2:48 23/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סופת ההוריקן "מתיו" בדרכה לחופי ארה"ב

סופת ההוריקן "מתיו" בדרכה לחופי ארה"ב

נשיא ארה"ב הכריז מצב חירום בפלורידה כהכנה לסופת ההוריקן הצפויה לפגוע בחופיה עוד הלילה. עד כה גבתה הסופה את חייהם של 140 בני אדם

סופת ההוריקן "מתיו", הסופה החזקה ביותר זה עשור, פגעה היום (ה') באיי הבהאמה ומתחזקת בדרכה לדרום-מזרח ארצות הברית. עד כה גבתה הסופה את חייהם של 140 בני אדם, רובם בהאיטי, בהתקדמותה צפונה. הנשיא אובמה הכריז הערב על מצב חירום פדרלי בפלורידה.

סיקור התקרבות הסופה לארה"ב בתכנית "לפני כולם"

לפי המרכז האמריקני לחיזוי הוריקן, גשמי הסופה "מתיו" צפויים לרדת בלילה שבין חמישי לשישי. אזהרת המרכז הורחבה לג'ורג'יה וכעת יותר מ-12 מיליון אמריקנים נכנסו לאזור הסיכון. מושל ג'ורג'יה הורה על פינוי 500 אלף אזרחים לאורך החוף. "מתיו", שהובילה לעקירת רבים מבתיהם בהאיטי וזרעה הרס ברחבי המדינה הענייה, התחזקה היום מרמה 3 לרמה 4 במסלולה לחוף האטלנטי של פלורידה.

כשני מיליון בני אדם נאלצו להתפנות מבתיהם מאזור החוף לכיוון פנים היבשת בשל הסופה החזקה ביותר באזור חופי האוקיינוס האטלנטי זה יותר מעשור.

המושל מסרב להתפנות

הנזק מפגיעת הסופה ישירות בפלורידה עשוי להיות "קטסטרופלי", הזהיר המושל ריק סקוט, והפציר ממיליון וחצי האזרחים במדינה להישמע להוראות הפינוי. "אם אתה ממאן להתפנות, תחשוב על כל האנשים שנהרגו", אמר סקוט במסיבת עיתונאים ביום חמישי. "הזמן הולך ואוזל. ברור לכל כי ההוריקן יפגע פגיעה ישירה או יכה לאורך החוף, ואנחנו הולכים לחטוף רוחות בעוצמת הוריקן". סקוט הזהיר גם מפני גלישה בחופים: "אל תלכו לים. זה יהרוג אתכם".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן