13:16 30/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עיתון "הארץ" מבזה את גדול הדור הרב עובדיה זצ"ל

עיתון "הארץ" מבזה את גדול הדור הרב עובדיה זצ"ל

מבקר הטלוויזיה של עיתון "הארץ" פרסם ביקורת על הסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20, שכללה גידופים קשים נגד מרן הרב יוסף זצ"ל. השר דרעי: "בושה וחרפה"

בעקבות סדרת הטלוויזיה החדשה "הולכים לפני המחנה" של ערוץ 20, נכתבה הבוקר (ד') ביקורת בעיתון "הארץ" אשר השתלחה בדמותו של הרב עובדיה יוסף.

הרב עובדיה. קטע מתוך הפרק בסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20

הסדרה עוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו, והפרק שעסק בחייו של הרב עובדיה, הביא את רוגל אלפר, כתב עיתון "הארץ", לכתוב מאמר המבקר את הרב עובדיה קשות ופוגע במאות אלפי תלמידיו של הרב.

רוגל אלפר כתב מעל דפי העיתון: "מקובל לחשוב שהרב עובדיה יוסף היה גאון, אין ספק שהפרק שעוסק בו ב'הולכים לפני המחנה', סדרת תעודה על רבנים הנחשבים ל'גדולים', יוצא מנקודת הנחה כי פוסק הלכה בסדר הגודל הזה היה גאון. זה לא אומר שהוא היה חכם".

לפרק המלא על הרב עובדיה יוסף זצ"ל, מתוך הסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20>>

"עולמו צר כנמלה"

"אבל הפרק מציג ראיות לכך שהרב עובדיה ניחן במנת משכל גבוהה במיוחד: זיכרונו, יכולתו הטיעונית וכושר הסיבולת המנטלי שהפגין בלימודים ארוכים ומאומצים, כל אלה היו יוצאים מגדר הרגיל מגיל צעיר מאוד" כותב אלפר.

בכתבתו הביע כאב על כך שאדם חכם כל כך מקדיש את כל לימודו רק ללימוד תורה "בתקופת חיי הרב עובדיה נפתחו בפני האדם אינספור עולמות תוכן מרתקים, מורכבים ומסובכים עד אין קץ — בפיזיקה, באסטרונומיה, באבולוציה, בהיסטוריה, בפילוסופיה, בחקר המוח, בפסיכולוגיה, בכלכלה ועוד" כותב אלפר "אך צר היה עולמו כעולם נמלה".

"הוא נצמד אך ורק לחקר ההלכה היהודית והתנשא על החילוניות. נמלה אינה חיה חכמה. הוא היה גאון בתחום שצריך להיות נמלה כדי להתמסר אליו. עושה רושם כי מוחו היה מכשיר חשיבה משוכלל למדי, דגם נדיר, שדי התבזבז. הפסד שלו, ושל החברה הישראלית והמין האנושי. שערו בנפשכם איזו תרומה יכול היה להרים למדינה ולציוויליזציה אילו הרחיב את אופקיו".

אלפר ממשיך לתקוף את הרב יוסף ואת העולם היהודי, "כשהטפלות הזו נהפכת לעיקר, מדובר באובססיה שהיא סוג של טמטום קיומי" כותב אלפר "שמא הרב עובדיה היה אינטליגנטי למדי, אך טיפש? אמונה כמו שלו באלוהים היא (להבדיל מהאמונה הקיומית של ליבוביץ) טעות מטפיזית קולוסלית. המחשבה על מה השחית הרב את זמנו באדיקות שכזו הופכת אותו לדמות טרגית ממש".

דרעי: "עיתון "הארץ" תתביישו"

הכתבה בעיתון "הארץ" הבוקר הביאה לתגובה מיו"ר סיעת ש"ס, שר הפנים אריה דרעי: "עיתון "הארץ" תתביישו" מסר דרעי בראיון לאתר כיכר השבת והוסיף "דברי הבלע הבוקר נגד מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הם בושה וחרפה. תרומתו של מרן לישראל ולעולם היהודי למשך דורות – עצומה".

בראיון לנחמה דואק בגל"צ אמר השר דרעי: "למי שיש פרס נובל בכימיה ואין לו מושג במשהו אחר אומרים עליו שעולמו צר? ספריו תורגמו למאות שפות, יש לו מורשת אדירה. יהודים בכל העולם מסתובבים עם ספריו של מרן"

שר הפנים אריה דרעי סיפר: "אני באמצע ישיבת קבינט. בכירים ביותר באו אלי ושאלו אותי איך אני יושב בשקט אל מול הדברים של "הארץ"".

