מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הרצוג: "תם עידן ממשלת האחדות"

הרצוג: "תם עידן ממשלת האחדות"

עצרת הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל הפכה לעצרת בחירות של השמאל נגד ראש הממשלה. "נתניהו, עד כאן, תם פרק ההידברות"

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג, ניצל הערב (ש') את עצרת הזיכרון לראש הממשלה שנרצח יצחק רבין על מנת לשלוח מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני אומר עד כאן – תם פרק ההידברות. תם פרק ממשלת האחדות".

הרצוג. "עד כאן"צילום: תומר נוברג, פלאש 90
הרצוג. "עד כאן"צילום: תומר נוברג, פלאש 90

הרצוג אמר עוד כי: "הערב לא נדליק נרות. הערב לא נשיר שירי עצב, זה לא ערב לנאומי יגון. הערב אנחנו יוצאים למלחמה על הדמוקרטיה, על הבית, על המדינה. לפני 21 שנים הם הבטיחו שישתנו, שילמדו את הלקח ויעשו חשבון נפש. הם צפו בחבורת הבריונים תולים מדים של רבין במדי אס. אס ושתקו. כעבור 21 שנים הם שוב שותקים ושוב עוצמים עיניים. 21 שנים וההסתה שוב כאן. השנאה אותה שנאה, ההסתה אותה הסתה והמנהיג אותו מנהיג. כשחבורת פושעים מטורפים מכנה את שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון בכינוי עלוב שוטה, הוא יושב בבית ושותק. כאשר בריון מאחל למותו של אמנון אברמוביץ', עיתונאי נכה צה"ל בעל עיטור הרמטכ"ל, הוא יושב בבית ושותק. כאשר ח"כ מהקואליציה שלו קורא לקחת בולדוזר ולדרוס את שופטי בית המשפט העליון, ויו"ר הקואליציה שלו לא מהסס לומר שרצח רבין לא היה פוליטי – הוא יושב בבית ושותק".

יו"ר העבודה נשא נאום בחירות לכל דבר ועניין והמחיש את הפילוג שיצרה העצרת, שבעבר ניסתה לאחד. "בימים האחרונים נחצו כל הקווים האדומים", הוסיף הרצוג. "כשראיתי את שתיקת ראש הממשלה מול תקיפות של קצינים, העיוורון מול מורים שלא מקבלים שכר, רופאים שעובדים 48 שעות רצוף ועוד חוטפים קללות על עבודתם, אני אומר עד כאן. וכשאני רואה שראש הממשלה מכריז מלחמה על הדמוקרטיה. אני אומר עד כאן – תם פרק ההידברות. תם פרק ממשלת האחדות. לא ניתן לאף אדם, לאף בריון ולאף מנהיג להמשיך להסית ולשנוא. לא לחבר כנסת, לא לשר ולא לראש הממשלה. ברוח רבין אנחנו נדאג לביטחון טוב יותר מליברמן שנותן לחמאס לטפטף טילים מעל אנשי הדרום. וברוח רבין נדאג לתושבי הצפון טוב יותר מנתניהו שדואג להם לפני בחירות. אנחנו לא נחשוש להגיע לביטחון ולשלום אמת".

במקום מאבק בשנאה ובהסתה, מאבקי אגו בשמאל

עצרת הזיכרון ליצחק רבין ז"ל ראש הממשלה שנרצח, אמורה הייתה להיות בסימן המאבק בהסתה ובשנאה, אך הפכה למלחמת אגו. בין הנואמים יהיו חתן פרס ישראל המשורר ארז ביטון; מיכל פרומן שנפצעה בפיגוע דקירה בתקוע בינואר האחרון; האלוף (מיל') נעם תיבון, הרב בנימין לאו ועוד. על הבמה יופיעו בין השאר לאה שבת, דיוויד ברוזה ואפרת גוש.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

עצם קיומה עמד בספק לאחר שהעצרת השנתית בוטלה בשל קשיים תקציביים ומפלגת "העבודה, לקחה על עצמה את ארגון האירוע. מפלגתיות האירוע עמדה בעוכריה, כשביום שישי האחרון בישרה חברת הכנסת תמר זנדברג ההמומה לעוקביה כי יו"ר מפלגתה, זהבה גלאון מודרת מרשימת הנואמים. הכרזתו הפוליטית של הרצוג הערב יכולה להסביר מדוע רצה יו"ר העבודה להותיר את הבמה לאנשי מפלגתו בלבד.

