דף הבית > VOD > תיק החקירה של טופולנסקי נסגר בנזיפה

תיק החקירה של טופולנסקי נסגר בנזיפה

הפרקליט הראשי קיבל את מסקנות מצ"ח והחליט למצות את החקירה בהליך משמעתי בלבד, זאת לאור פרישתו של האלוף

מצ״ח החליטו לסגור את תיק החקירה נגד ראש אכ״א לשעבר האלוף חגי טופולנסקי שהתפטר מהצבא לאחר שמחשבו האישי נגנב מביתו על ידי חוליית גנבים. הפרקליט הצבאי הראשי תא״ל שרון אפק קיבל את מסקנות מצ״ח והחליט לנזוף באלוף הפורש ולסיים את הפרשה בהליך משמעתי.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

כזכור ראש אגף כוח האדם, אלוף חגי טופולנסקי פנה בחודש דצמבר,, לרמטכ״ל, רב-אלוף גדי איזנקוט בבקשה לסיים את תפקידו לאור גניבת מחשב נייד צבאי מביתו יום קודם לכן בעת פרצה לוליית גנבים באמצע הלילה. הרמטכ״ל קיבל את בקשתו וציין כי החלטתו מתקבלת בלב כבד מתוך הערכה אישית עצומה לאלוף טופולנסקי. הרמטכ״ל הוסיף ״מדובר בקצין מוערך ורב זכויות, טייס קרב שנתן את כל חייו למען ביטחונה של מדינת ישראל ומעשיו הם ביטוי לנורמה הנדרשת מכל מפקד״.

אלוף חגי טופולנסקי ציין בפני הרמטכ״ל כי כל חייו חונך לקחת אחריות וכך גם דרש מפקודיו. עוד אמר כי צה״ל בכלל ומעמדו בפרט חשובים לו ותקוותו כי מעשה זה יעביר את המסר הנכון למשרתים ולציבור.

בצה״ל רואים בחומרה עבירות של הוצאת חומרים מסווגים מבסיסים. בשנים האחרונות אירעו כמה מקרים חמורים של הוצאת חומרים מסווגים שהזכור בהם האירוע בו נגנבה מכוניתו של קצין האש של פיקוד הצפון שרכבו נגנב ובו היו חומרים מאוד מסווגים. גם במקרה זה הקצין סיים את הקריירה הצבאית שלו.

נועם אמיר

נועם אמיר

הכתב הצבאי של חדשות ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

כלי חדש בארסנל. מחבלי חמאס. צילום: פלאש 90

חמאס חשף את הנשק החדש שלו

ארגון הטרור הודיע כי ברשותו רקטה שמכילה 200 ק"ג חומר נפץ היכולה לגרום להרס רב. השבוע כבר איימו בחמאס לנקום בישראל על חיסולו של מאזן פוקהא

2 תגובות

  1. ארסן לופן

    אין ללבנבן מה לדאוג הוא עוד מעט נכנס לפוליטיקה .

  2. חבל.
    צהל מפספס מפקדים איכותיים בגלל שטויות
    נשאר עם יותר מפקדים בינוניים "שיודעים לשמור על הכללים"
    או להשמיע את המנטרות הנכונות ("טוהר הנשק" וכאלה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.