2:53 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שקד נגד בג"ץ: התערבותו מוגזמת

שקד נגד בג"ץ: התערבותו מוגזמת

שרת המשפטים מצטרפת לביקורת על החלטת בג"ץ לעכב את מינויו של הרבצ"ר. "רמטכ"ל ששולח חיילים לקרב יכול גם למנות רב"

שרת המשפטים  איילת שקד מצטרפת לביקורת על החלטת בג"ץ לעכב את מינויו של הרב הצבאי הראשי אייל קרים.

התערבות מוגזמת. שקד. צילום: פלאש 90
התערבות מוגזמת. שקד. צילום: פלאש 90

בביקור היום בבית הספר למשפטים של המכללה האקדמית בצפת נשאלה השרה על המתח שקיים בין הרשויות ואמרה כי "אתמול היינו עדים למתח מהסוג הזה".  לדבריה, "בהחלטות מנהליות אנחנו רואים התערבות הרבה יותר תכופה של בית המשפט העליון.

בעילת הסבירות צריך להשתמש רק במקרה מאוד קיצוני. לגבי אתמול אתייחס לעומק ובהרחבה כשהפרשה תסתיים".

שקד הוסיפה: "רק אגיד ברוח תשובת המדינה: הרמטכ"ל מינה את הרב קרים בהליך תקין, ערך לו שימוע ושר הביטחון חתם על המינוי. אני לא חושבת שבמקרה כזה בית המשפט צריך להתערב. התביעה הייתה צריכה להידחות על הסף. רמטכ"ל ששולח חיילים לקרב גם יכול למנות רב ראשי. אני מצפה מהרשות השופטת להיות המרסן ולנהוג בזהירות רבה כשמתערבים בהחלטות של הרשות המחוקקת ושל הרשות המבצעת".
במהלך הביקור נפגשה עם סטודנטים מהמכללה וערכה מפגש עם משפטנים מאזור הצפון.

הפטריוטים על התערבות בג"ץ במינוי הרב קרים

בכך מצטרפת שקד לדברי יו"ר מפלגתה שר החינוך בנט ולשר הפנים אריה דרעי שמתחו ביקורת על ההתערבות הבוטה של בית המשפט בשיקול דעתן של הרשויות המנהליות, כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטה לעכב את מינויו של הרב קרים. יש לציין כי היום בצעד חריג ביקש גם הרב הראשי יצחק יוסף להצטרף כמשיב לעתירה. בבקשה תקף הרב בחריפות את מרצ וטען כי עתרה לבית המשפט מתוך ניסיון לסתום את פיותיהם של רבני ישראל.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

2 תגובות

  1. מויישה טורבינה

    כול פעם שבג"ץ יחולל מהומה (בתדירות של פעם בשבוע) עם ההחלטות ההזויות שלו… כולם ירימו גבה ויתפלאו כאילו זו פעם ראשונה ? תאכל'ס מתי ישימו כבר סוף לגוף המושחת הזה, את נאור יכלאו על ביזו סמלי מדינה/שלטון ???

  2. סליחה גבירתי! את פרשנית או שרת משפטים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.