דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש עיריית רהט מאיים: "אשים רמקול על כל בניין"

ראש עיריית רהט מאיים: "אשים רמקול על כל בניין"

ראש עיירית רהט, טלאל אלקרינאוי, מתח ביקורת על רה"מ בנימין נתניהו בעניין חוק המואזין ועל כך שלא ביקר ברהט במהלך סיוריו בנגב. "מה לעשות יש כאן יישובים של ערבים, אין כאן מתפקדי ליכוד"

"החוקים לא ישתיקו את המואזין ביישובים הערביים", תקף היום (ה') ראש עיריית רהט, טלאל אלקרינאוי, את רה"מ בנימין נתניהו בעקבות חוק המואזין.

ראש עיריית רהט טלאל אלקרינאוי בכנס. צילום: יחסי ציבור
ראש עיריית רהט טלאל אלקרינאוי בכנס. צילום: יחסי ציבור

"גם אם תעביר את החוק, אדוני ראש הממשלה, אשים רמקול על כל בניין ברהט שיקרא 'אללה הוא אכבר', כי חופש הפולחן חשוב לנו, חשוב מאוד שגם אזרחי המדינה הערבים יהיו חלק ממנו", הוסיף אלקרינאוי בכנס בנושא שוויון הזדמנויות שהתקיים באזור התעשייה החדש 'עידן הנגב'.

"לפני חצי שנה הזמנו את רה"מ נתניהו להשתתף בטקס הפתיחה של אזור התעשייה החדש או לבקר בו, מאז הוא היה לפחות חמש פעמים בנגב אבל לכאן הוא לא הגיע", מתח ראש עיריית רהט ביקורת.

"מה לעשות יש כאן יישובים של ערבים ויש יישובים של קיבוצניקים, אין כאן מתפקדי ליכוד. אנחנו התפקדנו למדינת ישראל ולדו-קיום. המפעלים, העסקים, בתי החולים והישובים בנגב הם שמקיימים את הדו-קיום הזה, יום יום ושעה שעה ואנחנו נמשיך בכך", הוסיף.

דיון הפטריוטים בנושא "חוק המואזין"  

"אם תצפו שהממשלה תוביל אתכם לא תגיעו לשום מקום. בדואים צריכים להוביל את הנושא הבדואי בנגב. לא יהודים, בדואים. יש פה מנהיגות נפלאה שיכולה להתחבר למנהיגות היהודית בנגב", הצטרף לביקורת פרופסור אבישי ברוורמן שכיהן בעבר כשר לענייני מיעוטים.

חרדים לכבוד המואזין?

כזכור, ביום שלישי השבוע בעקבות פגישתו של שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיש ליצמן ערר למזכירות הממשלה על הצעת חוק המואזין, בשל פגיעה אפשרית בצפירה המבשרת על כניסת השבת המונהגת בישראל מזה שנים באמצעות מערכות הכריזה בעוצמת הקול המותרת ובכפוף לכל דין.

חרד מפגיעה בצפירת השבת. שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90
חרד מפגיעה בצפירת השבת. שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90

לאחר שיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשמע אמש הרב ליצמן מפוייס יותר ואף הצהיר כי בשינויים קלים שיחריגו את צפירת השבת יצביע בעד החוק. "אני בכלל חושב שכל החוק מיותר. וגם השר דרעי שזה אצלו בכלל. אני מסכים איתך שזה פה ושם מפריע לאנשים אבל אני רוצה להיות רגוע שזה לא בשבת. אם יוציאו מזה את השבת אין לי בעיה להצביע בעד החוק", אמר השר בראיון לגל"צ.

מקורביו של יוזם החוק ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הבהירו כי חוק המואזין מתייחס לשעות הלילה ולפיכך לא צפוי לפגוע בצפירת השבת.

למרות הדברים השר ליצמן לא צפוי לחזור בו מהערר, ובישיבת הממשלה שתתקיים ביום ראשון הקרוב ידונו בחוק לקראת העלאתו להצבעה במליאת הכנסת כבר ביום רביעי הבא.

