מבזקים

צפו: איך מתמודדים עם אוטובוס בוער במנהרה?

לבני: הזדמנות לחזור למכתב בוש פלוס

המשטרה תרגלה התמודדות עם אירוע רב נפגעים במנהרות הראל

ארדן למנדלבליט: לפתוח בחקירה נגד הח"כים בחשד להסתה ולרצח

חייל צה"ל חילק כרוזים התומכים באלאור אזריה ונשלח למעצר

הרב רוזן: תכנית ריאליטי סוחפת בתקשורת

כביש עוקף נבי אליאס: הטרקטורים בשטח

צו הפסקה מנהלי לעסק "מ.ב.ב אירועים בעם", חדרה

אמו של החייל מבקשת: בואו להלוויה

הרמטכ"ל איזנקוט אושפז בבית החולים לצורך הליך רפואי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן בראיון בלעדי: "העימות הבא חייב להסתיים בהכרעה"

ליברמן בראיון בלעדי: "העימות הבא חייב להסתיים בהכרעה"

שר הביטחון בראיון ראשון ובלעדי לשרון גל, אמר על משפט אזריה: "כל בן אדם זכאי כל עוד הוא לא הורשע בהליך משפטי. אם שגה – לא נפקיר אותו"

"התפיסה שלי היא ברורה", אמר ליברמן. "כל עימות הבא חייב להסתיים בהכרעה, הוא לא יכול להסתיים במצב מעורפל, לא לכאן ולא לשם. אסור שמישהו ישאל את השאלה "מי ניצח בסוף?". אז לכן פה התשובות הן שהעמדה שלי ברורה, זו חייבת להיות הכרעה ברורה ועוד פעם, גם להכרעה יש פירוש. כששואלים אותי מה זו הכרעה, הכרעה זה קודם כל כשלא שואלים מי ניצח ומי הפסיד ואת כל השאר אני משאיר לפורומים הפנימיים".

 שר הביטחון אביגדור ליברמן בראיון בלעדי ב"לפני כולם"

גל ביקש את התייחסותו של ליברמן לדברים שאמר טרם כניסתו לתפקיד, לפיהם אם יהיה שר ביטחון יאמר לאיסמעיל הנייה 'או שתחזיר תוך 48 שעות את הגופות והשבויים או שאת מת', וליברמן השיב: "בוא נדבר בסוף הקדנציה שלי".

"אתה יכול להגיד 'דברים שרואים מכאן לא רואים משם' או שכשאתה שר ביטחון אתה צריך להיות הרבה יותר אחראי ממה שאתה באופוזיציה", עקץ גל, "אבל אתה אמרת 48 שעות ואנשים אומרים 'לא קרה עם זה שום דבר'."

ליברמן השיב: "קודם כל אני חושב שמה שאני רואה מכאן זה בדיוק מה שראיתי משם, רק יותר השתכנעתי. אני אומר לך, הנושא של חיילינו השבויים בידי חמאס זה נושא ראשון באותו סדר עדיפויות שאנחנו רואים, כצבא, כמערכת ביטחון. אבל כמה שפחות נדבר על זה ככה נטיב".

שר הביטחון חידד ואמר כי הוא אינו מתחרט על אמירתו כאיש אופוזיציה: "לא, אני לא מתחרט. בטח לא על האמירה הזאת. צריך כרגע לעבוד ולא לדבר על אמירה".

"לא נפקיר את אלאור אזריה"

ליברמן התייחס גם לפרשת "החייל היורה", אלאור אזריה שבעניינו מתנהל משפט צבאי בימים אלו. "צריך להבין ואני מדגיש את זה פעם נוספת: במדינה חופשית, במדינה דמוקרטית המכבדת את עצמה, כל בן אדם זכאי כל עוד הוא לא הורשע בהליך משפטי. כל עוד המשפט נמשך והוא לא הורשע – הוא זכאי".

זכאי עד שיוכח אחרת. צילום: פלאש 90
זכאי עד שיוכח אחרת. צילום: פלאש 90

"הדבר השני, גם חייל, כשהוא יוצא לפעילות מבצעית, הוא לא מחשב. כמו כל בני האדם לפעמים הוא מקבל החלטה לא נכונה. בדרך כלל חיילנו מקבלים החלטות נכונות אבל אם הוא שגה בהערכה, בשיקול דעת, פעל לא נכון, לא מתוך זדון, אלא תוך כדי לחץ, גם אז אנחנו חייבים לגבות. צריך להבין, סך הכל הם אנשים צעירים בני 18, 19. נלחמים מול טרור, מתייצבים יום יום למשימות, דרוכים.. אז סביר להניח שיהיה מישהו שיקבל החלטה לא נכונה. אנחנו נפקיר אותם? לא".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

תולים את דגל ארה"ב. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90

ברקת משיק קמפיין: "מחזקים את טראמפ"

ראש העיר ירושלים בקמפיין לחיזוק הנשיא הנכנס: "אחרי שמונה השנים השחונות הגיע ידיד אמת לבית הלבן". בתוך כך, אובמה נפרד: "נראה אם הגישה של טראמפ תוכיח את עצמה"

תגובה אחת

  1. אחלה שר בטחון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.