מבזקים

כביש עוקף נבי אליאס: הטרקטורים בשטח

צו הפסקה מנהלי לעסק "מ.ב.ב אירועים בעם", חדרה

אמו של החייל מבקשת: בואו להלוויה

הרמטכ"ל איזנקוט אושפז בבית החולים לצורך הליך רפואי

עלה ל-50 מניין ההרוגים בקריסת המבנה בטהרן

נתניהו בטקס פתיחת מנהרות הראל: "אירוע בקנה מידה היסטורי"

המפכ"ל: "יום אחד קוברים לוחם ולמחרת עוסקים בבניין הכוח"

אישום: זייף מסמכים בחתימת שר האוצר

חוק הלאום חוזר בגרסה מרוככת

"בואו לחלוק כבוד אחרון לגיבור שלנו"

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סופת ההוריקן "מתיו" בדרכה לחופי ארה"ב

סופת ההוריקן "מתיו" בדרכה לחופי ארה"ב

נשיא ארה"ב הכריז מצב חירום בפלורידה כהכנה לסופת ההוריקן הצפויה לפגוע בחופיה עוד הלילה. עד כה גבתה הסופה את חייהם של 140 בני אדם

סופת ההוריקן "מתיו", הסופה החזקה ביותר זה עשור, פגעה היום (ה') באיי הבהאמה ומתחזקת בדרכה לדרום-מזרח ארצות הברית. עד כה גבתה הסופה את חייהם של 140 בני אדם, רובם בהאיטי, בהתקדמותה צפונה. הנשיא אובמה הכריז הערב על מצב חירום פדרלי בפלורידה.

סיקור התקרבות הסופה לארה"ב בתכנית "לפני כולם"

לפי המרכז האמריקני לחיזוי הוריקן, גשמי הסופה "מתיו" צפויים לרדת בלילה שבין חמישי לשישי. אזהרת המרכז הורחבה לג'ורג'יה וכעת יותר מ-12 מיליון אמריקנים נכנסו לאזור הסיכון. מושל ג'ורג'יה הורה על פינוי 500 אלף אזרחים לאורך החוף. "מתיו", שהובילה לעקירת רבים מבתיהם בהאיטי וזרעה הרס ברחבי המדינה הענייה, התחזקה היום מרמה 3 לרמה 4 במסלולה לחוף האטלנטי של פלורידה.

כשני מיליון בני אדם נאלצו להתפנות מבתיהם מאזור החוף לכיוון פנים היבשת בשל הסופה החזקה ביותר באזור חופי האוקיינוס האטלנטי זה יותר מעשור.

המושל מסרב להתפנות

הנזק מפגיעת הסופה ישירות בפלורידה עשוי להיות "קטסטרופלי", הזהיר המושל ריק סקוט, והפציר ממיליון וחצי האזרחים במדינה להישמע להוראות הפינוי. "אם אתה ממאן להתפנות, תחשוב על כל האנשים שנהרגו", אמר סקוט במסיבת עיתונאים ביום חמישי. "הזמן הולך ואוזל. ברור לכל כי ההוריקן יפגע פגיעה ישירה או יכה לאורך החוף, ואנחנו הולכים לחטוף רוחות בעוצמת הוריקן". סקוט הזהיר גם מפני גלישה בחופים: "אל תלכו לים. זה יהרוג אתכם".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

תולים את דגל ארה"ב. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90

ברקת משיק קמפיין: "מחזקים את טראמפ"

ראש העיר ירושלים בקמפיין לחיזוק הנשיא הנכנס: "אחרי שמונה השנים השחונות הגיע ידיד אמת לבית הלבן". בתוך כך, אובמה נפרד: "נראה אם הגישה של טראמפ תוכיח את עצמה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.