0:28 23/05/2017
דף הבית > כלכלה > צפו בבדיקת 'כלכלי בלילה': סערה בבקבוק חלב

צפו בבדיקת 'כלכלי בלילה': סערה בבקבוק חלב

מה מסתתר מאחורי סערת ה״סוכר״ בתחליפי חלב אם? האם בכלל מדובר בספין תקשורתי שנועד להסית את הדיון מהמלחמה שמתחוללת בשוק תרכובות המזון לתינוקות?

סערת הסוכר בתחליפי החלב לתינוקות – ברשת "שופרסל" מאשימים: מדובר בתכסיס שקרי של המתחרים. בדיקת כלכלי בלילה מראה כי סוכרים קיימים כמעט בכל תחליפי החלב. תזונאית ילדים מנסה לעשות סדר ולהמליץ מה כדאי עבור תינוקכם.

 מתוך 'כלכלי בלילה' 20.9

תחליף החלב "שופרסל בייבי" הרעיד את שוק תרכובות המזון לתינוקות. המותג הפרטי שהושק רק לפני מספר שבועות כבר הגיע לנתח שוק של 12.7 אחוז. ברשת האשימו היום בזעם את המתחרים, בנתונים שקריים שייחסו למוצר כמות גבוהה של סוכר לבן במקום הלקטוז המצוי בחלב.

בדיקת "כלכלי בלילה" מעלה שמרבית תחליפי החלב מכילים סוכרים ולפעמים לא מעט. לאולפן התכנית הגיעה ענת תבור, דיאטנית ילדים ומומחית למזון תינוקות כדי לעשות קצת סדר.

ממטרנה נמסר בתגובה:  "חלב הינו המזון הטוב ביותר לתינוק. לכן סך הסוכרים בתחליפי החלב צריך להיות בכמות דומה לזו של חלב אם המהווה את המודל לחיקוי. בחלב אם כמות הלקטוז הינה כ- 7.3 גרם ב 100 מ"ל ולכן כמות דומה הינה יתרון".

משופרסל נמסר בתגובה: סך הסוכרים במוצרי שופרסל בייבי הנו הנמוך ביותר מהמוצרים המשווקים בישראל. החישוב שנעשה על ידי המתחרים אשר טוען כי בצריכה יומית קיימות 7 כפיות סוכר הנו שקרי ולפי חישוב זה במוצרי המתחרים קיימות יותר כפיות סוכר. אנו מבינים כי הצלחתה של השקת מוצרי 'שופרסל בייבי' מוציאה את המתחרים מדעתם, והם עושים כל שביכולתם כדי לחפש טענות חסרות בסיס כלפי מוצרי שופרסל ".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

יין ינות מנדי הוכטמן פלאש 90

הפיקוח על האלכוהול נדחה בחצי שנה

ועדת הבריאות של הכנסת דחתה בחצי שנה את הפיקוח על המשקאות החריפים בהתאם לבקשת משרד הבריאות

10 תגובות

 1. דיאטטית דמיקולו. הקריין דמיקולוX2.

  חוסר הבנב מוחלט לגבי משק הסוכר הבריאותי לתינוק.

  צריך להיות אך ורק לקטוזה.

  פרוקטוזה זה נזק בריאותי מסוכן. התיקק יפתח סיבוכי השמנה וסורת בגלל צריכת לוקטוזה.
  עדיף לתת לתינוק חלב פרה מאשר לתת לו הזבל הבריאותי של חברות המזון.
  לגבי ויטמינים וכולי לא צריך להסתבך: יש מזון דיאטטי לחולים סופניים על ערש דווי שמכיל פורמולות עשירות בבכל המרכיבים הנחוצים: למשל המזון שניקרא אנשור, צריך לתת לו כמות מוקטנת פרופורציונית למשקל גופו והכל יסתדר.

  חוץ מזה רצוי מאוד להניק בלי פשרות שנתיים ךפחות. אימי הניקה אותי עד גיל שנתיים וזה העניק לי בריאות לכל החיים (וכן חוסר בעיות עם שתיית חלב הפרה, חלב מזין מאוד, עד היום עשרות שנים).