על הכתב של עיתון "הארץ" אמר דרעי: "הוא שונא את עצמו שהוא יהודי. הוא לא מוכן להבין שיהדות זה מורשת ישראל ואולי יומיים ראש השנה העבירו אותו על דעתו. עיתון הארץ זה עיתון שכותב על כל דבר נגד היהדות. אוי לנו שהגענו למצב שיהודי יכול לכתוב כזה דבר".

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

מנדבליט. "חובתי לחקור". צילום: רועי אלימה, פלאש 90

הפגנות חכ"ים מול בית היועמ"ש: בלתי חוקיות

במסמך מטעם היועץ המשפטי של הכנסת נקבע כי השתתפותם בהפגנות מול ביתו של מנדלבליט אינן חוקיות. עם זאת הדגיש שלא ניתן יהיה לעצרם או לעכבם לחקירה בשל חסינותם

4 תגובות

 1. וואי עצוב שאנשים בכלל מעזים לחשוב ככה.. מסכנים..
  מרן אנחנו מעריצים שלך!!!

 2. כל מה היחס לעיתון מפגר בלי קוראים

 3. ברשותכם אתייחס לדבריו של אלפר ממספר זוויות;
  הזווית האחת היא האישית – של כותב הכתבה, והאחרת לגופם של דברים.
  נדמה שהזווית שזורות אחת בשניה באופן מפליא, ובחשיבה נוספת מותיר אותנו עם חשיבה ש – עד כאן.
  ובכן כותב הכתבה אשר מכתיר את עצמו בתואר ״מבקר טלוויזיה״, נושא בתפקיד שבמהותו הינו בסיס עליונות על פני האחר, ובשל כך היכולת לבקר את דרכיו. איני יודע האם מאן שהוא מלבד אלפר, מסכים עם התואר שהוא הצמיד לעצמו, ובעצם נהפוך הוא. רפרוף קצר בנבכי הרשת מעלים תהיות קשות בהקשר של ההגדרה הנ״ל.
  מבקר תפקידו להבין את מושא הביקורת ולשטוח הערות ענייניות בנושא המבוקר. כל זה כפי הנראה לא ידוע למר אלפר, כי בשונה מהגדרת תפקידו, הוא בוחר להשתלח אישית בכל מושא ביקורתו. דבר זה הופך את כולה הביקורת לשחצן חסר תכלית ומטרה. ואת כתבותיו לחלולות תוכן ולזלזול באינטלגנצית הקוראים.
  אבל המתינו זהו רק פרק באישיותו המפוקפקת של האיש.

  ולגופם של דברים: רוגל תמה בכתבתו, כיצד אדם יכול להשליך נושאים מרתקים כמו פיזיקה, הסטוריה ועוד, ובוחר להשקיע את חייו במערה דלה ובלימוד דברים שאינם רלוונטים (ע״ל)..
  אם בהסטוריה עסקינן, מביך להיווכח שבעידן המודרני, מועסק עיתונאי המגלה בורות נדירה בכל חיי התוכן.
  אין צורך לשלוח את רוגל לפתוח תלמוד ולגלות עולם, גם הסיכוי שהוא יצליח את הנכתב, משולה לסיכוייו לקבל פרס על דבר כזה או אחר ש(לא)עשה בחייו למעט הנאה מלעיסת הזולת להכעיס ולתיאבון.
  אבל יפה היה עושה אם היה לוקח שיעורי עזר פרטיים להשלמת החומרים הבסיסיים שחסרים לו, על מנת להבין מה צורת הפיזיקה וידיעת ההסטוריה, על מי הם שעונים והיכן שזורים מקורותיהם.
  לסיכום: עצוב אך לא מפתיע, לקרוא טור משמים ולא חכם, רדוד וחסר עומק, אך בעיקר נטול השכלה.
  רוגל יקירי, ימי הזוהר להם התרגלת, הימים בהם היית כותב טור דל ומתנשא מבלי שתקבל תגובות אשר יחזירו אותך למקומך הטבעי והלא מפותח – הסתיימו.
  מהיום – תתרגל לעידן חדש, בו לכל טור ומושא שתבחר להשתלח בו, תמצא אותנו, כלל הציבור אותו החשבת עד היום לנחות ולטיפש. הציבור שמונה דתיים וחילוניים כאחד, הציבור שבניגוד אליך יודע השכלה מה היא.
  ואותו ציבור, יבוז לך מעל כל במה אפשרית.
  ואולי אז תבין, שביקורת יכולה להיאמר אך ממקום שאינו שיפוטי ומתנשא, אלא ממקום מעמיק ומבין.

 4. נו באמת, אז רוגל אלפר שחרר עוד נפיחה בביטאון לשמאלנים שחושבים שהם חושבים את מה שהביטאון מרשה להם לחשוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.