דף הבית > מורשת > 15 שנים אחרי "גנדי": יעל הלכה לעולמה

15 שנים אחרי "גנדי": יעל הלכה לעולמה

אלמנתו של גנדי הי"ד נפטרה בליל שבת בגיל 88 בבית החולים "שיבא" בתל השומר, בשיא הלוחמה לטיהור שמו של בעלה

יעל זאבי, אלמנתו של רחבעם זאבי (גנדי), נפטרה בליל שבת בבית החולים "שיבא" בתל השומר. הלוויתה תיערך מחר (א') בקיבוץ דגניה. זאבי נפטרה בגיל 88.

ראיון עם פלמ"ח זאבי בתכנית "לפני כולם עם שרון גל"

יעל היא שמצאה את בעלה מתבוסס בדמו בחדרו בבית המלון "הייאט", לימים מלון "דן" שבירושלים, לאחר שנרצח בידי שלושה מחבלים במהלך האינתיפאדה השנייה.

אחרי רצח בעלה, אמרה יעל זאבי: "פעם אמרתי לו שאני רוצה למות דקה לפניו, כי לא אוכל לחיות בלעדיו… למרות הכול אני ממשיכה לחיות, וזה באמת רק בזכות הילדים הנהדרים שהוא העניק לי".

"לא אוכל לחיות בלעדיו". יעל ז"ל ורחבעם הי"ד. צילום: פלאש 90
"לא אוכל לחיות בלעדיו". יעל ז"ל ורחבעם הי"ד. צילום: פלאש 90

תחקיר "עובדה" הרע את מצבה

זאבי אושפזה בתקופה האחרונה בבית החולים ולאחרונה חלה הרעה במצבה, כשהחשיפות אודות מעשי בעלה לא הרפו ממנה. בראיון לגלי צה"ל אמרה "לא מבצעים פעולה עיתונאית בלי לחקור אותה ובלי לדעת בדיוק את האמת. עכשיו הם טוענים שהם פנו אלינו ולא רצינו לענות, זה לא נכון".

עוד הוסיפה כי שידור התחקיר אינו ראוי, כיוון שבעלה אינו יכול להשיב לטענות נגדו. "אני חושבת שהשידור של הכתבה הוא לא לגיטימי, הוא ממש שערורייתי, זה כמו יום כיפור של העיתונות. מה ש'עובדה' עושה כאן היא מתעללת בגוויה".

זאבי הדגישה כי היא לא הכירה אף אחת מהתלונות שטוענות שגנדי הטריד מינית. "לא, שום דבר, אם היה משהו נגד גנדי והוא היה חי, היו מעמידים אותו כמו היום שמעמידים את כולם למשפט. אפשר היום להגיד, להמציא דברים על פעם ואי אפשר להתווכח עליהם".

זאבי אף הגישה יחד עם בנה פלמח צו מניעה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בדרישה שלא לשדר את תחקיר "עובדה" בו הובאו טענות הנשים על תקיפות מיניות מצידו של בעלה המנוח, אך ללא הועיל. בית המשפט דחה את העתירה.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

תפילה פילי סוסמן פלאש 90

מה הם הקטעים החשובים ביותר בתפילה?

במידה והזמן מוגבל - מה הם קטעי התפילה החשובים ביותר? צפו ברב מיכאל לסרי עונה לשאלות הצופים ב"ח"י ברשת"

3 תגובות

  1. הרוצחים האנסים הבוגדים הם אנשי התקשורת שאוכלים אוכל רכילות ואלימות ומי יכניס נבלות אלו שמעניקים למשפחות שלהם את מקומם לעבודות אוכל חינם על חשבון הציבור מי יכניס כאלה נבלות לכלא כנראה שהקוד הוא להיוולד אשכנזי כי לא משנה כמה מתים יש במדינה אבל את מי שהם רוצים הם מכריזים עליו מורשת או זמר ללא רבב שקרים רבים יש לרוצחי נשמות במדינה מתי תכבו את המדיה המסריחה והרצחנית אוהבי ארגון פשעים אנשי טלוויזיה אתם אנזק האנושי אולי מלמעלה יתחילו לחלק לכם מתנות לגוף חולה לראש פסיכוטי אמן ופשוט לשונכם תצנח מצחנה

  2. לאחר פסטיבל פרס, מגיע פסטיבל רבין, בכיכר השיכור באבן גבירול.

  3. מסכנה.מתה מצער.תנחמו מהשמיים….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.