15:56 27/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתן מאיר: "אין פה שמחה לאיד"

נתן מאיר: "אין פה שמחה לאיד"

תגובה ראשונה של בעלה של דפנה מאיר הי"ד לאחר פסיקת בית המשפט הצבאי ביהודה. מאסר עולם ופיצויים בסך מיליון ו-750 אלף ש"ח למחבל שרצח את דפנה בפיגוע הדקירה בישוב עתניאל

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (ד') מאסר עולם ופיצויים בסך מיליון ו-750 אלף שקלים על המחבל שרצח את דפנה מאיר בפיגוע דקירה בעתניאל בינואר האחרון. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה המקבילה לרצח בדין הישראלי. בית המשפט הדגיש כי העונש הראוי לנאשם, שביצע את מעשה הרצח באכזריות בלתי רגילה ובדם קר, הוא שלילת חירותו לכל החיים – והמליץ לכל ועדה או גורם מוסמך שידון בעניין בעתיד להימנע משחרורו המוקדם.

תגובה ראשונה של נתן מאיר, בעלה של דפנה. הקטע המלא ישודר בתכנית "זה היום" בשעה 23:35

לפי כתב האישום, המחבל רץ לכיוון מאיר בזמן שהייתה בחזית ביתה ודקר אותה כמה פעמים תוך שהיא נאבקת בו לנגד עיני ילדיה הקטנים. המחבל, קטין, נעצר יומיים לאחר הרצח בשכונה של העיירה יטא הסמוכה לחברון. הרוצח סיפר כי זמן קצר לפני שיצא לבצע את הפיגוע צפה בערוצי חדשות פלסטיניים ובסרטונים שהתפרמסו בהם הוצגו חיילי צה"ל כרוצחים וכמבזים צעירות פלסטיניות. לפי החקירה, בשלב זה נגמלה בלבו ההחלטה לצאת לבצע פיגוע דקירה.

לזכרה. דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה
דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה

כתב האישום: אחרי הרצח התיישב לראות סרט

המחבל לקח סכין בעלת להב באורך 14 ס"מ ויצא מביתו לעבר היישוב עתניאל. הוא הסתתר מחוץ לבית משפחת מאיר ביישוב והמתין לשעת כושר על מנת לתקוף את אם המשפחה. לאחר תצפות בן מספר דקות, הסתער לעבר דפנ הי"ד והחל לדקור אותה מספר פעמים מול עיני הילדים שהיו באותו הזמן בבית. כאשר התמוטטה מאיר בביתה, ניסה המחבל לשלוף פעם נוספת את הסכין מגופה, על מנת להמשיך ולדקור אותה, אך שלא הצליח – נמלט מהמקום.

כתב האישום מתאר את קור הרוח של המחבל הצעיר: "לאחר שהגיע הנאשם לביתו הבחין בדם על ידו השמאלית, שטף אותה ולאחר מכן התיישב לצפות בסרט עם משפחתו". המחבל מואשם גם בהחזקת סכין בנוסף לאישום הרצח.

אולי יעניין אותך גם

מפגן ראווה בצפון קוריאה. צילום: רויטרס

צפון קוריאה מבהירה: "ניסויי הגרעין לא יופסקו"

בראיון ל-CNN איים בכיר במדינה הקומוניסטית סוק קול וון כי "הניסויים לא ייפסקו כל עוד אמריקה ממשיכה בצעדי העוינות שלה"

תגובה אחת

  1. מחבל מת לא יכול לחזור לרצוח יהודים "אחרי שגמר לרצות את ענשו"

    חונטה יודנראט בזוייה ממשיכה להפקיר חיי יהודים בחסות מוסר וחוקים מהגטו
    לא בשביל זה הוקמה מדינת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.