יחד עם זאת, העברת החוק בישיבת הממשלה איננה מובטחת שכן התנגדותו של שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) נובעת בין היתר מהחשש בפגיעה בכבודם של האזרחים המוסלמים.

חרד לכבוד המוסלמים. שר הפנים אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
חרד לכבוד המוסלמים. שר הפנים אריה דרעי. צילום: פלאש 90

"על פי חוק המפגעים והתקנות ניתן להפסיק את הרעש. זו גם עמדת שרת המשפטים והשר אלקין שמופקד על חוק המפגעים וזו גם עמדת השר לביטחון פנים. הבעיה זו האכיפה. גם אם החוק המיותר הזה יעבור ולא תהיה אכיפה – דבר לא ישתנה חוץ מפגיעה בכבודם של אזרחים רבים, ובפרט שלשון החוק החדש עלול לפגוע גם בכריזה לקראת כניסת שבת. לכן השר דרעי תומך בערר שהגיש השר ליצמן", נכתב בהודעה מטם מפלגת ש"ס.

טיבי: "קורא למרד מצד האזרחים המוסלמים"

בעקבות הצעת חוק המואזין, קרא השבוע ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) למרד מצד האזרחים המוסלמים במהלך ראיון לרשת "אלמיאדין". "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד נגד החוק הזה ומי שמאחורי החוק הזה – נתניהו. המטרה היא ירושלים", אמר טיבי.

"מכאן, מתחנת אל מיאדין, ומעל לכל במה, אני אומר ואני חוזר צריך שתהיה סרבנות ומרד נגד החוק הזה, שאף אחד לא יציית לחוק הזה. אני קורא לכל העם שלי שיסרבו לחוק הזה עד שהוא יגיע לקריאה שלישית בכנסת ויאשרו אותו", הוסיף טיבי.

אחמד טיבי ורוברט אילטוב. פלאש 90
אחמד טיבי ורוברט אילטוב. פלאש 90

טיבי השווה בין קריאת המואזין בקולי קולות חמש פעמים ביום לבין הצפירה המודיעה על כניסת השבת: "גם לנו בימי שישי ושבת מפריעה הצפירה, גם אנחנו בחגים לא יכול לנסוע ביום כיפור בגללכם, אבל אנחנו לא מדברים על זה ולא מתנגדים".

בעקבות דבריו של טיבי בראיון, פנה יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד טיבי.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

4 תגובות

 1. ביבי, לפני התגובה ההולמת נגד ר.ע רהט וצריכה להיות כזאת בכל הכוח,
  היה ראוי לטפל בפרופסור אבישי ברוורמן שדבריו לא פחות מסיתים וזורעים רוע בחברה השפויה.
  אמירות כאילו מהצד הימני, היו זוכים להד תקשורתי מיד עם פרסום הדברים….
  "אנחנו לא חייבים לתת, את מה שבאמת לא מגיע"

 2. למחוק את מסגד אל אקצה, לבטל ערבית שפה רשמית ולהודיע שהכבוש הערבי נגמר
  או לחילופין, להודות ביושר שישראל מדינה דו לאומית, שהר הבית לא בידינו, שמסוממי הדו קיום
  הנחילו לנו גטו מזרח תיכוני חדש, שמדינת היהודים = ישראבלוף, מדינת אספסוף של כח אדם זול
  בשירות הבנקים-בג"ץ-בעלי דירות

  הגיע הזמן להחליט איזו מדינה היא ישראל
  כל אחד – יהודים וערבים – יעשה את החשבון ויחליט אם הוא רוצה לחיות כאן
  זה הגיוני, זה שקוף וזה הוגן לכולם

 3. איך טיבי משווה את יום כיפור שזה פעם בשנה למואזין שזה 5 פעמים ביום, כולל ב4 בבוקר כל יום? או שטיבי לא משכיל מספיק לבצע השוואה פשוטה של הדברים או שהוא פשוט שקרן ומסית. לדעתי אפילו המוסלמים סובלים מהמואזין ב4 בבוקר.

 4. תמיד הם מאיימים
  שים רמקול יא טמבל.
  שים כמה שאתה רוצה, תתפרע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.