  שתיית חלב פרה למי שיכול זו בריאות לכל החיים, למרות ההשמצות והקישקושים. אלרגיה לחלב פרה היא תוצאה, בין השאר, לגמילה מוקדמת מהנקה שגורמת להתנוונות כושר העיכול הטבעי של לקטוזה שיש. לתינוק

  • קשקשנית איפה את עובדת במועצת החלב? כל מחלות דרכי הנשימה והעור בתינוקות וכל כאבי הבטן הגזים והשלשולים נובעים מחלב פרה, שנועד לעגלים.

   • ד"ר כ"ץ גם אתה דמיקולו מספר 3.

    את התואר שלך כנראה קיבלתה ממיכללה שמתחזה לאקדמיה: מה שניקרא אוניברסיטה . בכמה כסף קנית את התואר שלך ?

    תינוק שלא מסוגל לעכל חלב פרה גם לא מסוגל בדרך כלל לעכל חלב אם מאותן סיבות. חלב פרות מכיל אותם מרכיבים כמו חלב אם אלא במינון שונה.
    חלב פרות מכיל יותר חלבון, חלב אם מכיל יותר לאקטוז. בנוסף: חלב אם מספק מקרו מזונות כגון הורמונים וויטמינים שנחוצים לבני האדם, אבל אילו נימצאים גם במזונות לחולים על ערש דוואי.

    פריחות עור אמרת ? מה זה שייך ? אולי לא מחתלים את התינוק טוב או לא רוחצים אותו טוב. לא שייך לחלב פרות. את זה לא כתוב בקורסים מהמכללה שמכרה לך תואר מזוייף.

    איך אני יודע מאיפה אתה ? אני מכיר את סיגנון הדיסאינפומציה של מוסד שאינןו אקדמי באמת אלא יש לו "אג'נדה טיבעונית" או אג'נדה משונה אחרת.

    מה קורה אם תינוק לא מעכל היטב חלב פרה ? יש לו מנגנון הגנה טבעי של שילשולים גזים והקאות, אם זה קורה מפסיקים לתת לו חלב פרה (או חלב אם שזה פרקרטית אותו דבר כמו חלב פרות מבחינת תגובות מיידיות.)

   • ובקצרה- יש היום תמל חדש שמבוסס על חלב עזים וקוראים לו קבריטה. היחיד שמפרסם את כמות הלקטוז בברשימת הרכיבים. לא סימילק ולא מטרנה עושים זאת

  • מדוייק וכל מלה בסלע. יש עוד דרך נוספת לזאת לשפר את התזונה לתינוק

  • אמא שלך הניקה אותך שנתיים אבל חכם לא יצאת מזה.
   חלב פרה הוא הדבר הכי פחות טוב שאפשר לתת לילדים, ועוד יותר גרוע כשזה נמשך כל החיים.
   נהפוך הוא, אנשים שאין להם אלרגיה לחלב נמצאים בקבוצת הסיכון הגדולה ביותר לסרטן במעיים ושלל מחלות הנובעות משתיית הורמונים של בעל חיים אחר. כמו בסרטן, הגוף אינו מזהה שנכנס לגוף תא זר והם מתייחסים אליו בנחמדות. מי שלא פיתח את המוטציה הזו והגוף שלו אלרגי לחלב הפרה – הרוויח.
   הבן שלי מגיל 0 שותה תמ"ל צמחי, מעולם לא נכנס אליו לגוף לקטוז, והוא הילד הכי בריא בגן, אז לא לבלבל את המוח עם הבולשיט.

  • ממש לא נכון אני הנקתי עד גיל שנתיים והילד שלי אלרגי ברמה שהוא מאבד את הנשימה בכל מגע עם מוצרי חלב וזקוק עד היום (בן שבע) לסייעת צמודה בבית הספר בגלל המצב

 2. דוד ביינהרט

  אני בן 35 ועדין נהנה מהמוצר. תענוג

 3. איזה… מכוער…

 4. אסור להוסיף סוכר לתחליפי חלב – אז לא נראה לי שזה אמין – אולי יש טעות – ליתר ביטחון תקראו את רשימת המרכיבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.