10:38 20/09/2017
דף הבית > תרבות > למה לא חידשתי את המנוי למקור ראשון

למה לא חידשתי את המנוי למקור ראשון

מכתב פתוח לעורך הראשי של העיתון "שחושב אחרת": המגזריות, השירות גרוע, העריכה לא ברורה והכותרות לא מושכות

לפני מספר ימים חגי סגל, העורך הראשי של עיתון ‘מקור ראשון’, יצא מחדש בקריאה נרגשת לקנות מנוי לעיתון. בעבר הייתי מנוי, אבל ויתרתי ולא חידשתי.

 

לא חידשתי בגלל השירות הלקוחות המחפיר של העיתון. לדוגמה ובמקרה, בדיוק היום התקשרה נציגת שירות לשאול אותי אם ברצוני לחדש את המנוי. הנה תמליל השיחה:

– שלום, ניסים?(קול עייף)
– מתקשרת א’ (השם שמור במערכת, או במילים אחרות אני לא זוכר אותו) מעיתון ‘מקור ראשון’. (קול יותר עייף)
– כן?
– רצינו לדעת אם בא לך לחדש את המנוי (קול עייף ומבואס)
– לא נראה לי…. (אני אומר לא, אבל בעצם מתלבט ושומעים את זה)
– טוב ביי.
– הלו הלו את פה? (ניתוק)

עם שירות כזה, שיהיה בהצלחה. הבעיה לא רק בחיזור הטלפוני. לפני כמה שנים, עברתי דירה וביקשתי לקבל את העיתון לכתובת החדשה. חיכיתי כמה וכמה חודשים, ועד שסוף סוף קיבלתי את העיתון, החלפתי כתובת שוב.

אבל מעבר לשירות הגרוע, הבעיה הגדולה של ‘מקור ראשון’ היא חוסר היכולת להחליט מה הוא. עיתון לכולם או עיתון מגזרי? כשהעיתון מוציא מוסף תרבות ופנאי הנקרא ‘מוצ”ש’ הוא נהפך כמעט מיד לביטאון רכילות של המגזר הציוני-דתי. אפילו את המוסף הכי חשוב, אותו מוסף המצדיק בכלל את קניית העיתון, מוסף ‘שבת’, נהיה לסלון וויכוחים פנים-מגזריים במקום להיות במת חושבים פתוחה לכל המרחב האינטלקטואלי היהודי.

אולי הבעיה נעוצה בעורך הראשי עצמו. אני אוהב את חגי סגל. באמת. אני לא תמיד מסכים איתו, אבל חושב שמדובר בעיתונאי טוב וחשוב. רק מה? הוא לא עורך הכי טוב שיש. פעמים רבות מדי לא מבינים את בחירת הכותרות של העמוד הראשי או את מיקומן היחסי. הכותרות עצמן לא טובות ולא מעוררות חשק לקרוא את המלל של הכתבות. לשם השוואה, אני חושב ש-‘הארץ’ עיתון אנטישמי ועדיין אני מנוי אליו (מהדורה דיגיטלית. בכל זאת, לא צריך להגזים). אני רואה שוב ושוב את העריכה המשובחת של "הארץ", על אף שהיא מגמתית מאוד.

אם חגי סגל רוצה שהעיתון יהווה באמת אלטרנטיבה, הוא יצטרך להתפטר או להשתפר.

ניסים סלמה

ניסים סלמה

בן תרבות צרפתית, יהודית-תוניסאית, קצת חרדית וישראלית. אוהב לענות על ה20 השאלות עם חברים בארוחת שבת. יודע להכין גם קרפים וגם מוס שוקולד. מתמחה בנושא עליות לארץ. שומר שבת וכשרות בגלל הרגש הלאומי. מתפלל במניין שיוויוני בגלל הרגש הליברלי. קצין. צופיפניק. מתפקד ליכוד. ירושלמי גאה. מאוהב באשתו. יכול לחפור שעות על הסוציולגיה של הקהילה היהודית בצרפת, אפליית עולי ארצות האסלאם בארץ, כישלון קליטת עולי אתיופיה, סיבות לחיבור בין הרוויזיוניסטים לפריפריה הישראלית וכדומה. אוהב פוליטיקה ובמיוחד ערוץ הכנסת ובמיוחד 'זוג או פרט". אני אפסיק כאן כי כבר מרגיש לי קצת מתנשא מצידי. יותר ממני באתר שלי: nslama.com
ניסים סלמה

@NissimSLAMA

Zionist and Liberal (Jabotinsky's style) some call me a social activist. studied History, IR & Law, I deal professionally with Alya & Integration.
ניסים סלמה
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הסרט פוקסטרוט. צילום: ויקיפדיה

'פוקסטרוט' בדרך לאוסקר? "סרט מאוד מאכזב"

העיתונאי ג'וש בריינר שצפה בסרט "פוקסטרוט" אומר לאולפן "היום הזה": "זה לא סרט פרו צה"לי, זה לא סרט פרו - ישראלי"