9:59 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפיד נגד שוברים שתיקה: "אצלכם ישראל תמיד אשמה"

לפיד נגד שוברים שתיקה: "אצלכם ישראל תמיד אשמה"

חוק "שוברים שתיקה" עבר בקריאה טרומית. בנאום שחולל סערה במליאה הסביר יו"ר 'יש עתיד' מדוע קידם את ההצעה: "פעם אחר פעם תפסו אותם יושבים בכנסים של ה-BDS, עוזרים להם להפיץ את הרעל שלהם בחו״ל"

יאיר לפיד תוקף את "שוברים שתיקה" מעל דוכן הכנסת

הבוקר (ד') עברה בקריאה טרומית וברוב של 51 חברי כנסת אושר התיקון להצעת חוק חינוך ממלכתי למניעת פעילות ארגונים הפועלים נגד מטרות החינוך ונגד צה״ל. את הצעת החוק הגישה חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי, לצד חברי כנסת רבים, בהם גם יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד. לפיד נשא נאום תקיף נגד ארגון השמאל הקיצוני ואמר כי הוא משתף פעולה עם "תעשיית השקרים".

לפיד סיפר כי בשבוע שעבר התקיימה "צעדה למען השלום" בבית לחם. "המפגינים צעדו עם תמונות של דלאל מוגרבי. מי שלא זוכר, דלאל מוגרבי הובילה את הפיגוע בכביש החוף בסוף שנות השבעים. 35 ישראלים נהרגו, מהם 12 ילדים".

לדבריו, "העובדה שהם קוראים לזה ״צעדה למען השלום״ היא התגלמות של תעשיית השקרים. מול העולם הם מדברים על שלום, אבל באותו זמן הם מקדשים את האלימות, מקדשים את ההסתה, מקדשים את השקר. לתעשיית השקרים יש גם שותפים ישראלים. פעם אחר פעם הוכח ש״שוברים שתיקה״ משקרים, אבל לתומכיהם – גם בבית הזה – לא אכפת. אצלכם ישראל תמיד אשמה".

"חלק מתעשיית השקרים". שוברים שתיקה. צילום: פלאש90
"חלק מתעשיית השקרים". שוברים שתיקה. צילום: פלאש90

לפיד הוסיף כי "פעם אחר פעם התברר שהם לא באמת ארגון שעוסק במוסריות של צה״ל ולוחמיו. זה חלק מהשקר. הם יודעים היטב שאין צבא מוסרי יותר מצה״ל ואין צבא שמקפיד יותר על כללי הלוחמה. אבל אותם זה לא מעניין, אצלכם ישראל תמיד אשמה. פעם אחר פעם תפסו אותם יושבים בכנסים של ה-BDS, עוזרים להם להפיץ את הרעל שלהם בחו״ל. כי אותם לא מעניין עם מי הם משתפים פעולה, אצלכם ישראל תמיד אשמה".

מתוך הפטריוטים

"ישראל מותקפת על ידי טרוריסטים, מנהרות נחפרות, טילים נורים על ילדינו, משאית דורסת צוערים בירושלים, אבל אצלכם ישראל תמיד אשמה".

יו"ר 'יש עתיד' התייחס גם לביקורת משמאל על הצעת החוק, אשר טוענת כי יישום החוק ייפגע בחופש הביטוי. לפיד אמר כי "כל המרחב הציבורי פתוח בפני השקרים של ״שוברים שתיקה״, אבל מותר למדינה להרחיק אותם מבתי הספר. זה מידתי, זה סביר, זה לא סוף הדמוקרטיה ולא נעליים. אני לא אתן שיפגעו בחיילי צה"ל. ילדים העומדים בפני גיוס לא צריכים לשמוע עדויות שיקריות ולראות צילומים מפוברקים שכל מטרתם לשכנע אותם שצה״ל הוא צבא כיבוש אכזרי וישראל תמיד אשמה".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

משלחת הסיוע של צה"ל במקסיקו. צילום: דובר צה"ל

אותרה גופת היהודי הנעדר במקסיקו

צוות הסיוע של זק"א במקסיקו איתר את גופתו של חיים אשכנזי ז"ל בין ההריסות של בניין המשרדים בו שהה בזמן רעידת האדמה. הנעדר היהודי השני נמצא בריא ושלם