מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שני מאסרי עולם למחבל מבניין פנורמה שרצח שניים

שני מאסרי עולם למחבל מבניין פנורמה שרצח שניים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הטיל עונש כבד על המחבל ראאד חליל שרצח את אהרון יסייב וראובן אבירם הי"ד בפיגוע בבניין פנורמה בשנה שעברה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') שני מאסרי עולם ועוד 20 שנים נוספות על המחבל ראאד חליל (37) שביצע את הפיגוע בנובמבר שעבר בבניין פנורמה בדרום תל אביב ורצח שני בני אדם.

ישב הרבה זמן בפנים. המחבל חליל. צילום: פלאש 90
ישב הרבה זמן בפנים. המחבל חליל. צילום: פלאש 90

מוקדם יותר נגזרו 16.5 שנות מאסר בביהמ"ש המחוזי בלוד, על המחבל תאמר ורידאת (25) שביצע באוקטובר 2015 פיגוע דקירה סמוך לקניון "עופר" בפתח תקווה.

המחבל רצח שניים והתנצל

המחבל חליל, תושב דורא ואב לחמישה רצח לפני שנה את אהרון יסייב בן ה-32 וראובן אבירם בן ה-51 בפיגוע בבניין פנורמה בדרום תל אביב. הוא שהה בישראל באופן חוקי והכיר עובדים מהמתחם. ביום הפיגוע התפרץ לבית הכנסת ודקר שלושה אנשים. שניים כאמור נרצחו, והאחד הנוסף נפצע. בחמאס בירכו על הפיגוע.

יסייב ואבירם הי"ד
יסייב ואבירם הי"ד

המחבל ניסה להימלט אך רון בליסה, בעל חנות נעליים, הצליח ללכוד אותו עד להגעת כוחות הביטחון. בחקריה התברר כי אין לחליל רקע ביטחוני וכי טען שפעל על דעת עצמו. הוא הביע חרטה רק לאחר שהודה שתיכנן למות כשאהיד מירי השוטרים.

ראש צוות החקירה של הפיגוע, רפ"ק אסף ברנס, סיפר לאחר הפיגוע: "בכל החקירות שלנו הסתכלנו בפניו ורצינו להבין מה עבר לבן אדם בן 36, נשוי פלוס חמישה ילדים, עם אישור שהייה חוקי לבצע את מה שהוא ביצע. עד עכשיו לא קיבלנו תשובה מספקת את הדעת לשאלות. הדבר היחידי שהוא אמר זה 'באתי להרוג יהודים, אני רוצה להיות שהיד'. אני יכול להגיד שהוא התנצל, אבל איך אפשר לקבל את ההתנצלות הזאת?"

אחד המתפללים בבית הכנסת, שמעון ועקנין, סיפר כי אחד הפצועים נמלט מידי המחבל לתוך בית הכנסת."דקה אחרי שהתחלנו תפילת 18 נכנס אדם, כולו דם, ונפל על המתפללים. אחד מאיתנו ראה מחבל עם סכין ענקית מנסה להיכנס לבית הכנסת והספקנו לסגור את הדלת. עמדנו עשרה אנשים על הדלת, אבל הוא היה חזק ודחף בניסיון להיכנס פנימה. חלק מהמתפללים טיפלו בפצוע ששכב על הרצפה, שמו לו סמרטוט וכמה בדים על הפתחים שלו".

מתוך 'לפני כולם עם שרון גל' 28.11.16

ורידאת, מהעיר דהריה שבנפת חברון, הורשע במרץ האחרון במסגרת הסדר טיעון. הוא הודה במעשיו ובנוסף למאסר הושתו עליו קנס ופיצוי כספי.

"במהלך גל פיגועי הדקירות בשלהי 2015 ביצע הנאשם פיגוע דקירה בפתח תקווה מתוך רצון לפגוע ביהודים באשר הם יהודים. מעשיו בוצעו באלימות חמורה ואכזריות תוך שימוש בנשק קר וממניע לאומני גזעני. רק בשל מאבקו של הקורבן בו והתערבות עוברי אורח לא הביאו מעשיו לפגיעה בנפש", התייחס עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז למחבל מהריה.

הוא שהה בכפר קאסם שבישראל ללא אישור חוקי במשך שנתיים. בטרם יצא לבצע פיגוע השאיר להוריו מכתב במספרה בה חי ובו ציין כי יהיה שאהיד למען אל אקצא. כשירד בפתח תקווה, מרחק אוטובוס אחד, צעק "אללה אכבר" ו"אל- אקצה" ודקר עובר אורח בסכין. הקורבן נאבק עד שנשקו של ורדיאת התפרק. המחבל רותק על ידי אזרחים עד להגעת כח משטרתי.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

2 תגובות

 1. אם הכלב הזה היה חוטף כדור בראש הוא כבר לא היה מצטלם ומסמן V בתמונה
  16 שנה או 2 מאסרי עולם – מצחיק את הערבים, הם מחכים לחטיפה הבאה
  אבל את מי זה מעניין ?!
  כל יום נכנסים 40,000 פלשתינאים לעבוד בישראל – הפיגועים נמשכים, מחירי הדירות בשמיים

  עם ישראל צריך הנהגה יהודית נחושה
  האפסים בממשלת לוביסטים-בג"ץ צריכים ללכת הביתה – אתמול

 2. הכלב הזה היה צריך להיות עמוק באדמה, לולא פסיקת "שלטון החוק" שקדושת החיים
  חלה עליו, שמגיע לו קייטנה במימון היהודים וסיכוי להשתחרר ולחזור לרצוח יהודים

  תזכורת : גם ההשתלטות של 50,000 מסתננים אריתראים וסודנים על הדירות והעבודה
  במדינת דרום תל אביב קבלה הכשר בד"ץ באמצעות להטוטי לשון משפטיים שמנעו את גירושם

  עם ישראל חייב לקיים דיון נוקב על התפקיד שממלאת הקליקה הזאת בחיינו
  להחליט, אם נכון להשלים עם המצב הזה

  אני מקווה ששלטון החוק לא אוסר על דיון כזה – אומרים שאנחנו דמוקרטיה, לא ?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.