דף הבית > אשת חיל > מסע רוחני: "היכל הגוונים המשתנים"

מסע רוחני: "היכל הגוונים המשתנים"

רגע לפני שהיא עולה לטיסה לאומן עם קבוצת בנות חדשה, הרבנית רונית ברש הגיעה לאולפן ח"י ברשת וסיפרה על הטרנד שנמשך כבר שנים, על המסע הראשון שלה לאומן ואת מי היא בד"כ לוקחת איתה.

מי המשתתפות שמגיעות למסעות שאת מארגנת?

זה רבגוני, רבי נחמן נקרא "היכל הגוונים המשתנים" והוא מקבל לשם את כולם וכל אחת מרגישה את החיבוק שלה כאילו היא הייתה צריכה, כאילו היא מקבלת טיפול אישי וצמוד, מבלי לשפוט ומבלי להגיד למה ואיך. במסעות שלי אני לוקחת לרוב קהל שהוא יותר חילוני, פחות חרדי או דתי.

אם רבי נחמן היה קבור ברמת גן זה גם היה מביא המונים?

אני חושבת שזה גם חלק מההווי וכל מה שקורה שם מסביב.

מה קורה שם? לכמה ימים נוסעים?

יש לי 2 נסיעות: ל-48 שעות ול-4 ימים, בה נכנסים לתוך המסלול של הנפש, כל אחת פותחת את הסיפור, הן ממנות אותי שליחה והצדיק פועל את פעולותיו, אני יושבת איתן ושומעת את הצרות ולא שופטת – מקבלת איך שהן ומראה להן שאפשר אחרת וזה רונית ברש של לפני 15 שנים – כשאני הגעתי בפעם הראשונה הייתי עם תלתלים בלונדיניים וקעקועים בגוף, חשבתי שרבי נחמן בכלל חי והלכתי לראות מי הצדיק שדפק את בעלי בראש

אז האם הנסיעה זה רק תירוץ לעבור את המסלול הרוחני?

רבי נחמן בעייני הוא היחידי שיכול לעזור לדור הזה, לדבר לדור הזה.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

איוונקה טראמפ בכנס ה-W20 בברלין. צילום: רויטרס

איוונקה התייצבה לצד אביה וזכתה לקריאות בוז

בתו של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הגיעה לכנס נשים בברלין והגנה על שמו של אביה, חלק מהקהל המקומי הגיב בבוז. "שמעתי את הסרקסזם מהתקשורת, מכירה את אבא שלי מניסיון אישי"

3 תגובות

  1. אם היא רבנית אז אני המשיח, מושחתת מגעילה וגנבת גדולה, מי אמר שיש רק רבנים גברים מתחזים מסתבר שיש גם אישה כזאת בשם רונית המסריחונית שעושה חילול השם עצום בשביל כמה לירות.

    • למה הרשיעות הזאת ? יש מחיר לנשמה אחת שחוזרת לאבינו שבשמים ? המרה״ל אמר ״רק מחשבה על תשובה עושה רעש גדול בשמים״ אז תחשוב איזה רעש בעל תשובה עושה בשמים ואיזה נחת יש לקדוש ברוך הוא

    • למה הרשיעות הזאת ? יש מחיר לנשמה אחת שחוזרת לקדושה?
      המהר״ל אמר ״רק מחשבה על תשובה עושה רעש גדול בשמים״ אז לך תעשה חושבים מה כמה רעש עושה בשמים יוזר בתשובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.