11:21 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > מופע האימים של דב חנין

מופע האימים של דב חנין

אחרי שאמר ל"סקיי ניוז" כי מדינת ישראל עורכת "טיהור אתני" בבקעת הירדן, אראל סג"ל נתן לחבר הכנסת מהרשימה המשותפת הזדמנות להסביר את דבריו. הוא בחר לנגח את סג"ל על עצם השאלה

בשבוע שחל בו יום הזכרון לשואה ולגבורה התפרסם ראיון ברשת "סקיי ניוז" עם חבר הכנסת דב חנין בו הוא מצוטט כאומר שמדינת ישראלמ בצעת "טיהור אתני" בערביי בקעת הירדן. ההתבטאות הקיצונית התקבלה בשתיקה יחסית בתקשורת הישראלית אך הבוקר ניסה העיתונאי אראל סג"ל לברר עם חבר הכנסת הרדיקלי את העניין בתכניתו בגלי צה"ל. דקות ארוכות ניסו אראל סג"ל ומגישת המשנה גלית דיסטל אטבריאן לחלץ הסבר מח"כ דב חנין לדבריו המקוממים אך ללא הצלחה.

חנין צעק על השניים תוך שהוא מתחמק ממתן מענה ישיר לשאלה האם ישראל מבצעת טיהור אתני או לחלופין האם ניתן לקרוא ל"התנתקות" באותו שם, ושב וטען כי הביטויים הקשים משקפים את המציאות הקשה, כלומר שישראל אכן מבצעת טיהור אתני בערבים.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

משפחת אזריה בפתח הדיון בערעור, הבוקר. צילום: נועם אמיר

שפטל: "למ"פ רס"ן תום נעמן יש תשע גרסאות"

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה בתל אביב חידש הבוקר (א') את הדיון בערעור על הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת מחבל

2 תגובות

 1. דב חנין נואם בפאתוס ולא מאפשר למראיינים להשחיל שאלה, כל הזמן "תן לי להגיב" ויורה לכל הכיוונים בהיסטריה.
  לפחות 8 פעמים נשאל אם גם בגוש קטיף היה טיהור אתני והתחמק. בסוף ברח כמו שפן וניתק את השיחה.
  כשזה נוח, אפשר להישען על החוק. כשזה לא נוח, אפשר לדרוך על החוק בטענה שישראל מבצעת פשע. שמאלנות במיטבה.
  למה לטעון לטיהור אתני, אם אפשר לטעון לשואה? זה הרבה יותר מרשים. נכון, דב?
  אם כבר מדברים על עובדות, העובדות הן, דב חנין, שאתה גזען אנטישמי. תמיד עזרת לשונאי ישראל.
  מעולם לא הגנת על יהודים כשזכויותיהם הטריטוריאליות הריבוניות והלאומיות נרמסו תחת מגפם של הכובשים הערבים.
  מעולם לא נחלצת לעזרת יהודים כשמסתננים פלשו למדינת היהודים תוך עבירה גסה על חוקי מדינת ישראל, וביצעו באזרחי המדינה פשעים שונים: הטרדות, גניבות, רצח, אונס, נישול ממקומות עבודה ועוד למכביר.
  אתה נמצא באותה רשימה פוליטית עם מכחישי שואה, אנשים שמזדהים עם אלימות דיכוי וטרור ג'יהאדיסטי וחותרים למדינת הלכה איסלאמית ולרצח עם.
  אמור לי מיהם חבריך- ואומר לך מי אתה.

 2. צדוק התקוה

  מה אתם דורשים ממנו הוא חבר במפלגה קומוניסטית שרוב חבריה ערבים הוא חייב להוכיח נאמנות לערבים הוא בדיוק כמו אותו יהודי שהתנצר בתקופת האינקובציה ועכשיו הולך לפריץ ומלקק את ישבנו ומוסר לפרץ את היהודים המקימים בסתר את מנהגי הדת היהודית כדאי להוכיח שהוא יותר אפיפיור מהאפיפיור על יהודים מסוגו אמר ברל כצנלסון שלא היה ימני 1. היש עם בעמים אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל יסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אוייב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות? אכן, ברוסיה ב-1881, בעצם ימי הפרעות, ישבו בנים ובנות לעם ישראל והדפיסו בחשאי מתוך מסירות נפש, פרוקלמציות, הקוראות לפוגרומים, מתוך תקווה שהדם היהודי שישפך יעזור להתקוממותו של המוז'יק הרוסי. אכן יודעת ההיסטוריה העברית כל מני רנגטים ודגנרטים. צורות של שמד. כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל, ילד שטופח על-ידי יסורי הדורות ומשא הנפש של דורות, וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, של 'עבדות בתוך המהפכה', ויטרפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפיגיון שבמזרח – אל ידע מצפוננו שקט." ברל כצנלסון, נאום 1 במאי 1936

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.