"מרצ הודרה מבמת הנואמים בעצרת מחר", כתבה זנדברג והגדירה זאת כ"טפשות ופחדנות". חברת הכנסת הוסיפה תזכורת, לפיה הייתה זו "מרצ יחד עם העבודה בעצרת ב-1995, ושרי מרצ שרו שיר לשלום יחד עם רבין על הבמה", בעצרת לאחריה ירה למוות יגאל עמיר בראש הממשלה. לאחר מסע לחצים, הוזמנה גם גלאון לנאום בעצרת.

בכיר נוסף במערכת הפוליטית ששמו עלה כמועמד להשתתף בעצרת – אך לא ינאם – הוא יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד. גורמים במפלגת העבודה טענו כי הוא סירב להשתתף באירוע, ככל הנראה כי הוא ימתג אותו שמאלה מדי. מנגד, מלשכת לפיד מסרו כי הוא לא הוזמן לנאום.

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

4 תגובות

 1. עצרת הזכרון לרבין אורגנה על ידי השמאל כי ממשלת הימין לא מימנה עצרת ממלכתית כדיי לנסןת ולמחוק את רבין ומורשתו. לא נשכח ולא נסלח!

  • לחולם, אולי תקרא קצת על אלטלנה
   בן-גוריון חיפש מפקדים לבצע את מזימתו השטנית, אך אף מפקד לא הסכים חוץ מאחד, יצחק רבין. רק פה תפס רבין פיקוד. הוא הורה לירות על האלטלנה, על מנחם בגין, על יהודים ניצולי השואה שעלו עימה ארצה גם אחרי שהרימו דגל לבן, גם על אלה שקפצו למים כדי להימנע מפגזי התותח הנורא "הקדוש" ההוא, גם על אלה ששחו לחוף. יצחק רבין רצח באותו יום ששה עשר יהודים בדם קר.

   שלושים שנה אחר כך בהיותו שגריר בארה"ב תיאר רבין את פעולתו, לא בצער, אלא בגאווה ובשחצנות: "דפקנו אותם על האוניה ודפקנו אותם שוחים במים". זהו הרצח הפוליטי הגדול ביותר של מדינת ישראל! אני משוכנע שלו הייתה התקשורת מאפשרת דיון ציבורי כל שנה ב- 23 ליוני, יום השנה לאותו מעשה נוראי, לעולם לא היה נמנה יצחק רבין אפילו לסרן בצה"ל

 2. ללוחם לך אתה וכל השמאלנים שלך לברלין ,למה אין עצרת לזכרם של קורבנות השלום של רבין ,אני זוכר טוב מאוד איך כל יום בירושלים אוטובוסים הפכו לפחם נשרפו עד יסוד ונשים ילדים וילדות זקנים תינוקות התפרקו ,דם חלקים פנימיים יד עפה רגל פה חצי פחמים חצי אצבעות ,ילדות הלכו לעיר ולא חזרו ,זה היה תקופה כואבת במיוחד בירושלים ,ועל הסכינים אתם מאשימים את ביבי שלא טוב לביטחון?

 3. אני לא מתפעל מנתניהו אבל הכרזת הרצוג : "תם עידן ממשלת האחדות"
  מעידה שההכחשות שלו על מו"מ לכניסתו לממשלה היו שיקריות
  עוד פוליטיקאי שקרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.