מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש המוסד לשעבר: "האיום קיומי על ישראל – פנימי"

ראש המוסד לשעבר: "האיום קיומי על ישראל – פנימי"

תמיר פרדו בהתבטאות ראשונה בוחר לתקוף את ההנהגה ותושבי המדינה: "אין על ישראל איום קיומי מבחוץ, האיום הקיומי הוא הפיצול הפנימי בתוכה"

בהופעה פומבית ראשונה מאז סיים את תפקידו, בוחר ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, למתוח ביקורת על ההנהגה במדינת ישראל ועל ציבור התושבים בארץ. לטענתו האיום הקיומי על המדינה לא חיצוני לה אלא נמצא בתוכה ומלחמת אזרחים היא זו המאיימת איום אמיתי על המדינה.

מתוך 'הפטריוטים' היום (ג')

לדברי פרדו "אין על ישראל איום קיומי מבחוץ, האיום הקיומי על ישראל הוא הפיצול הפנימי בתוכה" והוסיף "הבעיה שאצלנו המנהיגות נמצאת במערכת בחירות מתמדת".

פרדו לא הסתפק בביקורת על ההנהגה ותקף גם את האזרחים: "הפילוג בחברה עלול להביא למלחמת אזרחים. האחריות לשסעים היא לא רק על המנהיגות, היא גם על האזרחים. מערכות בחירות הן גועל נפש ונאמרים בהם דברים שנועדו לסייע למועמדים", הסביר פרדו.

בדבריו אלו התיחס פרדו ככל הנראה למערכת הבחירות האחרונה בה פנה ראש הממשלה נתניהו לבוחרים ביום הבחירות שיצאו להצביע כי "הערבים נוהרים לקלפיות".

תמיר פרדו. פלאש 90
"הפילוג בחברה עלול להוביל למלחמת אזרחים". תמיר פרדו. פלאש 90

"בין הים לירדן יהיו שתי מדינות"

ראש המוסד לשעבר הביע חשש מפני מלחמת אזרחים של ממש "אם חברה מפולגת חוצה סף מסוים, אתה יכול להגיע לתופעות כמו מלחמת אזרחים במקרה הקיצוני. המרחקים מצטמצמים לצערי. אני חושש שאנחנו בכיוון הזה".

פרדו התייחס לסוגיה המדינית: "ראש הממשלה אמר שבין הים לירדן יהיו שתי מדינות והוא צודק. ללא פתרון הסוגיה הפלשתינית לא נוכל להשיג שותפות אמתית עם מדינות ערב".

לבסוף סיכם פרדו: "אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו רואים בעיה לא פשוטה של חוסר אמון בין האזרחים לממשלים שלהם. למשל משאל העם בבריטניה לפני כמה חודשים. הרי אם אתה בודק מה שיעור האוכלוסייה שמבין עד הסוף את המשמעות של היציאה מהאיחוד, אתה לא מגיע לאחוז אחד. אותו דבר בבחירות המקדימות בארצות הברית. אנחנו צריכים להיזהר מלהגיע למצב הזה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.