מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > המנהל האזרחי פינה קראוון של לוחם שייטת 13

המנהל האזרחי פינה קראוון של לוחם שייטת 13

כוחות המנהל פינו את הקראוון בו התגורר בגפו לוחם שייטת 13 בישוב 'אש קודש'. בני משפחתו: "הוא לא זמין ואין לנו יכולת אפילו להודיע לו שאין לו בבית"

אמש הגיעו פקחי המנהל האזרחי ליישוב 'אש קודש' מלווים בכוחות מג"ב והמשטרה, על מנת להחרים קראוון שהוצב לטענתם בצורה בלתי חוקית. הקראוון משמש בית מגורים לחייל רווק המשרת ביחידה המובחרת – שייטת 13.

לטענת הנוכחים במקום הקראוון נמצא בתחומי קו כחול, והפינוי נעשה בניגוד להנחיות שהורה שר הביטחון. המתנגדים ניסו למנוע את החרמת הבית ולבוא בדברים מול פקחי המנהל, אך אלו לא שעו לבקשותיהם והמבנה הוחרם לאחר שתכולתו פונתה ממנו ע"י הכוחות.

החרמת המבנה באש קודש. צילום: TPS

בני משפחתו של החייל אמרו אתמול בראיון לאתר nrg כי "מדובר בהתנהלות מקוממת ומרגיזה. מדובר בלוחם ביחידה מיוחדת שבוקר אחד מחליטים להרים לו את הבית. ניסינו להשיג אותו, אבל לא הצלחנו ליצור איתו קשר. ניסינו לבקש מהמנהל האזרחי להמתין שניצור איתו קשר כדי שיוכל לפנות את הציוד שלו, אבל הוא לא זמין ואין לנו יכולת אפילו להודיע לו שאין לו בבית".

מלשכת סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, נמסר: "פינוי המבנה נעשה שלא בידיעת סגן השר. סגן השר יבדוק את הנושא ובמידת הצורך הנהלים יחודדו ואף ישונו". גורם בהתיישבות מסביר כי סגן שר הביטחון מבקש לבחון את הנוהל שנקרא 'פינוי פלישה טרייה', המאפשר למנהל האזרחי לפנות מבנה תוך 60 יום בלי אישור הדרג המדיני ומכוח נוהל זה פונה הקראוון של החייל הבוקר.

החרמת תכולת הקראוון צילום: TPS

מדוברות היישוב 'אש קודש' נמסר: "מצער לראות שבזמן שהפלסטינים ממשיכים לגנוב אדמות מדינה בצורה סיטונאית, והבנייה הבלתי חוקית שלהם פשוט משתוללת ללא מפריע, החליטו מקבלי ההחלטות להחרים דווקא בית של חייל ולוחם בשייטת 13, שבסוף השבוע לא יהיה לו לאן לחזור. סדרי העדיפויות של מי שאחראים למעשה הזה פשוט מעוררים בחילה וחלחלה. אנחנו דורשים להשיב לחייל את הקראוון באופן מידי, וכמו כן להסדיר לאלתר את בתי היישוב, שהדבר היחיד שמונע זאת זו אטימות של המערכת".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

תגובה אחת

  1. זה בגלל שאנחנו אזרחים גרועים
    במדינה אחרת ,אם המדינה הייתה עושה משהו נגד השקפעת העם או חלק מהעם היו משביתים את מרכז העיר הראשית .
    אנחנו צריכים להשבית על כל פינוי כי הממשלה מבינה רק כסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.