מבזקים

סקר: יש עתיד - 26, הבית היהודי - 12

תיעוד: ניסיון הפיגוע במחסום באזור טול כרם

54% מהציבור: לא מאמינים לראש הממשלה

החייל ויאצ'סלב גרגאי ז''ל יובא למנוחות ביום חמישי בראשל''צ

"למה הם תוקפים דווקא יהודיות?"

המפלגה הניאו-נאצית בגרמניה - חוקית

בן גביר: "התנהגות מח"ט כפיר גובלת בעבירות אתיקה"

יותר ממאה בני אדם נהרגו בניגריה - בטעות

נשיא פולין: "שמעתי שכל האימהות בארץ הן פולניות"

פעוט נכווה ממים רותחים בבית בתל אביב, מצבו בינוני

דף הבית > אקטואליה וחדשות > לאחר החלטת האו"ם: עלייה בפעילות הטרור ביו"ש

לאחר החלטת האו"ם: עלייה בפעילות הטרור ביו"ש

כמות אירועי הירי ויידוי אבנים עלתה מאז החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לגנות את ישראל

לפני כחודש מועצת הביטחון של האו"ם החליטה לגנות את כל פעילותיה של ממשלת ישראל בשטחי ירושלים, יו"ש ובשאר האדמות ששוחררו במלחמת ששת הימים בשנת 1967. כזכור, האו"ם החליט כי כל הפעולות הנעשות ע"י ממשלת ישראל באדמות אלה נעשות ללא תוקף חוקי.

אבי יששכרוף, כתב אתר "וואלה", חשף היום (ג') כי מאז החלטת האו"ם עלתה פעילות הטרור של הפלסטינים בהתיישבויות ביהודה ושומרון. לפי הנתונים שהתפרסמו, ברחבי יהודה ושומרון מתרחשים מדי חודש בין 300 ל-400 אירועים של יידויי אבנים. בשבוע הראשון של חודש ינואר התרחשו 169 אירועים, קצב של 700 אירועים בחודש, מספר כמעט כפול בהשוואה לחודשיי דצמבר, נובמבר ואוקטובר.

שגריר ישראל נואם במועצת הביטחון של האו"ם. מתוך חשבון הפייסבוק של דני דנון

בכל שנה עולה פעילות הטרור בחודש ינואר בעקבות יום השנה לחיסולו יחיא עיאש, המחבל הידוע לשמצה, אך עדיין לא ניתן להתעלם מהשפעת האו"ם על הנעשה.

במקביל, נרשמה עלייה במספר אירועי הירי באזור. רוב אירועי הירי ויידויי האבנים התבצעו ע"י חוליות מחבלים מאולתרות. בישראל חוששים כי במקביל לפעילות הטרור העממית תתרחש עלייה בקרב הטרור המאורגן, בפרט בקרב החמאס, הפת"ח והמדינה האסלאמית.

הלוחם הרתיע את מיידי האבנים ונענש. פלאש 90
מחבל פלסטיני זורק אבנים, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

"העברתם לפלסטינים שעליהם להמשיך בטרור והסתה"

דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, הזהיר את מועצת הביטחון של האו"ם מהסכנות שבהחלטה. לאחר החלטת מועצת הביטחון, שגריר ישראל נאם במליאת האו"ם. בזמנו, דנון אמר: "העברתם מסר לפלסטינים שעליהם להמשיך בדרך הטרור וההסתה, שעליהם להמשיך להחזיק את אנשיהם כבני ערובה,שעליהם להמשיך לחפש אחר הצהרות חסרות משמעות מהקהילה הבין לאומית. האמת העצובה היא שההצבעה היום היא ניצחון לטרור".

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

נתניהו נגד לפיד, צילום: פלאש 90

סקר: הציבור חלוק בשאלה האם רה"מ צריך להתפטר

מסקר שפורסם הערב בחדשות ערוץ 2 עולה כי גוש הימין עדיין הגדול ביותר, אולם רוב הציבור לא מאמין לדבריו לפיהם "לא יהיה כלום כי אין כלום"

תגובה אחת

  1. וזו בדיוק הכוונה מאחורי ההחלטה – המשך הטרור נגד יהודים ולגיטימציה לשאיפת השמדת ישראל. האו"ם הוא ראש ארגוני הטרור הגדול ביותר בעולם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.