19:32 22/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן הושבע לשר הבטחון

ליברמן הושבע לשר הבטחון

לאחר שמינוי ליברמן לתפקיד שר הבטחון אושר הבוקר בממשלה, הערב הושבעו לשרים ליברמן, לנדבר והנגבי

שר הבטחון הטרי אביגדור ליברמן, הושבע הערב במליאת הכנסת. ברגע האחרון ניסה חבר כנסת מהרשימה המשותפת למנוע את מינוי ליברמן בטענה כי ליברמן, שגר בנוקדים אינו גר בגבולות ארץ ישראל.  יחד עם ליברמן הושבעו גם  חברתו לסיעה סופה לנדבר. בנוסף הושבע ח"כ צחי הנגבי שימונה לשר במשרד ראש הממשלה הממונה על נושאי בטחון.

ממשלת נתניהו מתרחבת שרי הממשלה אישרו הבוקר את מינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון ואת מינויה של סופה לנדבר לשרת הקליטה. זאת במסגרת ההסכם בין הליכוד לישראל ביתנו שיאפשר את הגדלת הקואליציה ל 66 חברים. האישור התאפשר לאחר הסיכום שהושג בסיוע השר ליצמן  עם סיעת הבית היהודי, אשר דרשה שינויי בהתנהלות הקבינט הביטחוני. טקס כניסתו של ליברמן לתפקיד ייערך כנראה מחר בבוקר ברחבת המסדרים בקריה.

במסגרת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לישראל ביתנו, יוקצו 1.4 מיליארד שקל לטובת הרפורמה בפנסיה בפריסה של ארבע שנים. כמו כן, יוקם צוות שרים להכנת חוק הלאום. בעניין עונש מוות למחבלים, הוחלט כי יתוקן החוק הקיים ועל מנת לגזור מוות לא יהיה צריך פה אחד של השופטים.

כניסתו של ליברמן לממשלת נתניהו התאפשרה לאחר התפטרותו של משה יעלון מתפקיד שר הביטחון. אך עוד לפני שהודח, הקדים יעלון להודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים וחשף קרע עמוק ביחסיו עם ראש הממשלה.

הערב בישיבה בה הושבע חבר הכנסת ליברמן לשר ביטחון עלו נציגים מכל הסיעות, בניהם שבירכו את מינויו של ליברמן לשר ביטחון וביניהם שהביעו תיגר והכריזו כי עליהם להפיל את ממשלת הימין ולהוות אלטרנטיבה עבור הציבור בישראל.

"מהי משמעות המינוי הערב?" שאל חה"כ אבו עראר לפני ההשבעה "שרוב מוחלט מהאופוזיציה היתה 'מתה' להכנס לקואליציה"

מספר המנדטים הנוספים עשויים לתת יציבות לממשלת נתניהו לפחות עד המשבר הבא.
בפטריוטים הערב, דנו בנושא מינויו של ליברמן, קלמן פתח את הדיון בהצהרה "השמאל מכיר את ליברמן ולכן הוא יכול להפתיע אותם רק לטובה, הימין מכיר את ליברמן ולכן הוא יכול להפתיע רק לרעה", לדבריו התפרץ הני "אני רוצה להבין" עצר את הדיון "איך נתניהו ממנה לשר ביטחון את מי שבתור שר חוץ, ותוך כדי מבצע צבאי אמר עליו שהוא לא מבין בכלום ושהוא חדל אישים?" והתרצה מתשובתו החותכת של קלמן שכנראה נתניהו "קרא לפני כן את כל כתבי פרס ורבין".

לשאלתו של אראל סגל – מי יצא מופסק מהמשא ומתן בין בנט לנתניהו ענתה ענבל גבריאלי שבנט יצא מופסד "למרות שיש לו סוג של הישג כל הסיפור הזה היה יותר מדי מאולץ, משחק מוגזם."
גם קלמן הסכים והוסיף "מה שמדהים היה זה שהיה קונצנזוס סביב האמירה שבנט צודק בדרישתו, והיה קונצנזוס שבחוסר ההבנה למה בנט קופץ עכשיו עם הנושא הזה".
כשנשאל בני רבינוביץ' אם יהיה מוכל לפרגן לליצמן על שמירת הממשלה אמר "אז במרכאות ליצמן "הציל את הממשלה", אוי ווי באמת, נו בואו, זה חרטה" וחתם באמירה– "כדי לא לפרגן לבנט אני לא אפרגן גם לליצמן."
קלמן הוסיף לסיום "בשעת השאלות לבנט – אמר שר החינוך שהחרדים הם לא אויבים – החרדים הם אחים. יש כאן ברית חדשה – לפיד out, חרדים in."

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן