15:17 21/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש הממשלה נתניהו נחת בארגנטינה
נתניהו נוחת בארגנטינה. צילום: לע"מ

ראש הממשלה נתניהו נחת בארגנטינה

ראש הממשלה נתניהו נחת היום (ב') אחר הצהריים בבואנוס איירס והתקבל בטקס משמר כבוד. הערב הוא צפוי לקיים אירוע עם הקהילה היהודית

ראש הממשלה נתניהו נחת היום (ב') אחר הצהריים בבואנוס איירס שבארגנטינה והתקבל בטקס משמר כבוד. הערב הוא צפוי לקיים אירוע עם הקהילה היהודית שבעיר ולהשתתף בטקסים שיציינו את הפיגוע בשגרירות.

טרם עלייתו למטוס בישראל אמר ראש הממשלה כי  "מדובר בביקור היסטורי". לדבריו, "זו הפעם הראשונה שראש ממשלה מכהן נוסע לבקר בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה. אנחנו נפתח את הביקור שלנו בארגנטינה, אני ביקשתי ממשפחות עובדי משרד החוץ, שניספו בפיגוע הגדול בבואנוס איירס להצטרף אליי".

נתניהו נוחת בארגנטינה. צילום: לע"מ
נתניהו נוחת בארגנטינה. צילום: לע"מ

אלא שעוד טרם נחיתתו של ראש הממשלה נתלו כרזות אנטישמיות נגדו. "מבוקש" בגין "פשעים נגד זכויות אדם ורצח העם הפלסטיני", נכתב בכרזות. בנוסף נתלו תמונות של נתניהו במדי SS שמדמה אותו כצורר הנאצים היטלר.

לערוץ 20 נודע כי כמה קבוצות אנטי-ישראליות פועלות לארגן הפגנות מחאה במהלך ביקורו של נתניהו בארגנטינה שם הם יקראו "החוצה ציונים מפלסטינה, החוצה נתניהו". גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו שמדובר בקבוצה שולית, ואכן התקשורת בדרום אמריקה כבר הבליטה את הביקור המתוכנן וניכר כי יש ציפייה בקרב הנשיאים שאותם יפגוש ראש הממשלה לקראת המפגש.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן