דף הבית > אקטואליה וחדשות > מאלטלנה ל-BDS: הבריונות הפוליטית של השמאל

מאלטלנה ל-BDS: הבריונות הפוליטית של השמאל

מהטבעת האלטלנה לתנועות השמאל הקיצוני. התחומים אמנם שונים, אך המניעים דומים. 68 שנים לאירוע בו העם היהודי היה על סף מלחמת אחים, נראה שצד אחד עדיין ממשיך לירות

ספינת המריבה

בחודשים הראשונים לחייה של מדינת ישראל התנהל הקרב הפוליטי הגדול ביותר שנראה כאן. בעיצומה של מלחמת העצמאות מחלוקת בין ימין ושמאל איימה לפלג את העם ואולי אפילו להביא לכישלון בהקמת המדינה. זאת בזמן שאמברגו הנשק שהטיל האו"ם על כל הצדדים במלחמה גרם למחסור כבד בציוד לחימה ובציוד רפואי בקרב הכוחות היהודים.

בממשלה הזמנית שהוקמה על ידי מועצת העם לא נכללו מנחם בגין ושותפיו מהימין והם פעלו למעשה כארגון עצמאי. במהלך ההפוגה הראשונה של המלחמה, שלושה חודשים אחרי הכרזת המדינה, נחתם הסכם בין בגין ובן גוריון הקובע את הצטרפות של האצ"ל לצבא ההגנה לישראל ב-1 ביוני 1948. במסגרת ההסכם האצ"ל יעמיד את כוחותיו ואת הנשק שלו לרשות צה"ל והן ישרתו תחת ההנהגה של הממשלה הזמנית, כאשר גדוד אחד של האצ"ל, "הגדוד הירושלמי", נשאר עצמאי בקרב על ירושלים ובכפוף להנהגת האצ"ל. בטרם נחתם ההסכם ביצעה ההנהגה הדיפלומטית של האצ"ל בחו"ל רכישה אחרונה שיכולה הייתה לחזק את הכוחות בארץ ישראל ולהטות את כף המלחמה לטובתם.

הספינה אלטלנה, ועליה 940 עולים יהודים, ציוד רפואי מתקדם בכמויות גדולות וציוד צבאי יקר ערך, נרכשה לפני חתימת ההסכם, אולם הגעתה לחופי ישראל התרחשה ב20 ביוני, כלומר אחרי חתימת ההסכם. בגין דרש שחמישית מהציוד יקר הערך שעל הספינה יועבר לכוחות העצמאיים של הגדוד הירושלמי, והשאר יימסר לידי צה"ל לניתוב וחלוקה בין הכוחות. בן גוריון התעקש שהציוד יועבר כולו לצה"ל, והצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה בנושא.

בוערת
האלטלנה אחרי שהופצצה

בן גוריון לא התכוון לוותר והיה מוכן להשתמש באמצעים מרחיקי לכת. אולטימטום לפיו האצ"ל ייכנע וימסור את הספינה לידי צה"ל או שיופעל נגדו כוח נשלח למנחם בגין. הזמן שניתן לבגין על מנת להשיב היה בלתי אפשרי(ניתנו לו עשר דקות על מנת להתלבט ולהעביר הודעה לכוחות) וכשחלף הזמן החלו חילופי אש בין אנשי האצ"ל ואנשי חטיבת אלכסנדרוני. האלטלנה (ועליה גם בגין עצמו) נמלטה מהחוף במטרה להגיע לנמל תל אביב שם היו לאצ"ל תומכים רבים.
אלא שבנמל תל אביב כבר חיכו כוחות גדולים של הפלמ"ח בפיקודו של ידין שניהלו קרב עיקש מול אנשי האצ"ל. הקרב הסתיים בכך שאנשי האצ"ל הניחו את נשקם בהוראתו של בגין. על פי עדויות לוחמי האצ"ל בגין העדיף לוותר מאשר לגרור את המדינה החדשה למלחמת אחים.

יצחק רבין, מי שהיה אחד המפקדים הבכירים באירוע בתל אביב כתב על כך בספרו "פנקס שירות": "יהודים יורים ביהודים. שעות ארוכות. יהודים נפגעים ונהרגים – מכדוריהם של יהודים אחרים. בהפוגה שבין מערכה אחת במלחמת העצמאות לבין המערכות הבאות, כאשר חשיבותו של כל לוחם כבירה"

לבסוף נפתחה לעבר האלטלנה אש על ידי היחידה שבפיקודו של רבין במטרה להטביע את הספינה על המטען שבה ועל אנשיה. התותח ממנו נורה הפגז שפגע באלטלנה הוא זה שבן גוריון יכנה "התותח המבורך"(הכינוי "התותח הקדוש" המזוהה עם המאורע למעשה מעולם לא הופיע, אלא רק בדיווחים עיתונאיים.

מאלטלנה לעופרת יצוקה, מהתותח המבורך לדו"ח גולדסטון

אנחנו קופצים בזמן עד לשנת 2006, שנה לאחר נסיגת ישראל מרצועת עזה ועקירתם של 8,600 היהודים שהתגוררו ב-22 הישובים שנחרבו. אחרי ביצוע תכנית ההתנתקות ארגון חמאס זוכה בבחירות שנערכו ברצועת עזה ומשתלט על הרצועה תוך שהוא מטפח את התודעה העזתית על כך שההתנתקות הייתה ניצחון לדרך הארגון וכי נסיגת ישראל מעזה היא בריחה שמעידה על הצלחת המאבק האלים.

בעקבות התמשכות ירי הרקטות מעזה לכיוון יישובי הדרום החליטה הממשלה על יציאה למבצע "עופרת יצוקה". המבצע נמשך 24 ימים וגבה את חייהם של 10 חיילי צה"ל, 3 אזרחי ישראל ומאות פלשתינים, רובם מחבלי חמאס. הוא גם גבה מישראל מחיר רב בזירה הבינלאומית שהגיעו לשיאם עם מינוי וועדת גולדסטון שיעודה הוא לחקור "הפרת החוק הבינלאומי לזכויות אדם על ידי הכוח השולט (ישראל), כנגד אזרחים פלשתינים."

תושבי ניצן בורחים למחסה. צילום: פלאש 90
תושבי ניצן בורחים למחסה. צילום: פלאש 90

הדו"ח שהוציאה וועדת גולדסטון היה משמעותי מאוד עבור ישראל, והשפיע באופן ניכר על קבלת ההחלטות העתידית שלה ועל האסטרטגיות הצבאיות בהן צה"ל עושה שימוש בגזרה העזתית. הטענות שאנו שומעים היום לפיהן צה"ל פועל על פי מוסר לחימה חריג שגורם לחוסר יעילות ואף לסכנת חיילינו מתוך דאגה לביטחונם של תושבי הרצועה הן תוצר ישיר של הדו"ח. אפשר לומר שמדובר במכה הדיפלומטית החזקה ביותר שספגה מדינת ישראל בעשורים האחרונים, שהתאפשרה הודות לתרומתם הנדיבה דווקא של ארגונים ישראלים.

תרומת ארגוני הקרן החדשה לדו"ח גולדסטון

קרוב למחצית (42 אחוז) מ-1,377 המקורות המצוטטים בדו"ח גולדסטון הגיעו מארגונים ישראלים וביניהם הארגונים "בצלם", "עדאלה", "שוברים שתיקה", "המוקד להגנת הפרט", "רבנים לזכויות אדם" ועוד. הארגונים נתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל, שהיא תאגיד תיווך לכספים פוליטיים הנתמך בעצמו על ידי גורמי שמאל באירופה ובארה"ב.

42 אחוזים הוא מספר פנטסטי, אבל הנתון הזה עוד עושה חסד עם התאגיד. הוא כולל בתוכו את כל המקורות בדו"ח, כולל אלו שמצביעים על חמאס כאשם ולאו דווקא על ישראל. כשמבודדים את האזכורים שמבססים את הטענות והאישומים השונים נגד צה"ל ומפקדיו, אחוז האזכורים שמגיעים מארגוני הקרן החדשה עולה למספר הבלתי נתפס של 92 אחוזים.

במילים פשוטות: גולדסטון בנה קייס שלם שמכפיש את מדינת ישראל באמצעות ארגונים לכאורה ישראלים אשר מקבלים את התמריצים שלהם והמימון מגורמים זרים, לעיתים אפילו מדינות זרות. במילים עוד יותר פשוטות: הקרן החדשה עשתה למדינת ישראל זובור, וגם גזנגה.

אלטלנה, גולדסטון: מה הקשר?

