17:21 28/05/2017
מבזקים

ערבים הציתו כניסת בית של יהודי בעיר העתיקה בירושלים

דף הבית > תרבות > למי קראתם ערסים?

למי קראתם ערסים?

הראיון של פנחס ג'ינו אצל רפי רשף לא היה הראיון הראשון שהתפוצץ בשל צהלות הקהל. עירית לינור נזכרה בשדר שידע להעמיד את כולם במקומם

בשנת 1998 נשלח לבית שאן כתב הערוץ הראשון, דוד ויצטום, לסקר את הבחירות לרשויות המקומיות. ויצטום, צ'לן מחונן, בוגר בית הספר הריאלי, בעל תארים אקדמיים מאוניברסיטת אוקספורד למשל, מצא את עצמו בין כמה בית שאנים צוהלים שרקדו מאחוריו, קראו קריאות שמחה, שרו לו "דוד מלך ישראל" וגרמו לחיים יבין באולפן לשחרר בין היתר את ההערה: "הויצטומים נתקעו בתוך בית שאן".

 

דוד ויצטום. "ההמולה הזאת מבטאת שמחה"

ויצטום, מצידו, לא נראה תקוע דווקא, אלא מבסוט מן היסוד. הוא נחפז להודיע ליבין כי "ההמולה הזאת מבטאת שמחה", וכשגברה שירת הקהל הודיע בעליצות: "כמו שאמר פעם נחמיה בן אברהם – אני מעביר את המיקרופון לקהל", מחייך מאוזן לאוזן, כמי שיודע איפה הכיף.

כמעט 20 שנה אחר כך, עמד הפקח פנחס ג'ינו על חוף הכנרת ההומה והתראיין לרפי רשף כשמלפניו מאחוריו ומכל צדדיו כמה נופשים צעירים ושמחים, שחיללו את מצוות "של כפכפיך מעל רגליך כי הראיון לרפי רשף קדוש הוא", ועשו מה שקוראים שמייח, עם פרצופים למצלמות, ד"שים לאמא ושירת "עם ישראל חי" – ובכך הביעו דעת נעורים בריאה לגבי חשיבותו של ראיון לתכנית אקטואליה ונא להתנהג בהתאם.

 

 

רשף נראה כאילו נטבל באגן חומץ, הפקח ג'ינו יפה התואר נראה בלתי מתרגש בעליל, החבר'ה מאחוריו נראו שכיף להם ואני כמעט התעלפתי מצחוק ולבי התמלא אהבת ישראל.

הקישור לויצטום בבית שאן נמצא בתגובה הראשונה, להנאת הקהל. ובנות – אל תהיו פראייריות: אם ג'ינו רווק – נא להתחתן איתו בהקדם. ויצטום המתוק כבר תפוס. הנופשים הצוהלים ברקע נראים לי עוד צעירים, אז חכו שיגדלו. ומי שלא יכול לעמוד בקצת שמחת חיים – נו, גם לזה עוד ימצאו תרופה.

עירית לינור

עירית לינור

עיתונאית, סופרת, מתרגמת, תסריטאית, במאית ושדרנית רדיו ישראלית. משתתפת קבועה בפאנל התכנית 'הפטריוטים'.

אולי יעניין אותך גם

רוח אחרת, הסרט

מאחורי הקלעים של חידוש ההתיישבות ביהודה ושומרון

סרטר דוקומנטרי חדש שהכינה מנורה חזני, בתו של בני קצובר, מביא לראשונה את הסיפורים, העדויות והחוויות של מי ששינו את מדינת ישראל לבלתי היכר. "הם גיבורים, עם ישראל מעריץ אותם"

5 תגובות

 1. חברה נחמדים שעושים שמח

 2. מעניין כרגיל עירית , למה אי אפשר לעשות לייק למה ?!

 3. יוני אידלסון

  מה את מנסה להתייפייף במאולץ?
  אלו המיץ של הזבל של העם שלנו
  במה בדיוק הלב שלך התמלא ?
  בחורניות? בחוסר הכבוד ? במה????

  • החורנים או איך שאתה לא מנסה לבטא אותם אלה שבנפשם ישמרו על נפשך.. ואולי אתה תקרא עליהם בחדשות על חייל שנהרג מכדור ואתה לא תידע שאותו חורני שקראת לו ככה זה אותו אחד שהגן עלייך ומשפחתך.
   אלה נערים זה גיל ההתבגרות שהם מתלהבים משטויות זה שהיה לך קצת נעורים קשים לא הופך אותם למה שאתה מכנה אותם

 4. עירית אין עלייך בעולם!יודעת בדיוק ממה לעשות עניין ומכניסה הכול לפרופורציות נכונות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.