9:59 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אשת חיל > משרד הביטחון יבחן הכרה במעמדן של ארוסות חללים

משרד הביטחון יבחן הכרה במעמדן של ארוסות חללים

"אנחנו מרגישות שאנחנו צריכות תמיכה ממוסדת והכרה ממשרד הביטחון", ארוסותיהם של הדר גולדין ונתן כהן הי"ד נפגשו אם שגן שר הביטחון שהבטיח לקיים דיון בנושא

סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) נפגש הבוקר (ג') עם ארוסתו של הדר גולדין הי"ד, עדנה סרוסי, ועם ארוסתו של נתן כהן הי"ד, טל אילוז. שני החללים נפלו בלחימה בצוק איתן.

במהלך הפגישה סיפרה עדנה כי האבל על הקשר שלה עם הדר הי"ד, איתו עמדה להתחתן, הוא כואב ועמוק. "אני חושבת שהגדלות של הדר הייתה לצאת חודש לפני החתונה לקרב ולהקריב את עצמו, גם אני היית בסיפור הזה. אני מרגישה שהרב בן דהן איתנו", אמרה סרורי. "חשוב לנו שמשרד הביטחון ייקח אחריות על הנושא, על אף שאת הדבר שאותו איבדתי הוא כבר לא יוכל להחזיר לי – חשוב שמשרד הביטחון יקבל החלטה שהוא יידע שהוא עשה ככל שביכולתו למען אלו שנפגעו ונשארו מאחור. אנחנו מדברים על ארוסות, לא על חברות. בנות חילוניות מקבלות את ההכרה ואנחנו לא".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן עם ארוסות החללים הבוקר (ג')
סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן עם ארוסות החללים הבוקר (ג')

 

טל אילוז סיפרה כי בשלוש השנים האחרונות שעברו מאז המבצע, השיתוף שלהן בטקסים ובטקסי הזיכרון היה מטוב לב של האנשים שעטפו אותם: "אנחנו מרגישות שאנחנו צריכות תמיכה ממוסדת והכרה ממשרד הביטחון". סגן השר בן דהן אמר כי "במשרד הביטחון לא הכירו את התופעה, ולא נתנו את הדעת בטיפול בנושא", הוסיף כי "צריך ללמוד את הנושא ולדון בנושא ברגישות המתבקשת" והודיע כי יכנס דיון בנושא. "האנשים שעוסקים בתחום הזה של ההכרה במשרד הביטחון הם אנשים מאוד רגישים. אני יכול להבטיח לכם דבר אחד, זה בוודאי יעשה אחרי דיון רגיש, מעמיק, שרואה את התמונה הרחבה על כל היבטיה ובסופו של דבר תתקבל הכרעה", הבטיח בן דהן לשתיים.

הדר גולדין הי"ד וארוסתו עדנה סרוסי. צילום: באדיבות המשפחה
הדר גולדין הי"ד ועדנה סרוסי באירוסיהם. צילום: באדיבות המשפחה

 

אביה של סרוסי, שנכח גם הוא בפגישה, ציין כי "העומק של הכאב זה לא כאב של שנה או שלוש שנים. לצערנו הרב זה כאב שמלווה את הבנות לאורך כל חייהן. אנחנו מדברים על הפסד משמעותי הרבה יותר מכאב כספי. זה פצע נפשי, אני מאחל לבת שלי ושאר הארוסות שיתחתנו אבל במכתבים שראינו של בנות ששכלו את אהוביהן לפני 40 ו- 50 שנה, זה פצע שלא נרפא. יש כאלה שלא יוצאות מזה בכלל". לדבריו של סרוסי, "חשוב לראות איך אנחנו יכולים לעזור ולתמוך בהם. אנחנו לא רוצים להתעשר. אחרי האירוע חקרתי את הנושא והבנתי שהכרה זה משהו מאוד משמעותי".

 

בתום הפגישה התייחס סגן שר הביטחון הרב בן דהן לסוגיית השבת החיילים הנעדרים הביתה ואמר: "לצערי התחושה שיש אטימות כלפי הנושא הזה מוקצנת על ידי גורמים פוליטיים. זה ממש לא כך. יש רמת שיקולים מאוד רחבה שלא תמיד הציבור חשוף לה". בן דהן הדגיש: "זה לא שיש פה אנשים שליבם לב אבן, זה ממש לא כך".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמונה חדר זוהר טך2

"במקום שחור – הכל לבן"

זוהר טל ז"ל נפטרה לפני שלושה שבועות, יומיים לאחר שבן זוגה הציע לה נישואים. חלומה הגדול היה להתחתן. בראיון ל"היום הזה" מספרת אמה על מפעל ההנצחה - גמ"ח לשמלות כלה: "אשמח מאד שיגיעו לפה כלות וינציחו את שמה"