9:55 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > שר האוצר חתם על צו לביטול מכס על נעליים

שר האוצר חתם על צו לביטול מכס על נעליים

במסגרת תכניתו הכלכלית 'נטו משפחה' חתם השר משה כחלון על צו לביטול מכס על יבוא נעליים. "לא נשלים עם יוקר המחייה בישראל, נמשיך במדיניות הפחתת המכסים"

שר האוצר, משה כחלון, חתם היום (ד') במסגרת תכנית 'נטו משפחה' על צו המבטל את המכס המוטל על יבוא נעלים. המס שהוטל על יבוא הנעלה עמד כה על 12% ומדובר בהפסד הכנסות ממסים בהיקף של כ-188 מיליון ₪.

חתם על צו לביטול מכסי היבוא על הנעלה. שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חתם על צו לביטול מכסי היבוא על הנעלה. שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
השר חתם על הצו לאחר שימוע בכתב שערכה רשות המסים לצורך שמיעת עמדות הציבור ולאחר שממצאי השימוע הובאו בפניו. כזכור, נערך שימוע גם בנוגע לביטול המכס המוטל על יבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות, ובימים אלו מגבשים ברשות המסים ובמשרד האוצר את העמדה המקצועית. הצו ייכנס לתוקפו עם הפרסום ברשומות והוא בהוראת שעה עד ליום 31.12.18.

"מדובר בצעד נוסף ביישום תכנית "נטו משפחה". ביטול המכס יוריד את מחירי הנעליים בישראל ויביא בשורה לצרכנים ולמשפחות", אמר השר כחלון. "אנחנו רואים את הפערים האדירים במחירים בין ישראל לחו"ל ואנחנו לא מוכנים להשלים איתם. נמשיך מדיניות הפחתת המכסים בכל מקום שבו לא תהיה פגיעה בתעשייה המקומית, נוזיל את המחירים לצרכנים ונקל על המשפחות העובדות".

 ערן יעקב, הממונה על השכר במשרד האוצר, בראיון ל"כלכלי בלילה"
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ולפיד. צילום: פלאש90

לפיד: "יש המון כסף"; ליצמן: "לא נתת שקל לנכים"

במהלך הדיון על העלאת קצבאות הנכות נוצר ויכוח בין לפיד ("יש המון כסף, אני יודע מה השארתי בקופה") לשר ליצמן ("רצית לתת 3 מיליארד למע"מ אפס, לא נתת שקל לנכים")