מקרה אלטלנה שונה מאוד ממקרה דו"ח גולדסטון, אך הוא דומה בשל האסטרטגיה הדומה של נקיטת אמצעים מרחיקי לכת עד כדי פגיעה במדינה במטרה לממש אידיאולוגיה. באלטלנה בן גוריון היה מוכן להסתכן במלחמת אחים כדי לממש את מטרותיו הפוליטיות ובדו"ח גולדסטון תאגיד ההשפעה של השמאל הרדיקלי הפעיל את כל עצמתו כדי לכפות על אזרחי ישראל את עמדתו הפוליטית באמצעות כוחות חיצוניים, אשר לא ממש ידועים כמי שפועלים למען מדינה יהודית ודמוקרטית.

ליאל. צילום: פלאש 90
ליאל. צילום: פלאש 90

אחד ממובילי המאבק הדיפלומטי נגד ישראל בזירה הבין לאומית, אלון ליאל, הוקלט בשיחה פרטית שניהל עם פעילי ארגון "שוברים שתיקה" כשאמר שלמרות שיש להם לגיטימציה של בקושי שני אחוזים בציבור הישראלי, עליהם לעקוף את בחירת הציבור ולכפות על ישראל את האידיאולוגיה שלהם.

אם הייתה מידה כלשהי של לגיטימיות בגישה של בן גוריון בניהול הקרב נגד הספינה אלטלנה, הרי היא שמיעוט סורר יכול לגרום לנזק אדיר למדינה אם יש לו את הכלים המתאימים לכך. ובכן המיעוט הזה, השמאל הרדיקלי, מחזיק היום גם בכלים וגם ברצון לגרום נזק אדיר למדינה.

אלון מליק

אלון מליק

אולי יעניין אותך גם

pjimage

ה'ניו יורק טיימס' יתקוף את טראמפ בטקס האוסקר

העיתון הליברלי יפרסם סרטון במהלך טקס האוסקר שיערך הלילה בו יתקוף את הנשיא טראמפ. ביום שישי האחרון כתבי העיתון לא הורשו להיכנס לתדרוך בבית הלבן

4 תגובות

  1. שום שמאל ושום עציצים ,הכל מלחמות של אשכנזים על שליטה ככה הם עשו מהפיכות ברוסיה, בגרמניה הם רמזו לגרמנים שהם עומדים להשתלט להם על המדינה שהם אמרו שברלין זה ירושלים ככה הם רצחו את דה האן וככה הם רצחו אחד את השני בתנורים וככה הם עשו באלטלנה ירו אחד על השני הסגירו אחד את השני לבריטים וככה הם חטפו ילדים פרעאנקים ומכרו אותם לניסויים וככה הם עשו לילדי הגזזת הפרעאנקים רצחו 100 אלף ילדים בדם קר בהקרנות למוח וככה הם החריבו את כל התרבות יהודי המזרח וככה הם מחריבים את ארץ ישראל וככה הם יביאו עלינו שואה שניה תוך 80 שנה שזה בעצמו הישג חסר תקדים ,השמאל היחיד שהיה אי פעם במחראה הציונית היו הפנתרים השחורים השאר זה הכל חרטה וסיפורים של אשכנזים שבעים ומדושנים שהמשחק החדש של המשועממים מהתנורים זה איך לחסל את העם היהודי. ברגע שנוציא מהראש שהאשכנזים הם קורבנות ומסכנים וכולם מהשואה עניים ואין להם אוכל למרות שהם מתגוררים בשכונות הכי עשירות במדינה והם כל שנה חוגגים בר מצווה בגלל שלא יכלו לחגוג בשואה וזה אחרי שהם נמצאים במחראה הציונית 68 שנים וכל הסיפורים מהתנורים שהם מחרטטים עלינו סיפורי הברון מנכנהויזן . יהודים יקרים תתחילו לשאול שאלות שום דבר שלא יהיה מובן מאליו כל המהות של מהחראה הציונית הבוגדנית היא שקר וכזב.ברגע שנקבל את התשובות הנשמה שלנו תפרח מההלם והזעזוע על מה שעוללו לנו בני הבליעל הלבנבנים.

  2. יוסי ירושלים

    אלון מליק,
    יפה כתבת.

  3. בשנת 1948, כשהיה צורך למנות ראש משמרת למחלקת האלחוטאים במטה חיל האוויר, מנעו מאלחוטאי המוכשר ביותר (לפי דבריהם) להתמנות: כי הוא שרת באצ"ל בעברו. ובכך חסמו את התקדמותו במחלקה

  4. השמאל אם כל חטאת במדינה אוייב מס אחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.