22:35 16/08/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > מעשרת בני המן ועד לנאצים- עם ישראל חי

מעשרת בני המן ועד לנאצים- עם ישראל חי

ליל הושענא רבה תש"ז (1946). עשרה בכירי צמרת הפושעים הנאציים שנתפסו על ידי בעלות הברית נתלים בזה אחר זה כפי שקבע פסק הדין במשפטי נירנברג. אך, בכך נעשה צדק היסטורי לא רק מצד פשעי השואה. במגילת אסתר, שנכתבה כ-2000 שנה קודן לכן, כבשאר כתבי הקודש מצויות אותיות זעירות ואותיות גדולות. עפ"י פרשנים, מקובל לטעון כי אותיות אלו מרמזות …

ליל הושענא רבה תש"ז (1946). עשרה בכירי צמרת הפושעים הנאציים שנתפסו על ידי בעלות הברית נתלים בזה אחר זה כפי שקבע פסק הדין במשפטי נירנברג. אך, בכך נעשה צדק היסטורי לא רק מצד פשעי השואה.

במגילת אסתר, שנכתבה כ-2000 שנה קודן לכן, כבשאר כתבי הקודש מצויות אותיות זעירות ואותיות גדולות. עפ"י פרשנים, מקובל לטעון כי אותיות אלו מרמזות על דברים נסתרים הקשורים לנושא המדובר.

אם נסתכל בשמות עשרת בני המן כפי שהם כתובים במגילה, נבחין בשלוש אותיות זעירות הבולטות בשמותיהם של פרשנדתא, פרמשתא וויזתא: האותיות תי"ו, שי"ן וזי"ן- תש"ז. מה שמרמרז על העתיד לבוא במשפטי נירנברג.

"עכשיו יהיה ליהודים פורים 1946", צעק שטרייכר בדרכו לעמוד התליה.

אם היה ספק למישהו שהנאצים הם בני המן המודרנים, בא שטרייכר הצורר הגדול והודה שגם הפושעים ראו את עצמם כבני המן.

איך אמרה זרש להמן: "אִם מִזֶּרַע הַיְּהוּדִים מָרְדֳּכַי…לֹא תוּכַל לוֹ, כִּי נָפוֹל תִּפּוֹל לְפָנָיו".

מי ייתן והצוררים הנוכחיים של היום יבינו זאת כבר.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן ובתו טליה בקבלת הפנים בנתב"ג. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתו של שגריר ארה"ב עלתה לישראל

טליה פרידמן, בתו של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, עלתה הבוקר לישראל יחד עם עוד 233 עולים חדשים מצפון אמריקה במסגרת ארגון "נפש בנפש". צפו בקבלת הפנים המרגשת