתף בהצלת ישראל כמותך – בעוז ובהדר". הדר כהן מאור יהודה, והדר ארבוס הקטנה מאלון מורה תהיינה קשורות לעד. כך גם בנות נוספות, שנושאות את שמה של הדר. בישראל ילדים וילדות נקראים על שמם של מגיני עמנו. וכך כאב המשפחות נמהל בגאווה"

"כל פעם שנמסרת לי מידע על חייל שנפל ליבי נקרע עם משפחתו. לכן כשאני צריך להחליט על פעולה שיכולה לסכן את חיילנו, אני שוקל עם הראש, ולא פחות מכך עם הלב. כאב האובדן הוא כמשקולת הצמודה לרגלינו. אני ומשפחתי צועדים עם המשקולת הזו 40 שנה".

הר הרצל היום, פלאש 90
הר הרצל היום, פלאש 90
מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

Palestinian Authority President Mahmoud Abbas speaks during a meeting with a delegation of the Federation of Jews from Arab countries, at the Muqaata in Ramallah, West Bank, on March 28, 2016. The delegation met with Abbas in order to promote dialogue, good relations, and peace between Israel and the Palestinians. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ôãøöéä éäåãé îøå÷å 
ôãøöééú
îùìçú
éäåãéí
éåöàé îãéðåú òøá
ùìåí
ãéàìåâ
ôâéùä
îôâù
îå÷èòä
äøùåú äôìñèéðéú
äðùéà
àáå îàæï
îçîåã òáàñ
øîàììä
òøáé
éùøàìé

הרש"פ מונעת מחולים ברצועה לצאת לטיפולים רפואיים בישראל

'הארץ': כחלק מהמאבק בחמאס, הרש"פ מונעת מחולים ברצועה לצאת לטיפולים רפואיים על ידי עיכוב טפסים שמאשרים את ההתחייבות הכספית של הרשות לטיפולים